Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Zaczarowana*  

Wymiatacz



Wiek: 46

Do³±czy³a: 08 Lis 2008

Sk±d: z Krainy Magii

   

Wys³any: 2008-12-12, 19:37   

Laven właśnie to miałam na myśli pisząc powyżej. :-P Lecz przyznam się, że nie umiałam tego tak zlepić jak Ty
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-13, 01:46   

Co wy się tak rzucacie? To już nie może człowiek mieć własnego poglądu? To, że urodził się pesymistą, a życie w tej postawie go utrwaliło to znaczy, że jest gorszy?
Niektórzy nabywają konkretny charakter i za nic go nie zmieni się.
Za to czasem nie znoszę optymistów. Właśnie dlatego, że twierdzą, że jeśli oni nie mają problemów, to znaczy, że nikt nie ma. Zero empatii i zrozumienia.
To, że WY potraficie się ze wszystkim uporać, nie znaczy, że inni także. Są ludzie chorzy, słabsi itd. Kiedyś w Sparcie każdy kto nie był dostatecznie silny, zostawał wyrzucany za miasto. Obecnie zaobserwowałam podobne zachowania, ale wyłącznie na poziomie społecznym. Człowiek nie może być smutny, nie może cierpieć. Ba nie ma prawa w ogóle spróbować poużalać się lub podołować. Nie może, bo rzekomo nie doświadczył tego co WY. Bo WY jesteście wrzechwiedzący. Kiedy WAM źle się dzieje, każdy musi wokół WAS obskakiwać. Potem twierdzicie, że nic się nie stało i wszystko ok. Wyrzucacie z pamięci chwile kiedy było źle. Przez to nawet nie próbujecie zrozumieć kogoś, kto cierpi jeszcze bardziej. W chwilach większego zdenerwowania mam ochotę rzec, by dotknęła WAS głęboka depresja, najlepiej psychotyczna albo schizofrenia. Wtedy wytknęłabym WAM to co mówiliście. Ale na szczęście nie jestem aż tak brutalna i tylko w chwilach złości mnie tak ponosi.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-13, 11:43   

laven napisa³/a:

Co wy siÄ™ tak rzucacie?


Nikt się nie rzucał, była to normalna dyskusja ...

laven napisa³/a:

To, że urodził się pesymistą, a życie w tej postawie go utrwaliło to znaczy, że jest gorszy?


Nie wmawiaj nikomu czegoś, czego nie napisano ... Nikt na forum nie napisał, że ktoś jest gorszy z powodu swoich poglądów.

Wymienialiśmy poglądy na temat tego czy warto żyć, czy życie aby na pewno składa się tylko z problemów itd ...

Przeczytałem to jeszcze raz .. i na prawdę nie rozumiem rozumiem tego Twojego ataku. Ale OK ;)
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-13, 23:11   

£adne wymienianie poglądów. Szkoda tylko, że kosztem innym. Wytykacie chłopakowi to, że ma taki sposób myślenia. Propozycja "to idź się zabij" jest też bardzo miła i przyjemna.

Już nie tylko to forum. Ale dookoła widzę jak ludzie traktują innych, zwłaszcza słabszych, smutniejszych. Robi się z nich potworów, wyśmiewa i poniża. Tutaj też widzę takie reakcje. Dlatego się wypowiadam. Nie mam zamiaru akceptować takiej postawy. Zarówno słabszym psychicznie, chorym, zdesperowanym czy niedoszłym samobójcom należy pomóc. Ale ludzie wolą ich potępiać i robić z nich największe zło świata.
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-13, 23:47   

vialink napisa³/a:

To, że urodził się pesymistą, a życie w tej postawie go utrwaliło to znaczy, że jest gorszy?

jestem optymista-realista, mam dusze analityczną i myśle w większości przyszłościoowo,a do tego po prostu myśle logiką i to w 100 procentach... warte jest szczęście jeśli potem sprawia nam większy ból? myśląc przyszłościowo?
_________________
JakbyNikt LoVV
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-14, 00:03   

laven, piszesz tak, jak by Dawid, przyszedł do nas z problemem, chęcią zabicia się, a my go jeszcze dodatkowo zjechali ...

Napisał swój pogląd, odpowiedzialniejszy .. fakt, niepotrzebnie ktoś proponował aby się zabił ... no ale nic na to nie poradzimy.


Nikt tu nie traktuje osób słabszych psychicznie tak jak to opisałaś, post wyżej dadexix stwierdził, że nie jest pesymistą, nie jest taką osobą ... nikomu nie chodziło o zjechanie go ... a o dyskusje na temat tego sensu życia ... Jedni mają swoje poglądy, inni swoje ... i to jest chyba normalne. :-)
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-14, 15:01   

vialink napisa³/a:

laven, piszesz tak, jak by Dawid, przyszedł do nas z problemem, chęcią zabicia się, a my go jeszcze dodatkowo zjechali ...

Napisał swój pogląd, odpowiedzialniejszy .. fakt, niepotrzebnie ktoś proponował aby się zabił ... no ale nic na to nie poradzimy.


Nikt tu nie traktuje osób słabszych psychicznie tak jak to opisałaś, post wyżej dadexix stwierdził, że nie jest pesymistą, nie jest taką osobą ... nikomu nie chodziło o zjechanie go ... a o dyskusje na temat tego sensu życia ... Jedni mają swoje poglądy, inni swoje ... i to jest chyba normalne. :-)

Zaczynam Cie odbierać jak bym był słaby psychicznie, właśnie siedział z nożem przy gardle i zależnie od tego co powiedzą forumowicze bym pociągnął lub nie... jak bym sie tym chodz troche przejmował, jak by mnie ich wypowiedzi uraziły...
_________________
JakbyNikt LoVV
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-14, 19:06   

dadexix, mi chodzi o coś całkiem odwrotnego ...

