Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 19:46   Pranie mózgu - książka o satanistach i demonach - HP

http://www.youtube.com/watch?v=G-VvjlMVdPM są 3 częśći.

¯al i ból, niektórzy katolicy są chorzy psychicznie.

I żeby nie było to J.K. Rowling ma chorobę popromienną.

Ja tam myślę że HP dziecka raczej nauczy tolerancji, Harry, ma przyjacieli biednych, nieczystej krwi, wilkołaków, nauczycieli niskich, duchów itp itd. Uczy jak iść przez życie i się nie poddawać ale szkoda pisać w ogóle.

Nie idźcie do kina na Harrego Poterra i zostaniecie czymś w stylu męczenników!
 

Ostatnio zmieniony przez Nosferatu 2009-07-17, 19:56, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 19:49   

Zgodzę się w 100 %, na samą myśl o takich katolikach żal mi dupe ściska :->
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 20:22   

I tak się zastanawiam, czego dotyczy temat. Czy książki HP, czy "chorych psychicznie katolików". Oczywiście, wg ee.... osoby, która założyła temat, jest on o ułomności katolików.
Następna również nie raczyła zauważyć, że wypowiada się nie na temat.

Co do tematu. W HP pani Rowling nie przedstawiła żadnych większych wartości. Osobom, które wypowiedziały się wyżej się dziwię, bo zwykle to tacy jak oni mają skłonności automatycznego stwierdzania, że coś jest złe, w tym przypadku jednak nie zagłębiają się bardziej w temat, bo coś wydaje im się dobre.

Na HP możemy spojrzeć jako na małego chłopca, który robi wrażenie bezbronnego, mimo wielkiej sławy i wsparcia. Wiecznie pokrzywdzony, choć wszyscy go uwielbiają, nie uważa się za nikogo wielkiego. Ma przyjaciół i tylko oni się dla niego liczą.

Ale możemy spojrzeć inaczej. Jako na porzuconego chłopaka, który próbuje się zemścić na całym świecie, za to, że jego rodzice zginęli. Uważa, że tylko on ma taki problem. Znalazł sobie dwójkę ślepo zapatrzonych w niego dzieciaków, którzy są gotowi zabijać razem z nim wszystkich, którzy staną im na drodze z prostej przyczyny - chęci zemsty. Jeśli coś wydaje im się złe - to po prostu musi takie być. Nie próbują tego poznać, zastanowić się, co naprawdę jest złe, a co nie (hmm... co mi to przypomina...?).Ach, no i oczywiście uważają się za lepszych od zwykłych ludzi. Zauważcie, jak przedstawieni są czarodzieje, a jak "mugole". Doprawdy, miło znaleźć idola, który w normalnym świecie tylko by tobą pomiatał.


A co do fragmentu nazwy tematu. Sataniści to nie tylko wyznawcy Szatana, ale ludzie, którzy chcą postępować tak jak on. Więc patrząc na fragment nr 2, zastanówcie się proszę, czy nie ma w tym choćby o d r o b i n y prawdy.


Ale czy zawsze HP zaszkodzi? Nie, ale trzeba do niego umiejętnie podejść. Pani, która się wypowiada w tej audycji też musiała przeczytać te książkę, żeby cokolwiek o niej móc powiedzieć.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-07-17, 20:28   

Panic napisa³/a:

Co do tematu. W HP pani Rowling nie przedstawiła żadnych większych wartości. Osobom, które wypowiedziały się wyżej się dziwię, bo zwykle to tacy jak oni mają skłonności automatycznego stwierdzania, że coś jest złe, w tym przypadku jednak nie zagłębiają się bardziej w temat, bo coś wydaje im się dobre.

Na HP możemy spojrzeć jako na małego chłopca, który robi wrażenie bezbronnego, mimo wielkiej sławy i wsparcia. Wiecznie pokrzywdzony, choć wszyscy go uwielbiają, nie uważa się za nikogo wielkiego. Ma przyjaciół i tylko oni się dla niego liczą.

Ale możemy spojrzeć inaczej. Jako na porzuconego chłopaka, który próbuje się zemścić na całym świecie, za to, że jego rodzice zginęli. Uważa, że tylko on ma taki problem. Znalazł sobie dwójkę ślepo zapatrzonych w niego dzieciaków, którzy są gotowi zabijać razem z nim wszystkich, którzy staną im na drodze z prostej przyczyny - chęci zemsty. Jeśli coś wydaje im się złe - to po prostu musi takie być. Nie próbują tego poznać, zastanowić się, co naprawdę jest złe, a co nie (hmm... co mi to przypomina...?).Ach, no i oczywiście uważają się za lepszych od zwykłych ludzi. Zauważcie, jak przedstawieni są czarodzieje, a jak "mugole". Doprawdy, miło znaleźć idola, który w normalnym świecie tylko by tobą pomiatał.


A co do fragmentu nazwy tematu. Sataniści to nie tylko wyznawcy Szatana, ale ludzie, którzy chcą postępować tak jak on. Więc patrząc na fragment nr 2, zastanówcie się proszę, czy nie ma w tym choćby o d r o b i n y prawdy.


Ale czy zawsze HP zaszkodzi? Nie, ale trzeba do niego umiejętnie podejść. Pani, która się wypowiada w tej audycji też musiała przeczytać te książkę, żeby cokolwiek o niej móc powiedzieć.



