Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-10, 16:39

Autor

Wiadomo¶æ

agaciszon502  

Mega wymiatacz

Wspomnienia...<3



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 17:33   Problem z rodzicem...

I nie chodzi o awantury i wieczne pretensje (chociaż to też się czasem zdarza, jak każdemu :-) ). Może dla niektórych mój temat wyda się głupi, ale ja już naprawdę nie wiem co mam robić. Moja mama dość często cierpi na poważne bóle głowy. Są one na tyle silne, że nawet kilka dni potrafi spędzić w łóżku. Jest mi z tym trochę ciężko, bo mieszkamy tylko we dwie. Staram się coś zrobić, żeby ją wspomóc, ale co ja mogę?! Namawiałam na wizytę u lekarza. Ona twierdzi, że nie ma czasu na chodzenie po lekarzach, bo i tak nic konkretnego jej nie powiedzą. I tutaj jest moja prośba - jak mam ją namówić by w końcu zdecydowała się na wizytę? Używałam różnych argumentów - że z rodziców mam tylko ją, więc powinna dbać o siebie, rozmawiałam z innymi bliskimi, powiedziałam też, że ja przestanę chodzić do lekarza (też mam takie tam problemy) jeśli w końcu tego nie załatwi. Nic nie działa. Cały czas albo mnie spławia albo się kłócimy. Naprawdę jest mi przykro patrzeć na nią w takim stanie...
Jakich jeszcze argumentów mam użyć by w końcu ją przekonać? Z góry dziękuję:*
_________________
W życiu wszytko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem. ["Zmierzch"]
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 17:39   

Zapytaj się jej (wcześniej prosząc ją o szczerą odpowiedź) dlaczego nie chce iść do lekarza?
Zapewne odpowie Ci że nie ma czasu. Wtedy Ty możesz jej wygarnąć że i tak więcej czasu traci na odpoczynek w łóżku z powodu tych bóli. Powiedz żeby się nie martwiła i że pójdziesz z nią do tego lekarza. Ewentualnie możesz udać się do jakiś podstępów ale na takowe dzisiaj nie mam weny. Jak coś wymyślę to napiszę.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Mara  

User

dance with me



Wiek: 32

Do³±czy³a: 04 Lut 2009

Sk±d: ³ódzkie .

   

Wys³any: 2009-03-17, 18:04   

Z moim tatą jest podobny problem, chociaż to całkiem inna bajka. Wymawia się tym, że nie pójdzie do lekarza, bo dowie się, że nie powinien już żyć od kilku lat.
Masakra, ale chłopowi nie przetłumaczysz.

Ciężko jest przekonać rodziców, bo oni jako starsi myślę, że wiedzą lepiej. Ja proponuje poszukać wśród koleżanek, może któraś z nich ma rodziców lekarzy. Wtedy powiesz jak ma się sprawa i przekonasz, żeby przyszedł z wizytą do domu.

Możesz też powiedzieć, że bardzo się o nią martwisz, i żeby dla Ciebie zrobiła sobie badania. ¯e wtedy będziesz spokojniejsza.

Powodzenia ;)
_________________
`Chciała być jak słońce, by rozjaśniać bliskim każdy dzień.
Chciała być jak księżyc, by nadawać blask pięknym chwilom.
Chciała być jak wiatr, by zawsze być wszędzie, tam gdzie jej potrzebują. `
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 18:14   

Skoro mówi, że nie ma czasu, to może zaproponuj Jej pomoc - np. podczas jej nieobecności pozmywasz naczynia, posprzątasz, włączysz pralkę, etc. - takie zwyczajne, codzienne czynności, po prostu przejmiesz jej obowiązki (ponad to, co robisz zwykle), aby była pewna, że nic w domu ją nie czeka. Nich przez ten jeden dzień ma spokój od wszystkiego. Ponadto spróbuj odepchnąć każdy Jej argument swoim.
Jeżeli nie, to... Może Twoja Mama jest przemęczona? Może powinna więcej odpoczywać, mniej się przepracowywać? Nie wiem co może być przyczyną, więc wszystko sprowadza się do tego, że powinna iść do lekarza. Spróbuj powiedzieć Jej to samo, może sama przekona się do tego i stwierdzi, że chciałaby otrzymać fachową i bardziej szczegółową pomoc?

¯yczę powodzenia i dużo zdrowia dla Twojej Mamy. ;)
 

Vitalna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Dziabaducha

Wiek: 32

Do³±czy³a: 08 Sty 2009

Sk±d: Doncaster

   

Wys³any: 2009-03-17, 18:55   

może popros ją zeby przeszła się z Tobą do centrum handlowego, albo na spacer a tak naprawde umów ją na wizyte :D wies zjakiegoś podstępu użyj, bo to nie brzmi dobrze. Może tylko cierpi na poważne migreny, ale lepiej byłoby to sprawdzić.
sama wychodze z założenia, że lepiej nie wiedzieć niż wiedzieć, ale w sumie wczesnie rozpoznana choroba daje możliwość leczenia...
Postaraj się nie kłócić. To jest najważniejsze.
_________________
ProszÄ™, przepraszam, kocham, nie kocham!

Odejdź, wracaj, dotykaj słowem!

Czasami słowo nie wystarczy, wiesz?
Czasami słowo nie wystarczy - wiem.
 

agaciszon502  

Mega wymiatacz

Wspomnienia...<3



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 19:15   

Vitalna napisa³/a:

może popros ją zeby przeszła się z Tobą do centrum handlowego, albo na spacer a tak naprawde umów ją na wizyte :D



To mi przypomina jak raz podstępnie zamiast do miasta zabrałam ją do gabinetu masażu na urodziny ;)

VITO napisa³/a:

Wtedy Ty możesz jej wygarnąć że i tak więcej czasu traci na odpoczynek w łóżku z powodu tych bóli.



Raz jej tak powiedziałam to stwierdziła, że jak zywkle przesadzam, bo "wizyty to strata czasu, w którym równie dobrze może leżeć w łóżku i czekać aż jej przejdzie"-jej słowa.

Ehh... Postaram się użyć waszych argumentów... A jak już to nie zadziała to chyba zapakuję ją w bagażnik i siłą zawiozę do lekarza ( nie czekając na prawo jazdy... ;) ) Dziękuję wam :-)
_________________
W życiu wszytko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem. ["Zmierzch"]
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-17, 19:53   

Może masz kogoś w rodzinie, albo ze znajomych rodzin kto jest lekarzem?
Może takiej zaufanej osobie da się przepadać.?
Albo kiedy ma bóle od kilku dni zadzwoń po pogotowie i poproś, żeby szybko przyjechali, bo to już długo trwa. Oni się zajmą ją dla jej własnego dobra.
Możesz też poprosić kogoś z Waszej bliskiej rodziny kogo mama na pewno posłucha, żeby zainterweniował. Albo wyprowadź się do ciotki do domu, a ciotka niech trochę pomieszka z mamą. Zagroź jej takim czymś.
_________________
ona umrze martwa.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com