Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-11, 23:44   

dadexix napisa³/a:

Tylko gdy zdarzy się ten cud, i będzie dobrze, to potem znów smutek i przez to że było dobrze smutek jest większy... więc nie opłacalne jest szczęście w przyszłościowej perspektywie



Czyli Ty chyba jeszcze nie miałeś żadnych problemów ... więc raczej dużo na ten temat nie możesz powiedzieć ... jeżeli jednak miałeś? To według Twojej filozofii powinieneś się zabić, więc czego tego nie zrobiłeś? Przecież przyszłe szczęście jest nieopłacalne ...

Sory Dawid .. ale to paranoja ...


I nie odpisuj mi tutaj "pół żartem" ... na takie rzeczy jest dział Humor ;-)
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-11, 23:59   

vialink napisa³/a:

To według Twojej filozofii powinieneś się zabić, więc czego tego nie zrobiłeś?

mówiłem o tym, nie chce ranić bliskich jak i tych dalszych...

vialink napisa³/a:

Czyli Ty chyba jeszcze nie miałeś żadnych problemów ...

miałem wiele przeróżnych, w sumie mogą być gorsze, ale jednak troche miałem, alkoholizm w rodzinie, odrzucenie przez otoczenie swego czasu, bać się wrócić do domu... ehh:/ tylko to mnie nie rusza, dla mnie to norma, moge powiedzieć szczerze że dla mnie mogą być dwa problemy, śmierć bliskich[lub informacja o niej, np. choroba wypadek] co mnie aktualnie nie doświadcza na szczęście, lub po prostu nie powodzenie w uczuciach, wiem wiem, padają teraz głosy "taa, 15 lat ma to co może wiedzieć" ale wiem że będę miał 40, i myślał będę to samo, skąd? wiem jak było z moim dziadkiem który ma b. podobny charakter do mnie, wygląd itd.. z moim wujkiem który jest też taki jak ja[bo my w 3 stanowimy swoje "kopie";P], nigdy w pogoni za kasą czy profitami, zawsze rodzina[a gdy jeszcze nie założona to uczucia] na pierwszym planie...

vialink napisa³/a:

Sory Dawid .. ale to paranoja ...


Wiem, i jeszcze bardziej mnie to dobija, że po prostu sądzę że nie mam po co żyć itd...



Mam taki pogląd na świat, nabyłem go hmm z pół roku temu, podczas różnych rozmyśleń, i nie tak dawno, byłem człowiekiem szczęśliwym jak mało co, nie raz chodziłem z łzami w oczach "nie wierze że to się dzieje, ale super", ludzie mnie nie poznawali itd... i zawsze gdy zaczynałem myśleć o tym co się dzieje, pojawiała się myśl "k***a nic nie trwa wiecznie, za niedlugo znów będę płakał w poduszkę" i odrazu humor mi się pogarszał...

vialink napisa³/a:


I nie odpisuj mi tutaj "pół żartem" ... na takie rzeczy jest dział Humor ;-)


Otóż pisanie półżartem nie raz jest dobre do rozruszania atmosfery;)
_________________
JakbyNikt LoVV
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-12, 00:26   

Prawda jest taka, że ten kto w życiu swym nie miał do czynienia z chorobą psychiczną lub skrajnym niepowodzeniem nigdy nie zrozumie istoty samobójstwa.
Od choroby nie da się uwolnić, cały czas trwa przy człowieku. Czasem jest lepiej, ale gdy nastąpią nawroty, chory często myśli o samobójstwie. Nie ma co gadać o tchórzostwie itd. Chory człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie jego myśli są. W psychozach czy schizofrenicznych czy afektywnych, człowiek nie jest do końca sobą. Nie potrafi do końca zrozumieć co się wokół niego dzieje. A ogromne cierpienie jakie musi przeżywać uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Woli zakończyć życie. Nie myśli wtedy o innych, bo nie jest w stanie. Obraz rzeczywistości jest zaburzony. Niekiedy może mieć urojenia, że bliscy chcą go skrzywdzić. Jest ogromny wachlarz urojeń, halucynacji, zaburzeń. Wiele z tych rzeczy prowadzi niestety do śmierci.
Zdrowy człowiek, a przynajmniej ten, który nie miał nigdy do czynienia z chorymi psychicznie, nigdy nie zrozumie tej tragedii, która odgrywa się w chorym, a która popycha go do samobójstwa.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-12-12, 08:18   

Nie to najlepiej poprostu wszyscy sie zabijmy, bo w zyciu nie unikniemy problemow.
Eh :kwasny:

Wiadomo, ze zycie nie bedzie uslane rozami, nie sztuką jest sie zabic, sztuką jest przejsc przez nie stawiając czoło kazdym problemom.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Zaczarowana*  

Wymiatacz



Wiek: 46

Do³±czy³a: 08 Lis 2008

Sk±d: z Krainy Magii

   

Wys³any: 2008-12-12, 12:59   

Lena_no napisa³/a:

wszyscy sie zabijmy, bo w zyciu nie uniknie.



W pewnym stopniu macie rację aczkolwiek postawcie się na miejscu tej osoby. Przede wszystkim, każdy jest inny. Jedni nie przybierają do siebie np. opinii innych, zaś Ci drudzy są bardzo wrażliwi na opinię i przejmują się nawet byle jaką sprawą.

