Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 13:55   

Yasminne napisa³/a:

No i bardzo dobrze. Czysta forma reklamy, co w tym złego? Nic. Dla mnie może się nawet rozebrać dla sławy, ale liczy się żeby ludzie kupowali jej książki.



To tylko twoja opinia. Musisz pogodzić się z tym, że u większości ludzi kłóci się to z poczuciem moralności.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:03   

"U większości"?
Są jakieś statystyki potwierdzające, że większość ludzi to zacofane homofoby?
Bo jak dla mnie jest to dość wyrównane, między ludźmi tolerancyjnymi, nietolerancyjnymi, obojętnymi tudzież takimi, którym homoseksualizm zupełnie nie przeszkadza.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:10   

Yasminne napisa³/a:

"U większości"?
Są jakieś statystyki potwierdzające, że większość ludzi to zacofane homofoby?
Bo jak dla mnie jest to dość wyrównane, między ludźmi tolerancyjnymi, nietolerancyjnymi, obojętnymi tudzież takimi, którym homoseksualizm zupełnie nie przeszkadza.



Ty naprawdÄ™ nie rozumiesz, czy tylko tak udajesz? :-o

Jakoś trudno mi uwierzyć w pierwszą opcję.

TU NIE CHODZI O TOLERANCJÊ. Tu chodzi o promowanie siebie przez rzucanie chwytliwych, modnych haseł tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Mam nadzieję, że dotarło, bo prościej się już nie da :wstyd:
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:14   

No i ja parę postów mówiłam, że ukazując kogośtam jako geja, Rowling znalazła świetny sposób na reklamę. Choćby ten sposób był najbardziej obrzydliwy i niesmaczny, to przynosi zyski, bo Rowling zwraca na siebie uwagę i zainteresowanie.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:18   

Cytat:

No i ja parę postów mówiłam, że ukazując kogośtam jako geja, Rowling znalazła świetny sposób na reklamę. Choćby ten sposób był najbardziej obrzydliwy i niesmaczny, to przynosi zyski, bo Rowling zwraca na siebie uwagę i zainteresowanie.



No i właśnie to wielu ludzi brzydzi, cieszę się, że to już jasne.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:19   

Raczej szokuje, niż brzydzi.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:21   

Yasminne napisa³/a:

Raczej szokuje, niż brzydzi.



Szokuje? No nie wiem, ludzie nie takie rzeczy widzieli i słyszeli, raczej mało kogo w 21 wieku coś takiego szokuje. Chodzi o obrzydzenie moralne wobec chwytania się każdej metody promocji.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 15:08   

Cytat:

autorka oświadczyła in stąd ni zowąd, że Dumbledore był gejem (za co otrzymała ogromne oklaski). Jako, że wg mnie powiedziała to pod publikę (zmiana orientacji Dumbledore'a raczej niewiele zmienia/wyjaśnia w książce), aby zebrać brawa itp. straciłem szacunek do tego autora i do jego książek.


Jakże to typowe dla osobnika twojego pokroju cechującego się niską tolerancją i mającego gówniane pojęcie o faktach. A fakt jest taki że młody fan Pottera spytał ją (Rowling) o prawdziwą miłość Dumbledorea i mu powiedziała że kochał Grindelwalda i to była tragiczna miłość.. blah...blah... Czy to nic nie wnosi do książki, wiele wnosi, fani tacy jak ja lubią wiedzieć wszystko na temat postaci, szczególnie tych ulubionych. Na koniec dodała że jeśli by wiedziała że go tak to uszczęśliwi to ogłosiłaby już lata teamu to.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-24, 17:50   

Yasminne napisa³/a:

Raczej szokuje, niż brzydzi.


Mnie to ani nie szokuje. Jestem tylko zniesmaczony tą formą reklamy. Nie chodzi o homoseksualizm, ale właśnie o reklamowanie się poprzez rzucanie hasełek, które są trendy. Uważam, że i bez tej informacji kasa by była, a HP ma i tak świetną reklamę (zwłaszcza, że wychodzi kolejny film).

Nosferatu napisa³/a:


Jakże to typowe dla osobnika twojego pokroju cechującego się niską tolerancją i mającego gówniane pojęcie o faktach.


A co ma tolerancja do tej sytuacji :?: Mi nie chodzi o homoseksualizm Dumbledore'a, tylko o to, co zrobiła autorka. Zresztą gdybyś przeczytał mój post, to byś o tym wiedział.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 18:45   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

resztą gdybyś przeczytał mój post, to byś o tym wiedział.


Kto to mówi, gdybyś przeczytał mój post to byś nie pisał tego, wytłumaczyłem że autorka nie zrobiła tego dla reklamy.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-24, 18:47   

I nadal jestem pod wrażeniem ile powiedzmy 'wymyślnych' rzeczy można doszukać się w zwykłej książce.
Masakra.
_________________
Drugs&hugs.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 18:48   

Najlepsze sÄ… te wzmianki o pokemonach.
InteresujÄ…ce.
 

Locked

User



ImiÄ™: Bartosz

Do³±czy³: 10 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 19:25   

Aż coś we mnie zadrżało w środku...Wg.mnie to jest śmieszne,że książki z magią są jakieś 'antywiarowe'..
_________________
The Last Airbender - Summer 2010
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 19:46   

Ja czytam bardzo wiele książek, gdzie wokół magii(także czarnej) wszystko się kręci - więc jestem już potępiona na całego.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:47   

Kiedyś się zaciekawiłam, więc słuchałam ale tylko pierwszej części, teraz słucham drugiej, ale wpada jednym, wypada drugim. Czy dobrze pamiętam, że ta kobieta sama pisze fantasy? Jeśli potępić HP to tak jakby wziąść cały dział fantastyki za satanizm. Nie wiem czy już tego gdzieś nie pisałam, ale nawet w Kopciuszku jest wróżka! Książki takie jak "Harry Potter"są z góry przeznaczone dla młodzieży, a to, że wpadają w ręce jakiś gówniarzy, którzy chcąc być jak Potuś, skaczą z 5 piętra, to już nie wina autorki. Lubię całą sagę, ale przyznaję że jakiś wartościowych treści nie przekazują. Ale żeby, jak już ktoś pisał, odbierać Harrego za chłopca który mści się na całym świecie? Jak nie przepadam za Rowling, to normalnie współczuję jej, że musi się upierać z takimi ludźmi. Napisała fajną sagę o trójce czarodziejów, a Kościół i duża część społeczeństwa doszukuje się w niej treści satanistycznych! To już jest przesada.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com