Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 18:49   Sekty

Do tematu natchnęła mnie lekcja religii na której mieliśmy właśnie o sektach.
Sekty
czy spotkaliście się kiedyś z członkiem takowej? (świadkowie jehowy zapewne będą się tu najczęściej pojawiały)
co o nich myślicie myślicie
jaka waszym zdaniem jest najbardziej nie bezpieczna
dla czego ludzie odchodzÄ… od swojej wiary
ogólnie piszcie wszystko co wam przyjdzie do głowy na temat sekt.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:08   

Ja znam, w mojej miejscowości mieszka jedna rodzina ¦wiadków Jehowy. Tylko, że u nich, przynajmniej w przypadku dzieci jest to kwestia wychowania, nie to, że sami wstąpili do tej sekty.

margola napisa³/a:

dla czego ludzie odchodzÄ… od swojej wiary



jeśli ktoś był wcześniej wierzący, to wystarczyła chwila zwątpienia i nieodpowiedni ludzie w nieodpowiednim momencie. ale jeśli ktoś był ateistą, to może szukał czegoś w rodzaju religii, a sekty są o wiele bardziej "wygodniejsze"
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:43   

Zafascynowało cię to? Dla twoiego własnego dobra zostaw to środowisko, bo wdepniesz w sekciarsie gówno i potem już nie wyjdziesz. Koło mnie jest opuszczona myjnia. Pełno tam butelek i śmieci. Teren jest prywatny więc weszliśmy tam tylko dlatego żeby wkurzyć właściciela. Właściciela nie ma. W głębi terenu jst owy budynek, a w nim:lustro z napisanymi czerwonym sprayem napisami przeciwko Bogu, których tu nie zacytuję,skóra kota, mięso kota i krew. Na środku pentagram i płaszcz. Nie zmyślam. Wniosek jeden-sataniści
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:43   

Nigdy się nie spotkałam, choć wiele o nich słyszałam.
I może to szokować, ale chciałabym przynależeć do jakieś.
_________________
ona umrze martwa.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:25   

Kebab napisa³/a:

Wniosek jeden-sataniści


:kwasny: Nie sataniści. Idioci uważających sie za satanistów. Satanizm to pogląd w stylu: nie ma zasad, ty ustalasz zasady, a nie koty, pentagramu i inne pierdoły.

Co do tematu: najpierw proponowałbym wyjaśnić czym naprawdę jest sekta. Cytat z Wikipedii (wiem że niektórych to nie rajcuje zbytni, ale cóż)

Cytat:

Sektą w znaczeniu potocznym są wszystkie podgrupy religijne, które odłączyły się od wyznania wiodącego i głoszą dogmaty niezgodne z dogmatami grupy macierzystej. Termin używany między innymi przez chrześcijan[2] w odniesieniu do mniejszości wyznaniowych, m.in. które oddzieliły się od macierzystej organizacji wyznaniowej i które z uwagi na stosowane przez nie metody uważają za niebezpieczne.


Dlatego tez mój pogląd na temat sekt jest taki:

Cytat:

Współcześnie termin kontrowersyjny [...], nie uznawany przez niektórych religioznawców. Według nich każda grupa wyznaniowa i religijna może być nazwana sektą, z braku jedynego punktu odniesienia (względność).


Jednak jeśli chodzi o tego typu "sekty" o których pisał Kebab, to jest mój stanowczy sprzeciw, bo nawet nie wiem jak to uznać za sektę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:30   

Kebab napisa³/a:

Dla twoiego własnego dobra zostaw to środowisko, bo wdepniesz w sekciarsie gówno



lepiej jest wiedzieć, czego unikać. nie jest powiedziane, żeby od razu przyłączać się do jakiejś, tylko wiedzieć jak do niej werbują, żeby moc jakoś reagować. członkowie sekty nie mają wypisanego tego na czołach, więc trzeba umieć ich rozpoznać
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:49   

TQIT-
Sataniści wpajają sobie, że muszą w czarnych płaszczach nad pentagramem rozciachać kota jako ofiara dla ich :evil: pana :evil: . Mają różne rytuały. Najczęsciej właśnie ciachają koty.
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:51   

Kebab napisa³/a:

TQIT-
Sataniści wpajają sobie, że muszą w czarnych płaszczach nad pentagramem rozciachać kota jako ofiara dla ich :evil: pana :evil: . Mają różne rytuały. Najczęsciej właśnie ciachają koty.


