Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Karol_16lat

Stały User


Doczy: 25 Sie 2010

   

Wysany: 2010-10-31, 18:41   PROCESOR!!

Witam i proszę o poradę.

Mam laptopa Asus z procesorem 2.00 GHz i Intel Core 2 Duo.
¯adna "nowsza,lepsza" gra mi nie działa typu Call of duty 4 bo jest np id 2.4 GHZ lub 3.00 GHz. Myslalem o kupnie nowego procesora 3.00 wiem ze kosztuje ok 800zł ale sęk w tym czy nie lepiej kupic nowy laptop niz wymieniac procesor, bo jak wymienie procesor to odrazu trzeba by pomyslec o lepszej karcie graficznej?xd prosze o rade;d
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Doczy: 31 Gru 2009

   

Wysany: 2010-10-31, 19:19   

Jak chcesz grać to najlepiej kupić desktopa. Bawić się w wymianę podzespołów laptopów na lepsze można, ale wtedy traci się ich główną zaletę - stabilność.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 14 Lip 2010

   

Wysany: 2010-10-31, 19:28   

Karol_16lat napisa/a:

gra mi nie działa typu Call of duty 4



U mnie na 1.8 GHz, 512MB, 128MB karta graficzna, śmigało aż miło.

Karol_16lat napisa/a:

Myslalem o kupnie nowego procesora 3.00 wiem ze kosztuje ok 800zł



Chcący walić taki procesor do kompa, potrzeba wymienić również inne podzespoły (płyta główna, karta graficzna, pamięć).

Karol_16lat napisa/a:

sęk w tym czy nie lepiej kupic nowy laptop niz wymieniac procesor, bo jak wymienie procesor to odrazu trzeba by pomyslec o lepszej karcie graficznej?



Jeśli chcesz taki bardzo dobry laptop o od 3,000 tyś. w górę.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



Imię: Marek

Wiek: 35

Doczy: 02 Lis 2009

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-10-31, 19:57   

Z komputerami jest tak, że wymieniać możesz je codziennie. Z Twojego opisu wynika, że procesor uważasz za słaby. Widzę jednak jak byk, że procesor jest odpowiedni. Wiesz, że procesory C2D są w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o podkręcanie? Ja swego czasu posiadałem komputer z C2D 1,8 podkręconym do 2,4 i to tylko dlatego, bo nie chciało bawić mi się w stabilność przy dalszym podkręcaniu. Ty swojego 2,2 spokojnie podkręcisz do 2,8 przy czym nadal będzie stabilny.
Bez podkręcania Twój procesor jednak nadal jest wystarczająco silny, aby pociągnąć Call of Duty 4. Może problem tkwi w małej ilości RAMu lub karcie graficznej? Podaj nam RAM i kartę graficzną, a wtedy ustalimy czy warto bawić się w wymianę czegokolwiek.
 

Karol_16lat

Stały User


Doczy: 25 Sie 2010

   

Wysany: 2010-10-31, 20:14   

RAM 4,00 GB
Grafika: Nie wiem czy o to chodzi.: HD 4570 Graphics 512 MB

mam jeszcze cos: 4,2 indeks wydajności systemu. xd
32 bitowy system operacyjny.
procesor: Intel Core 2 duo CPU T6400 2.Ghz
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 14 Lip 2010

   

Wysany: 2010-10-31, 20:35   

Karol_16lat napisa/a:

RAM 4,00 GB
Grafika: Nie wiem czy o to chodzi.: HD 4570 Graphics 512 MB

mam jeszcze cos: 4,2 indeks wydajności systemu. xd
32 bitowy system operacyjny.
procesor: Intel Core 2 duo CPU T6400 2.Ghz



Nie powinno być problemów z odpaleniem tej gierki.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



Imię: Marek

Wiek: 35

Doczy: 02 Lis 2009

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-10-31, 20:42   

No i powoli domyślam się skąd problemy z grą.

Masz w laptopie zintegrowaną kartę graficzną. Jest to najtańsze rozwiązanie w laptopach i, niestety, najgorsze. Wiele gier chodzi wolniej lub wcale z powodu takiej grafiki. Poza tym Twoja karta grafika pobiera pamięć z RAMu (512 MB zabiera z 4 GB Twojego RAMu, czyli RAMu masz w rzeczywistości 3,5). Mimo wszystko jednak, teoretycznie gra powinna Ci pójść, chociaż nie na wysokich ustawieniach. Jeżeli jednak będziesz w przyszłości kupował laptopa, szukaj czegoś z osobną grafiką typu GeForce czy Radeon.

Polecam również stronę http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ która to, za pomocą javy sprawdza specyfikację Twojego komputera i porównuje do gry wybranej z listy i pokazuje Ci czy dana gra poszłaby na Twoim systemie, a jeżeli nie, to czego brakuje w nim.
 

Karol_16lat

Stały User


Doczy: 25 Sie 2010

   

Wysany: 2010-11-01, 09:10   

dzięki za stronke, bardzo przydatna. Sprawdzilem CoD 4 Modern warfare i powinno działać. Normalnie instaluje jednak podczas instalacji zzawsze zatrzymowalo sie na pliku wideo! terazz działa yeah.


