Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2014-09-11, 18:55   Problemy ze spaniem

Witam was i proszę o pomoc.Mam 16 lat i nie mogę spać,za każdym razem jak próbuje zasnąć to pojawia mi się miliony myśli i wspomnień,co najgorszę przeszkadza mi najmniejszy promień światła.Dosłownie głowa mi eksploduje,wielokrotnie próbowałem to jakoś ułożyć.W wakacje było to samo siedziałem po nocach a czasami spałem tylko cztery godziny.Próbowałem wszystkiego:biegałem,grałem na komputerze,pakowałem i wiele innych żeczy.Proszę was bo oszaleje !!!!!!!!!!!
 

m_y_s_t_e_r_y  

User



Wiek: 26

Doczya: 19 Sie 2014

Skd: mazowieckie

   

Wysany: 2014-09-11, 19:24   

Może spróbuj leków na uspokojenie lub zaparz sobie jakieś zioła.
Próbowałeś medytacji?
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2014-09-11, 19:35   

Czytaj książki przed snem, próbuj zasnąć w innej pozycji, pij mleko.
_________________
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Doczy: 09 Kwi 2012

   

Wysany: 2014-09-11, 19:53   

Dobrym sposobem jest włączenie sobie filmu na noc, często zasypiam przy nich może będziesz miał podobnie.
 

Lampart  

Stały User



Doczy: 29 Lip 2014

   

Wysany: 2014-09-11, 20:10   

w tym wieku to niepokojące proponuje wizytę u lekarza
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-09-11, 21:19   

Ja jak nie mogę zasnąć słucham muzyki na słuchawkach. Międzyczasie ogarniam wszystko co się wydarzyło tego dnia ;)
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-09-11, 22:05   

m_y_s_t_e_r_y napisa/a:

Próbowałeś medytacji?


Po medytacji będzie wypoczęty, niby jak ma mu to pomóc w spaniu?

Może hmm... spróbuj czytać przed snem książkę?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2014-09-11, 22:22   

Hm, podobno dobrze jest przed snem zjeść kilka bananów, ponoć zawarte w nich CO¦ pomaga zasnąć. Ale nie wiem czy to prawda czy tylko taka babcina metoda.
Ze sprawdzonych metod polecam czytanie przed snem. Wycisza, człowiek zawsze się rozwija poprzez czytanie.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2014-09-12, 06:30   

Dziękuje wam wszystkim spróbuje wszystkiego co napisaliście :-)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Doczy: 14 Mar 2010

   

Wysany: 2014-09-12, 11:03   

Miałem ten sam problem, doszedłem do wniosku że po prostu oszukiwałem się że jestem zmęczony. Teraz zawsze puszczam film kładąc się do łóżka i rzadko kiedy udaje mi się obejrzeć do połowy, a co dopiero do końca. Czytanie książek też dobre rozwiązanie, chyba nawet jeszcze bardziej męczące, ale nie każdy może sobie pozwolić na to z racji chociażby tego że musi być zapalone światło. Mi też mówili o jakiś wymysłach, lekach, melisach, itd. ale dopiąłem swego i wszystko jest natural.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Doczy: 24 Sie 2014

   

Wysany: 2014-09-12, 11:18   

Może po prostu masz ciągle czyms zajętą głowę. Szkoła, jakies problemy, cokolwiek. Wiadomo, że jak cos nas czeka stresujacego w przyszłości to ciężko usnąć. Polecam też nie siedzieć przed kompem czy na tel przed snem. I nie próbuj na siłe zasypiać. Ja zawsze układałem sobie jakies historyjki w głowie przed snem gdy nie mogłem spać. Kiedyś miałem faze na rycerzy, zamki itp to wyobrażałem sobie, że jestem rycerzem i spię właśnie w zamku i inne tego typu... Troche dziecinne, ale robię tak do dziś gdy nie mam jakichś bardziej przyziemnych przemyśleń :D
 

misiek92  

User


Wiek: 34

Doczy: 12 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-12, 12:24   

dla mnie czytanie jest najlepszym sposobem na zaśnięcie, chociaż bywało tak, że się wczytałem i kończyłem książkę o 3 w nocy :d
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2014-09-12, 12:38   

Ale ja mam tak że jak włączam film,siedzę na kompie,gram na telefonie czy słucham muzyki to to mnie nie uspokaja tylko jeszcze pobudza.A jeżeli chodzi o książki to po za ( Rok 1984 G.Orwell'a to nie mam nic do czytania ) :-( Jak dla mnie to to jest coś dziwnego bo w nocy lepiej mi się uczy,pracuje i myśli,gorzej jest tylko z wstaniem do szkoły :-(
 

xevrakhan  

User



Imię: Marcin

Wiek: 29

Doczy: 12 Wrz 2014

   

Wysany: 2014-09-12, 13:13   

Inaczej - może Ty w ogóle nie potrzebujesz dużo snu, co? Są tacy ludzie, którzy śpią po 12 godzin i się wysypiają, są też tacy co śpią 6 i jest git. Poza tym po takim "maratonie" niespania raczej musisz czuć się później zmęczony. Moja propozycja brzmi: zasypiaj późno przez kilka dni, nie walcz z tym. Później będziesz zasypiać wcześniej i od tego momentu pilnuj godziny o której się kładziesz, np u mnie jest to 22.

To zabrzmi dziwnie, ale mi pomaga zasnąć, kiedy mniej jem w ciągu dnia - to naturalne. Organizm szybciej się wycieńcza i można pójść lulu wcześniej ;)
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



Imię: Jakub

Wiek: 28

Doczy: 27 Cze 2009

Skd: Tatry

   

Wysany: 2014-09-12, 13:28   

Ta, medytacji. Ja jak robiłem nocki to się przestawiłem całkowicie odwrotnie i wstawałem wieczorem a chodziłem spać koło 10 rano i na dłuższą metę to było dla organizmu bardzo nieprzyjemne.
Ja próbowałem jakichś technik związanych właśnie z transami wprowadzaniem się w jakieś fazy czegośtam i zadziałało, teraz jest jeszcze gorzej.

Chodzę spać gdzieś o 19, wstaję o 5 rano a jak nie śpię to chce mi się w cholerę spać.
Ogólnie z tego co wiem jak nie możesz spać pomagają tabsy. Ale oprócz tego warto jest się zmęczyć.
Jak siedzisz całymi dniami na kompie to nie będziesz spał dobrze pewnie. Pobiegaj czy coś, wtedy się lepiej śpi.
_________________
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com