Właśnie błędem jest utożsamianie tego z satanizmem, bo z prawdziwym satanizmem ma to tyle wspólnego co nic
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:51   

Kebab napisa³/a:

Zafascynowało cię to?


zainteresowało mnie.

Kebab napisa³/a:

Dla twoiego własnego dobra zostaw to środowisko


Jakie środowisko? Po prostu miałam na religii o sektach (tyle że ja przygotowałam materiały) i zainteresowało mnie to.
Co jest takiego w sektach że ludzi to przyciąga?
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:56   

mój nauczyciel to świadek Jehowy... w sumie spoko gośc ale czasem sprzeczamy się z nim na temat wiary, o tyle ciekawie, że wywiązuje się dyskusja, a nie ślepe powtarzanie argumentów...
nie sądzę żeby było to niebezpieczne, nie narzuca swoich poglądów, szanuje tradycje chrześcijańskie...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:03   

Cytat:

SATANIZM kult oddawany Szatanowi. Jego współczesne odmiany wiążą siÄ™ z postaciami A. Crowleya (okreÅ›laÅ‚ siebie Antychrystem, którego posÅ‚annictwem jest walka z ChrzeÅ›cijaÅ„stwem), Szandora La Veya (twórcy Biblii Szatana), Ch. Mansona (zabójcy aktorki Sharon Tate, który gÅ‚osiÅ‚ kult przemocy i gwaÅ‚tu w imiÄ™ Szatana), czy R. dc Grimsona (zaÅ‚ożyciela KoÅ›cioÅ‚a Procesu SÄ…du Ostatecznego). Massim Introyigne wyróżnia cztery odmiany współczesnego satanizmu: satanizm racjonalistyczny, w którym Szatan nie jest postaciÄ… realnÄ… ale symbolem swobody, nieskrÄ™powanej wolnoÅ›ci itp., satanizm okultystyczny propagowany przez M. Aquino, bÄ™dÄ…cy kultem realnie istniejÄ…cego Szatana (przy tym praktykuje siÄ™ okultyzm, magiÄ™, spirytyzm, itp.), lucyferianizm, gÅ‚oszÄ…cy, że Lucyfer nie jest upadÅ‚ym duchem, ale posÅ‚aÅ„cem prawdziwego Boga i przeciwnikiem Boga Biblii oraz satanizm „kwaÅ›ny”, bÄ™dÄ…cy odbiciem poglÄ…dów Mansona i jego fascynacji przemocÄ…. NajpopularniejszÄ… formÄ… satanizmu i przez to najbardziej niebezpiecznÄ… jest satanizm „kwaÅ›ny”. W imiÄ™ KsiÄ™cia CiemnoÅ›ci (choć to bardziej uzasadnienie swoich czynów niż rzeczywisty kult), przeważnie ludzie mÅ‚odzi dokonujÄ… rozbojów, gwaÅ‚tów, dewastacji cmentarzy, miejsc kultów, odprawiajÄ… „czarne msze”. Niejednokrotnie inspirowani sÄ… muzykÄ… black metal i wielu zespołów muzycznych posÅ‚ugujÄ…cych siÄ™ retorykÄ… satanistycznÄ…. Na caÅ‚ym Å›wiecie czÅ‚onkom różnych grup satanistycznych udowodniono wiele przestÄ™pstw z morderstwami rytualnymi wÅ‚Ä…cznie.
W Polsce grupy satanistyczne uaktywniły się w latach 80. Niemałą zasługę miały w tym zespoły KAT i Test Fobii Creon. W niektórych środowiskach młodzieży pojawiła się swoista moda na satanizm, a jej wyrazem były noszone przez niektórych emblematy i symbole satanistyczne. Wiadomo, że zorganizowane grupy satanistyczne działały w większych miastach Polski. Dziś bardzo trudno jest określić skalę tego zjawiska.



opis satanizmu bardziej rozbudowany niż w wikiepi
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 22:04   

Cytat:

Ja znam, w mojej miejscowości mieszka jedna rodzina ¦wiadków Jehowy. Tylko, że u nich, przynajmniej w przypadku dzieci jest to kwestia wychowania, nie to, że sami wstąpili do tej sekty.