Jest napisane na tej stronce ze mam procesor 2.00 GhZ wydajny o mocy 3.3 Ghz : D
SPrawdzilem najnowsze gry z najwyzszej półki i niby wszystko mi ma dzialac; D Nie wierze. Jak to mozliwe ze skoro mam procesor 2.00 Ghz jest wydajny na 3.3?xd
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



Imię: Marek

Wiek: 35

Doczy: 02 Lis 2009

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-11-01, 10:12   

Bo masz dwa procesory, od tego pochodzi nazwa Intel Core 2 Duo. Każdy z nich posiada taktowanie 2,2 GHz, a rzeczywiste taktowanie całości wynosi około 3,3 GHz.
 

micro  

Wymiatacz



Wiek: 35

Doczya: 24 Wrz 2010

   

Wysany: 2010-11-01, 10:35   

Pan Rysownik napisa/a:

a rzeczywiste taktowanie całości wynosi około 3,3 GHz.


skąd to żeś policzył :?:

żeby cieszyć się szybciej działającym programem musi on zostać napisanym na 2 lub więcej rdzenni

to co windows próbuje rozdzielić to ułamki wydajności
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



Imię: Marek

Wiek: 35

Doczy: 02 Lis 2009

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-11-01, 13:05   

Mówię o taktowaniu w benchmarkach. Jeżeli program nie jest napisany pod dwurdzeniowy procesor, wtedy będzie traktował całość jako jeden procek o taktowaniu 3,3. Jeżeli jednak jest skonfigurowany pod więcej procesorów, wtedy użyje obu, każdy o taktowaniu 2,2 a to przełoży się na rzeczywiste działanie. Call of Duty 4 jest napisane pod wiele procesorów, więc oczywiście będzie działało lepiej, niż gdyby jakimś cudem autorzy zapomnieli o tej funkcji (co oczywiście jest niemożliwe ;) .
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-11-04, 20:27   

Pan Rysownik napisa/a:

Wiesz, że procesory C2D są w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o podkręcanie?


Noo, a na tym laptopie to jeszcze jajecznicę usmaży, jak się tylko postara.

Karol_16lat napisa/a:

HD 4570 Graphics 512 MB


To nie jest karta do gier.

Pan Rysownik napisa/a:

szukaj czegoś z osobną grafiką typu GeForce czy Radeon.


Jak dla mnie, to nazwa wskazuje jak byk na Radeona HD 4570...

Karol_16lat napisa/a:

wydajny o mocy 3.3 Ghz : D


Nie pytam. Fizyka się kłania.

Pan Rysownik napisa/a:

Każdy z nich posiada taktowanie 2,2 GHz, a rzeczywiste taktowanie całości wynosi około 3,3 GHz.


Pokaż mi, w jaki sposób to wyliczyłeś?

Pan Rysownik napisa/a:

. Jeżeli program nie jest napisany pod dwurdzeniowy procesor, wtedy będzie traktował całość jako jeden procek o taktowaniu 3,3.


Jeden rdzeń to tak jakby jeden procesor(upraszczam!), więc jakim cudem z jednego rdzenia zrobi się 1.5 rdzenia??? 1=1, różnicę będzie stanowić jedynie ilość cache, ale Częstotliwość jest TAKA SAMA( nie uwzględniając trybu turbo, ponieważ ten procesor go nie posiada).

Pan Rysownik napisa/a:

co oczywiście jest niemożliwe .


A morał tej bajki jest krótki
i niektórym znany:
To tylko wiemy na pewno,
czego nie zmyślamy.

Pan Rysownik napisa/a:

Call of Duty 4 jest napisane pod wiele procesorów,


Raczej na 2-4 rdzenie, więc już np. 6 nie wykorzysta.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

herger  

Stały User



Wiek: 38

Doczy: 16 Wrz 2010

   

Wysany: 2010-11-04, 20:50   

Obecnie system operacyjne jest w stanie sam rozdzielić programy które nie są przewidziane na wieloprocesorowe. Co do szybkości najlepiej liczyć w takim wypadku szybkość procesora razy 1,5.
Co do zmiany kompa proponuje Ci uzbierać na stacjonarkę dobrą a nie bawić się w lapki.
Naprawdę komputery przenośne nie są jeszcze do końca projektowane po to by używać ich do grania. ¦wiadczy o tym choćby tak popularna zintegrowana grafika.
 

cosik_ktosik  

Wymiatacz



Imię: £ukasz

Doczy: 29 Pa 2010

   

Wysany: 2010-11-04, 23:39   

Cytat:

Co do szybkości najlepiej liczyć w takim wypadku szybkość procesora razy 1,5.


Wraz z ilością rdzeni efektywność maleje ;) ale jeden warunek, programy muszą być pisane pod "rdzenie" choćby w najprostszym OpenMP

Cytat:

Bo masz dwa procesory, od tego pochodzi nazwa Intel Core 2 Duo


Dwa rdzenie, nie procesory ;)
_________________
Moja strona HotFix i forum: forum komputerowe
Polecam gierkolandia
techformator
 

Pokrak  

Stały User

Illuminatus



Doczy: 27 Wrz 2009

   

Wysany: 2010-11-12, 08:40   

Dlaczego nie chodza Ci gry? Hmmm, moja krysztalowa kula mowi mi, ze albo masz zle/stare sterowniki do karty graficznej nie masz directa abo nawet nie probowales ich instalowac.
_________________
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com