Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Trolllka  

User

Zyj pełnią życia!!:D


ImiÄ™: Anna

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-23, 09:05   Punk Rock?

Wiadomo, że jak na każdym forum są tu ludzie starsi i młodsi o różnych zainteresowaniach muzycznych. Mnie zaczęło irytować jak szalone 15 i 16-latki zaczęli wypowiadać się na ten temat uważając się za wielkich punków. co uważacie na temat młodych pozerów, których w tym kraju jest więcej od prawdziwych, nic nie udających ludzi??!!
 

rajan1gno  

User


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-23, 12:09   

Nie każdy jest pozerem. Lubie słuchać punk rocka choć za wielkiego punka się nie uważam. Wiele przekonań tej subkulturu podoba mi się Pacyfka, wolność itp. Każdy w okres dojżewania wchodzi inaczej, i nie któży w ten sposób prubujeą odreagować. Mój tata w młodości miał długie włosy uciekał z domu i ostro jeździł po bandzie fajnie to się słucha gdy nacodzień niepozwala mi wyjść po 22 z domu. Niby fajnie robić se to co chce, balansować na krawędzi i codzienie siedzieć na komisariacie ale NARAZIE to nie dla mnie. :-)
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-23, 12:15   

Punk rock zły nie jest, posłucham czasem, najbardziej lubię Sex Pistols
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

rajan1gno  

User


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-23, 12:18   

Ja też lubie Sex pistols, jeszcze The Libertines, The Clash, The Doors


Polecam http://www.e-mlodzi.com/punk-rock-vt4744.htm tu można się podzielić kto jakie zespoły punk rockowe lubi. // Mizantrop
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-06-23, 13:11   

Trolllka napisa³/a:

Mnie zaczęło irytować jak szalone 15 i 16-latki zaczęli wypowiadać się na ten temat uważając się za wielkich punków


Tak, a jak co niektórych spytasz o zespoły punkowe wymienią Green Day i My Chemical Romance :wstyd:

Myślę, że takie kinderpunki nie mają pojęcia skąd, ani co to w ogóle jest prawdziwy punk rock. Podejrzewam, że wszystko wzięło się od serialu 39 i pół, teraz wszyscy nagle zaczęli na zeszytach malować symbole anarchii, krzyczeć punks not dead i uważać się za wielkich punków bo słuchają przebojów z owego serialu. Dokonania bohaterów serialu przy punkach z lat 70-tych to niemal niewinne igraszki, w latach 70-tych punkowie wpadali do miasta i robili ostrą "rozpierduchę" a zwykli ludzie bali się wychodzić na ulicę. Ale dość o serialu, "Punk rock powstał również jako opozycja w stosunku do zespołów poprzedniej epoki (hard rock, rock progresywny), które oskarżano o przerost formy nad treścią, a także o rezygnację ze swoich ideałów i komercjalizację".

Komercjalizacja i punk to się gryzie. Czyż nie, a jeśli ktoś słucha komercyjnych zespołów(kinderpunkowych) to za punka uważać się nie może, a to dlatego, że ideologicznie nie jest to możliwe. Walczyć z komercją i jednocześnie ją popierać...
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-23, 16:10   

ten temat chyba z muzyką ma coś wspólnego tylko w teorii. wszkaże chodzi tu o jakieś kinderpunki, nie o muzykę.

każdy sobie może słuchać czego tam chce, trochę mnie denerwują te czarne dzieci rzucające różnymi 'jabol punkami' na lewo i prawo, ale cóż poradzić. smutne jest troszkę to, że ikoną punku jest Green day i na tym świat się zamyka.

a punk to jest dobra rzecz, posłuchać aż miło, a na koncertos jakiś się wybrać, to aż z radości wszystkie kości bolą i siniaki się uśmiechają.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Trolllka  

User

Zyj pełnią życia!!:D


ImiÄ™: Anna

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-23, 17:12   

ibron, niestety kinderpunki pojawily sie wcześnie-przed tym serialem, ale cieszę się, że jest w końcu ktoś kto może im co nieco przetłumaczy ;)
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-06-23, 17:47   

sheilven napisa³/a:

a punk to jest dobra rzecz, posłuchać aż miło, a na koncertos jakiś się wybrać, to aż z radości wszystkie kości bolą i siniaki się uśmiechają.


