Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-31, 21:32   

Feuerleben napisa³/a:

Jednak musimy zdać sobie ze kazdy przypadek jest indywidualny i nie powinno się go łączyć z drugim przypadkiem samobójstwa czy jego próby


To akurat jest dość oczywiste. Jednak po mimo indywidualizacji przypadków istnieją pewne uniwersalne zależności. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-03-31, 21:33   

slow, swoją drogą ciekawa musi być psychika samobójcy
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-31, 21:57   

Feuerleben napisa³/a:

slow, swoją drogą ciekawa musi być psychika samobójcy



Tak naprawdę to nikt nie jest w stanie określić tego w jaki sposób sytuacja nagle dla tego człowieka staje się sytuacją bez wyjścia. Kryzysem, który prowadzi do zaburzeń świadomości. A w ostateczności do odebrania sobie życia. Stąd też tak powszechny jest brak zrozumienia ze strony społeczeństwa i zarzucanie lekkomyślności, czy egoizmu.

Teoretycznie dokładne etapy syndromu presuicydalnego są w stanie nakreślić nam zmiany, które zachodzą w psychice osoby, która go doświadcza. Ale to w jaki sposób dochodzi do jego pojawienia się jest kwestią ściśle indywidualną.


btw. No i oczywiście zapomniałam o Durkheimie. To akurat klasyka sama w sobie. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-03-31, 22:03   

slow, Jak na dziewczyne sporo wiesz. Co do samobojcow oni wbrew pozorom oczekują jakiegoś zrozumienia czy dłoni według mnie jednak jej zbyt czesto nie otrzymują
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-04-01, 01:23   

Feuerleben napisa³/a:

slow, Jak na dziewczyne sporo wiesz.



Hahahahahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahhahahahhahahahahahhahahahahhahahahhahahhahahhahahahhahahahahhahahahhahahahhahahahahahahhahahahahahhahahah.

Nie no. To nie jest śmieszne nic, a nic.

Ja tylko od siebie dorzucę, że to straszne, jak ludzie podchodzą do kwestii samobójstwa niesamowicie powierzchownie. Te wszystkie rozważania dotyczące odwagi i tchórzostwa. Jakby to miało cokolwiek zmienić. Sam czyn uszlachetnić, albo zdeprecjonować. ¯eby walnąć samolotem w WTC trzeba być odważnym. Zabić człowieka z premedytacją - podobnie. Nic w odwadze samej w sobie szlachetnego.
_________________
#truestory
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-04-01, 08:02   

Feuerleben napisa³/a:

slow, Jak na dziewczyne sporo wiesz



Powiedz to feministce :mrgreen:

Krit napisa³/a:

¯eby walnąć samolotem w WTC trzeba być odważnym.



Tu potrzebna jest religia
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-04-01, 09:58   

Cytat:

slow, Jak na dziewczyne sporo wiesz. Co do samobojcow oni wbrew pozorom oczekują jakiegoś zrozumienia czy dłoni według mnie jednak jej zbyt czesto nie otrzymują
_________________


Mhm, gdyby rzeczywiście wiedza była uzależniona od mojej płci. Co więcej nie wiem co w tym dziwnego. Zawód pracowników socjalnych, psychologów, czy innych osób, które zajmują się interwencjami kryzysowymi, jest znacznie sfeminizowany.

Cytat:

Tu potrzebna jest religia


To w ogóle jest odmienny typ samobójstw.
_________________
Drugs&hugs.
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-04-01, 20:31   

stewie napisa³/a:

Powiedz to feministce

Feminizm kończy się jak facet ma wnieść coś ciężkiego do domu. Przytocze wam pewnien kawał. W kinie spotyka się feministka i facet który przetrzymuje drzwi kobiecie na co obna: Jestem feministką i nie chcę pani pomocy. Na co on: C**j mnie obchodzi kim pani jest ale ja jestem kulturalny ;)

Co do religii to zupełnie inna sprawa oni robią to w imię swych przodków, wyznawców Allaha według mnei Ci ludzie w ogóle prawie nie myślą racjonalnie
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Kux  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-04-04, 20:21   

"Samobójstwo" mój stosunek do tego jest taki ze jeżeli ktoś ma problemy i nie da sobie z nimi poradzić niech się zabije. Co tam jeden człowiek w te czy w tamte. Możecie mnie nazwać jak tylko chcecie bo szczerze mówiąc mam na to wyj***. Bardzo dobrze wiem ze śmierć bliskiej ci osoby boli, a zachowanie samobójcy jest egoistyczne. Ale spójrzcie na to z innej strony większość ludzi myśli tylko i wyłączne o własnym tyłku i ma (tak samo jak ja) na takich ludzi wyj***. Nie zważają na ich cierpienie olewają ich aż do takiego stopnia że ci się zabijają. Może mam najeb*** w głowie ale takie jest życie i nic tego nie zmieni.