Muszę się przyznać, że też się zastanawiałam, co by było gdyby...
 

£yżwa  

Stały User

łyżwy? blee


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Gru 2008

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2008-12-12, 15:08   

Według mnie samobójstwo do głupota bo skąd mamy pewność, że pózniej sie nie ułoży? Ale z drugiej strony osoba która chce to zrobić musi być naprawdę w głębokiej depresji. Ostatnio miałam styczność z samobójstwem gdyż dziewczyna [19lat] modelka powiesiła się w nocy na skrzyżowaniu obok mnie...dlaczego to zrobiła? Nikt nie wie
Tylko fajną pozostawiła po sobie pamiątkę po wieszając się także niedaleko swojego domu. Wiecie co teraz jej rodzice przeżywają kiedy muszą praktycznie codziennie obok tego miejsca przechodzić?
_________________
"...jutro gdy zabraknie poezji.."
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-12, 15:10   

£yżwa napisa³/a:

Według mnie samobójstwo do głupota bo skąd mamy pewność, że pózniej sie nie ułoży?

Nie mamy, ale mamy pewność że jeśli się ułoży to się zjeb.. i że kiedyś i tak umrzemy
_________________
JakbyNikt LoVV
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-12-12, 16:09   

Odbierając sobie szybko życie może nas ominąć wiele bardzo przyjemnych lub warte przeżycia chwil.
Niby dlaczego zawsze ma coś nie wychodzić?
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-12, 16:35   

Ufo napisa³/a:

Odbierając sobie szybko życie może nas ominąć wiele bardzo przyjemnych lub warte przeżycia chwil.

Tylko te chwile sprawiają że bardziej cierpimy gdy ich brak

Ufo napisa³/a:

Niby dlaczego zawsze ma coś nie wychodzić?

Nie powiedziałem że coś ma nie wychodzić, jedynie sądzę że wszystko się konczy kiedys

A natura człowieka sprawia że nie można być na dłużej szczęśliwym("więcej, więcej, więcej")
_________________
JakbyNikt LoVV
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-12, 17:49   

dadexix, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że kierujesz się według zasady "żyjemy po to aby umrzeć" ...

Oczywiście, to nie podlega dyskusji, bo kiedyś umrzemy ... ale nie można żyć z nastawieniem "i tak kiedyś umrę, jaka różnica czy teraz czy później".

To samo można by powiedzieć o wielu sprawach ...
Po co się uczyć, chodzić do szkoły? I tak kiedyś umrę a do grobu se tego nie wezmę.
Po co się z kimś przyjaźnić? Przecież kiedyś dorośniemy, każdy pójdzie w swoją stronę, po co ma mi tego brakować?
Po co mam się żenić? Przecież i tak któreś z nas kiedyś umrze. Po co mamy cierpieć?

Jasne .. czy nie lepiej ograniczyć wszystko, kontakt z ludźmi, dać sobie ze wszystkim spokój, siąść i czekać na przecież i tak nieuniknioną śmierć?


Nie no gratuluję ... niezła filozofia ... :kwasny:
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-12-12, 17:55   

Popieram Vialinka.
Nie można być nastawionym: I tak kiedyś umrę więc po co?
To równie dobrze można się tu i teraz zabić bo i tak umrzemy :-/
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-12, 18:07   

Ufo napisa³/a:

To równie dobrze można się tu i teraz zabić bo i tak umrzemy :-/

najchętniej bym to zrobił...



Rodzisz się -> Problem -> rozwiązanie i szczęście -> następny problem, większy smutek bo większa tęsknota za szczęściem -> rozwiązanie i szczęście ->następny problem, większy smutek bo większa tęsknota za szczęściem -> rozwiązanie i szczęście ->następny problem, większy smutek bo większa tęsknota za szczęściem -> rozwiązanie i szczęście ->następny problem, większy smutek bo większa tęsknota za szczęściem -> rozwiązanie i szczęście ->następny problem, większy smutek bo większa tęsknota za szczęściem -> rozwiązanie i szczęście -> Umierasz


Teraz zamiast bylektórej strzałki dajcie sobie "śmierć", i po prostu widzimy że to najlepsze, przerywamy łańcuch który się powtarza do śmierci, właśnie śmiercią...
_________________
JakbyNikt LoVV
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-12-12, 18:39   

dadexix napisa³/a:

rozwiązanie i szczęście -> Umierasz

no i właśnie warto życ tak, żeby osiągnąc szczęście i umrzec szczęśliwie z myślą, że poradziliśmy sobie z życiem nawet w chwilach kryzysu.
Takie jest moje zdanie.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-12-12, 18:51   

dadexix napisa³/a:

najchętniej bym to zrobił...


no to weź się zabij i będziesz miał kłopot z głowy...
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-12-12, 19:25   

laven napisa³/a:

Prawda jest taka, że ten kto w życiu swym nie miał do czynienia z chorobą psychiczną lub skrajnym niepowodzeniem nigdy nie zrozumie istoty samobójstwa.


I to jest bardzo ważne zdanie. Zanim ktoś zacznie mówić, że samobójca to tchórz, niech sie postawi w jego sytuacji, albo przypomni co wtedy czuł.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com