Dokładnie, tym bardziej że w Polsce jest/było kilka fajnych punkowych kapel. Ale czymże dla co niektórych "punków" jest Dezerter, czy KSU przy takim Green Dayu...

Boli to, że tacy nie znają Clash, Sex Pistols czy Ramones. Boli to, że uważają się za punków a nie znają zespołów które go tworzyły.
 

Trolllka  

User

Zyj pełnią życia!!:D


ImiÄ™: Anna

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-23, 17:58   

ibron, wg mnie to przede wszystkim nie wiedzÄ… czym tak na prawdÄ™ jest PUNK :kwasny:
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-25, 13:01   

Najlepszy zespół punkowy to Ulica:

" Gdzie podziała się woda w której piłat mył ręce weszła w obieg w nasz krwiobieg i nie pytajcie więcej"

"głos namiętności wyżej cenie niż mędrców milczenie bo beznamiętni nigdy nie zmieniają historii"
MajÄ… kapitalne teksty grali w latach 1987 - 1996.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

wrzochu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 29 Cze 2009

Sk±d: Twoja Pod¶wiadomo¶æ

   

Wys³any: 2009-07-26, 23:08   

Trzeba pamiętać że PUNK to nie tylko chodzenie w irokezie i glanach !!!!


A co do Green Day hym...... to chyba nie wymago komentarza :wstyd:
_________________
 

/Drossy/  

User

'Cichy'



ImiÄ™: -

Do³±czy³: 25 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 23:34   

Co? Green Day jest zaje****! ^^

Punk... To jest to. Jeśli chodzi o zespół to... The Analogs. Albo Pogodno.
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-27, 00:12   

Masskotki sa najlepsze są to 2 dziewczyny które graja mieszanke punka i elektro, mają teksty też o seksie i to lubie. :-P
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 02:57   

A mnie bawi kiedy na forach internetowych paczka tró punków segreguje ludzi na tró i untró.
Punk i komercja sie nie gryza. Juz nie. Komercja polknela punk juz dawno. Zreszta przeciez Sex Pistols to jedna wielka komercha wiec o co w ogóle kaman?
Poza tym, tak, Green Day to punk rock. Przykro mi.

Ja punk rock odkrylam na kasetach magnetofonowych z lat '80, '90, które oddal mi sasiad sprzatajac swoja mlodosc przed slubem. Wtedy nie bylo jeszcze tej mody na bycie rriot girrl (tak mi sie przynajmniej wydaje) i nie mialam nawet swiadomosci istnienia czegos takiego jak untró punk. Ale kiedy po fascynacji dinozaurami typu KSU, Dezerter, Nauka o gównie, Defekt mózgó z tych starych trzeszczacych kaset przyszla chwila, ze polubilam myslovitz czy happysad orzexwil mnie kubel zimnej wody, krzyczacy, ze jestem strasznie untró.

A ja sie pytam WTF? Niech mi ktos wyjasni pojecia punka.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-27, 19:38   

Jak punk to tylko niezależy, taki green day to czysta komercja, to zespół rockowy skończył się na dookie potem było już tylko z górki. :zalamany:

[ Dodano: 2009-07-29, 10:51 ]
Blade loki to odlotowy zespół mają zadziorne piosenki i fajne dziewczyny u nich śpiewają najpierw Magda na młodzież olewa potem Agata a teraz mają nową wokalistke, jeden z fajniejszych zespołów, zero komercji i świetna czadowa muza.

[ Dodano: 2009-07-30, 13:01 ]
3 pierwsze płyty stajku są super szczególnie nie pójdziemy i lustro potem poszli drogą farbenów.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com