Jezu ludzie..toć to tylko książka.
Nie wiem o co tyle szumu, po co te dziwne analizy.
Cóż..Słyszałam o tym od dawna i zawsze byłam zaskoczona ile osoba wierząca może doszukać się złego w książce dla młodzieży.
Szczęka mi opada.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-17, 20:28   

Cytat:

A co do fragmentu nazwy tematu. Sataniści to nie tylko wyznawcy Szatana, ale ludzie, którzy chcą postępować tak jak on


Jesteś ........kobieto! Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia bo żal dupe ściska! Satanizm to nawet nie to co myślisz w najmniejszym stopniu! A Harry Potter to największy satanista i wszystkich zabija.

//Dyskusja dyskusjÄ…,ale proszÄ™ o zachowanie kultury.
Ostrzeżenie słowne.
K.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-07-17, 20:51   

Panic napisa³/a:

Sataniści to nie tylko wyznawcy Szatana


Sataniści to nie wyznawcy szatana. Nie ma kogoś takiego jak szatan. Nawet dla satanisty.

Dotrwałem do 1:08 pierwszej części (YT mi się zacina ostatnio). I za każdym słowem co raz ciężej oddycham, z alergii do fanatyków religijnych i katolików/moherów.

Kometa napisa³/a:

Szczęka mi opada.


Lepiej chyba tego określić się nie dało.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

KnifeInAwife

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 28 Lut 2009

Sk±d: pan jezus.

   

Wys³any: 2009-07-17, 21:03   

Cytat:

Sataniści to nie tylko wyznawcy Szatana



Oczywiście że nie.To takze mistrzowie ludowych tańców synchronicznych. http://www.youtube.com/watch?v=QDROJvoo1aA

justyna15153 napisa³/a:

Zgodzę się w 100 %, na samą myśl o takich katolikach żal mi dupe ściska



A mi to nawet żąl tej dupy ścisnąć.Bo od lat tysięć tej dupy najwiekszym absurdom świata nadstawiali, i ludziom pokroju mojego i wielu innym ateistom czy po prostu ludziom z innymi poglądami do znudzenia srali na wycieraczke.K****, czy to takie trudne do zrozumienia że to tylko książka?

SÅ‚ownictwo!/motyl
_________________
Every Reason Is A Right To Hate.

http://www.lastfm.pl/user/NozWzonie
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-18, 08:45   

KnifeInAwife napisa³/a:

K****, czy to takie trudne do zrozumienia że to tylko książka?



Mnie ogólnie chodzi o katolików, a nie o tą daremną książkę :znudzony:

[ Dodano: 2009-07-18, 08:45 ]

KnifeInAwife napisa³/a:

żąl



żal*
 

KnifeInAwife

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 28 Lut 2009

Sk±d: pan jezus.

   

Wys³any: 2009-07-18, 13:33   

justyna15153 napisa³/a:

Mnie ogólnie chodzi o katolików, a nie o tą daremną książkę :znudzony:



CytujÄ…c twojÄ… wypowiedz, mialem na celu jedynie troche sobie uproscic wypowiedz :-) .Nic nie mialem do tego co napisalas.
_________________
Every Reason Is A Right To Hate.

http://www.lastfm.pl/user/NozWzonie
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-23, 22:08   

Słuchałam tego i nie mogłam uwierzyc. Dam sobie rękę uciąc, że szanowna pani co sie wypowiadała, nie przeczytała całej sagi, więc oczywiscie nie zauważyła, że Harry Potter wyraża sobą o wiele wiecej niż magie i nie o sama magie w tej opowieści chodzi.
Wrr.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-23, 22:14   

justyna15153 napisa³/a:

daremnÄ…


zapraszam do lektury słownika języka polskiego.


A ja co do HP nie mam zdania, książka nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, w senie żebym ją lubiła czy nie. Ale podoba mi się ukazanie w niej przyjaźni.
A co do nagrania, no cóż, inteligentni ludzie będą się śmiać z RM. To nagranie jest, aż brak mi słów. ¦mieszna jest głupota niektórych ludzi.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-24, 12:39   

Ja nie czytam HP. Nie wgłębiałem się w rzeczy typu: "Czy w HP są treści okultystyczne i co dalej" itd itp. Przestałem czytać HP po tym jak po wydaniu całej serii (w Anglii) autorka oświadczyła in stąd ni zowąd, że Dumbledore był gejem (za co otrzymała ogromne oklaski). Jako, że wg mnie powiedziała to pod publikę (zmiana orientacji Dumbledore'a raczej niewiele zmienia/wyjaśnia w książce), aby zebrać brawa itp. straciłem szacunek do tego autora i do jego książek.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 12:51   

No ale co z tego, że jest gejem czy nie? ^^
Niektórzy zachowują się jakby Rowling czy ktokolwiek inny pisał tylko do publiczności katolickiej, czego zupełnie nie rozumiem. Dzieła o wampirach to też zło, bo coś tam, o rozpustnych panienkach też zło, bo coś tam. Takie zachowania są śmieszne.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 13:25   

Yasminne napisa³/a:

No ale co z tego, że jest gejem czy nie? ^^
Niektórzy zachowują się jakby Rowling czy ktokolwiek inny pisał tylko do publiczności katolickiej, czego zupełnie nie rozumiem.



To z tego, że nie miała powodu, żeby tak mówić, a zrobiła to najprawdopodobniej dla większego rozgłosu i popularności.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 13:29   

Cytat:

To z tego, że nie miała powodu, żeby tak mówić, a zrobiła to najprawdopodobniej dla większego rozgłosu i popularności.


No i bardzo dobrze. Czysta forma reklamy, co w tym złego? Nic. Dla mnie może się nawet rozebrać dla sławy, ale liczy się żeby ludzie kupowali jej książki.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com