Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

yauvanam  

Stały User



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 11 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-27, 13:31   przesolone potrawy

Dzisiaj postanowiłam sobie zrobić na obiad makaron ze szpinakiem. Niestety, ale go przesoliłam, ostatecznie dało się go jakoś zjeść, ale.. Macie jakieś sprawdzone sposoby jak 'uratować' coś co przesolicie?
_________________
She's lost control.
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-02-27, 14:37   

Duuużo osób mi mówiło, że przelewanie makaronu wodą kilka razy pomaga, ja sama na szczęście nie musiałam tego stosować. Ja makaron gotuję "na spróbowanie", tzn co jakiś czas go próbuję czy jest gotowy i jeśli czuję, że jest za słony, to nie solę kompletnie sosu/miesą/..., tylko mocno doprawiam, co by zabiło smak soli :-D
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-02-27, 14:52   

Ja tylko wiem, że do przesolonej zupy warto wrzucić obranego ziemniaka. Podobno wciąga efektywnie sól. Ja nie mam tego problemu. Raczej mało solę.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

yauvanam  

Stały User



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 11 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-27, 15:25   

kwiatkovaa napisa³/a:

Duuużo osób mi mówiło, że przelewanie makaronu wodą kilka razy pomaga, ja sama na szczęście nie musiałam tego stosować. Ja makaron gotuję "na spróbowanie", tzn co jakiś czas go próbuję czy jest gotowy i jeśli czuję, że jest za słony, to nie solę kompletnie sosu/miesą/..., tylko mocno doprawiam, co by zabiło smak soli :-D



Chodziło mi o to, że przesoliłam szpinak ;)

i też generalnie staram się nie solić, ale jak już muszę, to czasami zbyt zamaszyście ; D
_________________
She's lost control.
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-02-27, 15:40   

yauvanam napisa³/a:

Chodziło mi o to, że przesoliłam szpinak ;)



Ahh, sorry :-D Większość osób przesala makaron, dlatego myślałam, że o niego chodzi :-D
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

yauvanam  

Stały User



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 11 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-27, 15:42   

makaronu mi się jeszcze nie zdarzyło :D
_________________
She's lost control.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-02-27, 16:12   

Tak sobie czytam i jakoś nie mogę zrozumieć jak można przesolić makaron czyt. ile wsypać soli, żeby nie nadawał się do jedzenia.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-02-27, 16:31   

TQIT napisa³/a:

Tak sobie czytam i jakoś nie mogę zrozumieć jak można przesolić makaron czyt. ile wsypać soli, żeby nie nadawał się do jedzenia.



Jak ktoś pierwszy raz gotuje to czasem ciężko dać odpowiednią ilość :-P albo np jak gotuje różne porcje (czasem więcej, czasem mniej makaronu) to z przyzwyczajenia może się pomylić i wsypać tej soli za dużo :-P Różne przypadki się zdarzają :-D
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-02-27, 16:39   

Akurat makaron nie wymaga przesadnego solenia, w ogóle uważam, że solenie jest bardziej opcją niż koniecznością.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com