świadkowie jehowy to nie sekta ludu.

[ Dodano: 2009-04-16, 22:07 ]

Cytat:

Co jest takiego w sektach że ludzi to przyciąga?


pewnie to, że to jest coś innego niż te dla niektórych nudne od urodzenia chrześcijaństwo, ponadto czasami kretyni poprawiają ci humor, podoba ci się to towarzystwo, może nawet imponuje szczególnie w wieku naszym margol, niektorzy 'buntownicy' chcą być na przekór jakimś ogólnie przyjętym zasadom itp itd.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-04-18, 23:01   

Sam jestem ¦wiadkiem Jehowy, nie jest to sekta. I nie prawda, że rodzice nam narzucają wiarę. Bierzemy chrzest dopiero wtedy gdy jesteśmy tego świadomi, że ta religia jest prawdziwa, mamy porostu wybór. I u was chrzci się przy narodzinach, takie jak dla mnie ubezwłasnowolnienie.


Status religii oraz legalność

¦wiadkowie Jehowy w Polsce od 31 stycznia 1990 roku sÄ… zarejestrowani jako zwiÄ…zek wyznaniowy pod nazwÄ… "Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany ZwiÄ…zek Wyznania ¦wiadków Jehowy w Polsce" pod nr 34.

Wiele międzynarodowych organizacji świeckich, także sądowniczych, uznaje ich jako znaną religię, obecnie w większości krajów świata są oni zarejestrowani jako legalny związek wyznaniowy. Czasami ¦wiadkowie Jehowy w zależności od ustawodawstwa wymieniani są jako sekta. We Francji sąd uznał, że ¦wiadkowie Jehowy są sektą, co nie zmieniło statusu prawnego twierdzącego, że są nadal zalegalizowanym związkiem wyznaniowym.

W Sądzie Najwyższym USA do końca 1998 r. toczyło się 71 spraw z udziałem świadków Jehowy, z których dwie trzecie skończyło wyrokiem korzystnym dla tego ruchu religijnego. Procesy przeciwko temu związkowi religijnemu toczą się także w Rosji (Moskwa) czy Gruzji.

Obecnie zakaz ich dziaÅ‚alnoÅ›ci obowiÄ…zuje w 30 krajach (m.in. Chiny, Turkmenistan, Korea Północna, Wietnam, Laos) oraz w paÅ„stwach islamskich: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jemen, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt, Egipt, Libia, Dżibuti, Tunezja, Maroko, Algieria, Somalia, Malediwy, Irak, Iran, Syria, Jordania, Komory, Afganistan, Uzbekistan, Erytrea – gdzie w 1994 roku odebrano im obywatelstwo i wiele z nich od tego czasu przebywa w wiÄ™zieniach, oraz w innych krajach, jak: Singapur czy ostatnio Tadżykistan. Ogółem w/w krajach nastÄ…piÅ‚ w ciÄ…gu 2007 roku ponad 15% wzrost aktywnych wyznawców
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-18, 23:08   

Grafik, szczerze mówiąc to nie wiem zbyt dużo o ¦wiadkach Jehowy, więc może mógłbyś opowiedzieć trochę o sobie jako o członku tego wyznania.
Na początek mówię, że nie zamierzam się tu z nikim kłócić, tylko trochę się dowiedzieć.
Jehowa z nazwy to Jahwe, prawda? Więc jakie są główne różnice między Twoim wyznaniem, a chrześcijaństwem (judaizmem?)?
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-04-18, 23:11   

http://pl.wikipedia.org/w...tykowanie_wiary
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com