Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

nookie0  

User


Do³±czy³: 10 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-10, 15:05   Problemy z pieniÄ™dzmi na studiach , a podjÄ™cie jakiÅ› kroków?

Witajcie !

Chciałbym się podzielić moimi problemami a także zapytać was o radę.

A wiec jestem studentem niezbyt zamożnym ale honorowym, mieszkam z dala
od domu w akademiku... Niestety ostatnimi czasy co raz częściej brakuje
mi kasy na podstawowe wydatki związane z uczelnią czy życiem
"studenckim" nie tylko o picie chodzi !

Ostatnio wpadłem na pomysł poratowania się jakimś kredytem, albo
pożyczką ale czy to ma sens? Niby mam teraz większe wydatki takie jak
naprawa komputera ( bez którego nie dam rady dalej studiować ) czy
chociażby ubranie się na zimę.. Ciężko znaleźć też pracę na moim
kierunku ponieważ jest bardzo dużo nauki.

Pytanie czy jako student dostanÄ™ kredyt w normalnym banku ? Nie mam
przecież żadnej historii wpłat czy BIK. Chwilówki to chyba zbyt grząski
temat ?

Proszę o radę, dziękuje Tomek
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-12-10, 15:11   

Masz problem z pieniędzmi więc chcesz wziąć kredyt by mieć jeszcze większe problemy z pieniędzmi?...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-12-10, 15:43   

Chwileczkę, czy w ogóle sprawdzałeś jaką Twoja uczelnia oferuje pomoc materialną studentom?
Ponieważ moja ma coś takiego jak kredyt studencki, niezależnie nawet od tego, czy masz jakieś tam stypendium socjalne, czy go po prostu nie masz.
Niekiedy nawet jest tak, że pod koniec studiów nie trzeba tego kredytu spłacać.
Ale sądzę, że u każdego jest inaczej, więc sprawdź.
_________________
W miękkim futrze kota
 

nookie0  

User


Do³±czy³: 10 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-10, 16:12   

Hej,Cóż kredyt studencki jest wyjściem ale musiałbym znaleźć co najmniej 2 żyrantów tego kredytu, którzy mają zarobki większe niż 1500zł netto i umowę na czas nie określony. W dzisiejszych czasach dzieżko o takie osoby nawet wśród rodziców.
Kolejnym pomysłem jest pożyczka od tzw: chwilówek , zacząłem się interesować tematem bo np: provident ma małe oprocentowanie przy pożyczce przez internet i żadna baba do domu nie przychodzi... Jest wielu pośredników czy też porównywarek takich pożyczek - trafiłem na jedną z nich

Cytat:


Jeżeli szukasz finansowania bez BIK koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą! Rozumiemy, że każdemu może się zdarzyć zator w płatnościach, wiemy jak ważna jest płynność finansowa oraz pieniądze na bieżące wydatki. Posiadamy szeroką ofertę finansowania bez BIK: jeżeli z nami nie otrzymasz pożyczki oznacza to, że najprawdopodobniej nigdzie nie otrzymasz oferty. Ponad 30 ofert poza-bankowych w 1 miejscu. Wysokie kwoty nawet do 15 000 zł. Wejdź na www.skanerfinansowy.pl



Co o takim rozwiązaniu myślicie ? Czy lepiej dać sobie spokój z studiami czy może próbować załatwić to chwilówkami. Studia zaoczne niestety też kosztują i to nie mało więc rozwiązanie nie zbyt dobre..
Proszę nie odbierać tego jak spam , to jest cytat z wyszukiwarki - nie mniej jednak liczę się z oskarżeniami.
 

essien  

User


Do³±czy³: 10 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-10, 17:15   

Hej
Kiedyś byłem na tej stronie - bardzo fajna , ciekawa porównywarka mogę polecić.
Aczkolwiek w twojej sytuacji to na szybki zastrzyk pieniędzy Chwilówka + niestety konkretna prawa za jakieś dobre pieniążki żeby się w zadłużenie nie pakować.
Powodzenia
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-12-10, 17:16   

Chwilówki zawsze będą zachęcać, jakie to nie są och i ach. Kazdy kredyt to pętla na szyi, ja bym tego nie robiła. Jeżeli studiujesz zaocznie idź po prostu do pracy. Moja koleżanka tak zrobiła, pracowała jako kelnerka i studiowała.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2014-12-10, 17:25   

Dokładnie - oprocentowanie pożyczek w tych wszystkich parabankach jest bardzo wysokie - a jak już cię zaczną nękać to będzie się to za tobą ciągnęło przez długi czas. Nie warto wierzyć w uśmiechnięte buzie ludzi w reklamach, którzy właśnie otrzymali chwilówkę.
Wydaje mi się, że już chyba lepiej postarać się o urlop dziekański, między czasie popracować i skończyć studia w kolejnym roku.

Co do kredytu studenckiego to znalazłam taką informacje, że przy określonych warunkach zabezpieczeniem może być poręczenie Banku Gospodarstwa Krajowego tu masz szczegóły - > http://www.bgk.com.pl/fun...tow-studenckich

Być może spełniasz któreś z kryteriów.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-12-10, 22:30   

Klasyczna netowa ustawka reklamowa - dialog "dwoch userow", z ktorych jeden stawia problem, a drugi po jakims czasie podsuwa rozwiazanie w formie oferty komercyjnej... : )
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com