Każdy żyje i umiera taka jest kolej rzeczy. Rodzisz się -> ¯yjesz -> Umierasz. Możesz sobie ten czas oczywiście skrócić to twoje życie.
 

portagas18  

User

Hope.



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2012

Sk±d: J.

   

Wys³any: 2012-05-01, 23:29   

Ja słyszałem, że psychika człowieka jest tak zbudowana, iż każdy dąży do tego aby jak najdłużej żyć. Ja myślę, że samobójstwo to głupota... Osobiście wiem że jeśli dzieje się źle to zawsze nadejdzie moment kiedy będzie dobrze, a kto wie - może Bardzo Dobrze .. Taka nutka która mówi, że samobójstwo to głupota - http://www.youtube.com/watch?v=XP4clbHc4Xg - Najlepiej byłoby, gdyby większość to oglądnęła. Naprawdę pomaga - nawet jeśli w niewielkim stopniu - to pomaga.
_________________
C'mon, We share the music.
 

vogue  

User

don't be a stranger



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-07, 21:08   

Portagas18, mówisz, że samobójstwo to głupota. Ale mówiąc tak w tej sytuacji wydaje mi się, że chcesz po trosze zbagatelizować ten problem, który jest niestety coraz bardziej powszechny w społeczeństwie. Ludzi, którzy mają samobójcze skłonności, nie przekonasz do nie popełniania tej rzeczy mówiąc "To głupie", po drugie, jeżeli ich stan psychiczny osiągnął tak zwane dno, w którym im samym wydaje się, że już nic im nie pomoże, to tacy ludzie nie czekają na nic dobrego w ich życiu, bo są głęboko przekonani, że ich to nie spotka. Problem myśli samobójczych to nie jest problem do rozwiązania "na szybko" - ta osoba musi być uświadomiona, że ma po co żyć i potrzebuje silnego wsparcia psychicznego. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że na pomoc jest już za późno, albo problem ten został zbyt wcześnie zakwalifikowany jako "rozwiązany".
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-05-16, 21:49   

a ja jestem zdania, jak coś cie boli to idziesz do lekarza bo chcesz sobie pomóc,
a jak masz chorobę psychiczna to nie idziesz z tym do lekarza, tacy ludzie o tym nie mówią,pomagają sami sobie, i z czasem to przegrywają, oni po prostu chyba nie umieją określić tego co im dolega...

a skąd to wiem? dużo takich osób spotkałam, i mnie bardzo nurtuje ten temat
 

JustNoOne  

User



Do³±czy³: 31 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-31, 23:06   

Wielu wydaje się że osoby pogrążone w depresji czy też myślach suicydalnych, nie chce pomocy.To bzdura, ich postawa wynika po prostu z niewłaściwego podejścia.Przeszedłem przez to, najgorszą rzeczą jaką można zrobić, to okazać współczucie i litość. Zawsze wywoływało to we mnie agresję...Najlepsza forma pomocy to akceptacja i umiejętność słuchania, ni mniej, ni więcej. Poza tym, ta swoista melancholia jest pewnego rodzaju nałogiem, więc nieudolna pomoc...Cóż to tak jakby kupić alkoholikowi kolejną flaszkę w nadziei że dzięki temu zrozumie swój błąd i pójdzie na odwyk.

@jula007 Oni z pewnością wiedzą co im dolega,nawet jeśli nie są tego świadomi, to brzmi ironicznie ale jest to pewien sposób na życie. Znam kilka osób które nie mają zamiaru się leczyć...samobójstwo...traktują jako swego rodzaju "hobby".
_________________
"Nie ma sensu myśleć o czasie: niedługo będzie po wszystkim, to wystarczy."
 

Evana  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 22 Kwi 2012

Sk±d: Opolskie

   

Wys³any: 2012-06-01, 18:52   

Odwaga, odwaga, jeszcze raz odwaga...
_________________
Why so serious ?
 

KunegundaM  

User


Do³±czy³a: 01 Cze 2012

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-06-01, 19:13   

Cóż... ja osobiście sama próbowałam odebrać sobie życie... i nie uważałam tego za hobby..
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com