Ja w ten sposób odbieram posty laven xD :-)
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-14, 19:55   

vialink napisa³/a:

dadexix, mi chodzi o coś całkiem odwrotnego ...

Ja w ten sposób odbieram posty laven xD :-)

a ja odbieram Twoje jak byś chciał mnie przed jej postami "obronić" - tj. jak by one dla mnie coś w tym wypadku znaczyły...
_________________
JakbyNikt LoVV
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-14, 23:26   

Jestem trochę na tym punkcie przewrażliwiona. I tu już nie chodzi o dadexixa, tylko o ogół. O wzorce zachowań itp. Jeśli ktoś tylko wspomni o tym, że życie nie jest nic warte, odrazu zaczyna się na niego nagonka. Jakby człowiek nie mógł się z życiem męczyć. Do niektórych nie dociera, że tak może być. I o to się czepiam. Można gadać i gadać, ale teksty typu "idź się zabij", "gratulacje, niezła filozofia ;/" itp. jednak okazują postawę człowieka. ¯adne zdolności oratorskie nie zmienią tego.
Wyrażacie swoje poglądy. Super. Ja też to robię. Piszę o tym, co mnie na świecie denerwuje.
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-15, 14:29   

laven, odbieram to jak byś mnie broniła, jak by było przed czym sam bym się bronił...

Sądzę że życie jest bez sensu, a najbardziej bez sensu są miłe chwile i tyle... Wiem że są ludzie dla których wspominanie tego co miłe daje jakąś satysfakcje, a dla mnie to daje jeszcze większy ból bo taki oto jestem... i gówno mnie obchodzi szczerze mówiąc zdanie innych na ten temat, bo na razie nie mam zamiaru się zabijać...



A w moim wypadku to chyba inna filozofia laven ma miejsce, bo ja osobiście rozumiem to że ludzie mają pogląd na świat czasem w niektórych momentach że życie nic nie warte, ale sam siebie nie rozumiem, że ja nawet gdy płacze ze szczęścia to tak sądzę, i wiem że to ***** ale taki ot to jestem;) :wstyd:
_________________
JakbyNikt LoVV
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-15, 16:20   

Według was życie jest do dupy...ok, dal mnie zaś życie jest spoko. Czasami są złe momenty, a czasami dobre. Ale ja Kur*** nie rozumie jak można chcieć się zabić. Ktoś kto o tym myśli lub to zrobił jest zwykłym tchurzem, co wszystkiego i wszystkich się boi. I co zjedziecie mnie teraz za to? Skoro życie jest do dupy to ulżyjcie sobie...już widze te komentarze Straho jesteś prymitywny itp. lata mi to koledzy za przeproszeniem z forum :]
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2008-12-15, 16:21   

samobójstwo ? Egoizm , najgorszy i najprawdziwsze zarazem stwierdzenie i wiele osób ,które zarzuca brak empati..tak..nie z każdym problemem można żyć..ale wiecie co ? Z większością można..Gdy odbieramy sobie życie..myślimy o sobie..nie widzimy innego wyjścia..a co z naszymi przyjaciółmi..rodziną co z osobami ,które tak długo o nas walczyły ?
Wiecie co to zawsze jest temat osób ,którym tak łatwo przychodzi wypowiedzenia się na ten temat , dlatego ,że nie widziały , nie czuły , nie doświadczyły i znajdzie się wiele ludzi mądrzejszych ode mnie , a ja nawet mam wrażenie ,że nie dokońca wiem jak wypowiedzieć się o tym.
Dla mnie jest to egoizm ,ale też i smutek..bo ..zabrakło takim osobom..innych osób ,które by zrozumiały nie oceniając..
_________________
Drugs&hugs.
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-15, 16:25   

slow napisa³/a:

Z większością można..Gdy odbieramy sobie życie..myślimy o sobie..nie widzimy innego wyjścia..a co z naszymi przyjaciółmi..rodziną co z osobami ,które tak długo o nas walczyły ?

ja widze inne wyjście, żyć dalej, może czas coś pokaże, jednak z drugiej strony myśle że jestem takim hmmmmm człowiekiem który się poświęca, bo żyje tylko dlatego by nie dać przykrości innym mą śmiercią...:/


Straho napisa³/a:

Według was życie jest do dupy...ok, dal mnie zaś życie jest spoko.


życie nie jest do dupy... życie jest po prostu nie opłacalne.. to coś na zasadzie interesu którego musimy pilnować, nie ma żadnych strat ale i zysków brak... więc po co taki interes dalej "kręcić"?
_________________
JakbyNikt LoVV
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-15, 16:31   

dadexix napisa³/a:

życie nie jest do dupy... życie jest po prostu nie opłacalne.. to coś na zasadzie interesu którego musimy pilnować, nie ma żadnych strat ale i zysków brak... więc po co taki interes dalej "kręcić"?


to to samo co do dupy. Czemu nastawiasz innych na swoją stronę? Może ktoś chce żyć a wy mu zrobicie istne pranie mózgu i koleś albo dziewczyna sie zabije? A idzcie z takimi stwierdzeniami.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com