Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: madeline134 | 2010-08-20, 11:27

Autor

Wiadomo¶æ

SoundSystem  

Stały User

zbyt wiele wymagasz


ImiÄ™: D.

Do³±czy³: 19 Sie 2010

Sk±d: Nienack

   

Wys³any: 2010-08-25, 02:32   

Wrzuciłem ten temat a sam się nie wypowiedziałem. Otóż ja nie wiem jeszcze. Nic prawie nie wiem.
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-08-25, 08:57   

Osobiście nie zamierzam opuścić tego kraju musiał bym być naprawdę mieć nóż na gardle, kocham Polskę i chcę tu umrzeć.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-25, 09:18   

Być może wywołam swoim postem falę masowego oburzenia, ale trudno. Dla mnie męczenie się przez pięć lat na studiach na dobrej, państwowej uczelni, tylko po to, by po skończeniu ich prysnąć UK i pracować na stacji benzynowej czy w barze to pójście na totalną łatwiznę. Tak, zarobki są większe, być może nawet większe, niż praca w wyuczonym zawodzie w Polsce, ale... jakim kosztem? Umarłabym, gdybym miała nie spełniać się zawodowo, nawet, gdybym miała zarabiać krocie.
Rozumiem wyjazdy sezonowe, rozumiem ludzi w podbramkowej sytuacji, wszystko okej. Ale skończenie studiów i nie spróbowanie nawet zahaczenia się gdzieś w Polsce, to dla mnie totalne pójście na łatwiznę.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-25, 09:53   

Porcelana., tyle,że wyjazd za granicę nie oznacza pracowania na zmywaku,wręcz przeciwnie.
Może otworzyć przed nami szereg możliwości w zawodzie,w którym chcemy się spełniać.Nie często może zapewnić nam to nasz kraj.Nie tylko mam na myśli stałą pracę,lecz wszelkiego rodzaju staże,praktyki,studia.
Aczkolwiek sytuacja,którą przedstawiłaś zdarza się nagminnie.Osobiście jestem zniesmaczona tą Polonią,która wyjechała z kraju,tylko po to,by żyć na wyspać na zasiłku oraz narzekać na aktualną sytuację w naszym kraju.

Nie planuję wyjazdu za granicę na stałe,choć ze względu na mamę jestem zafascynowana Brukselą.
Po ostatnim pobycie na praktykach,wiem,że tęsknota za krajem,bliskimi osobami bywa zatrważająca.
_________________
Drugs&hugs.
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-25, 17:02   

Jak mi tu nie wypali biznes to pewnie irlandia w tej samej branży chociaż wątpię ze nie wypali.
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-25, 18:14   

albo "nie z własnej woli" pojadę na wyspy kanaryjskie w najbliższym czasie, albo zostanę w Polsce. Kiedy będę miał już jakieś tam wykształcenie, to pojadę do USA (czyt. zamierzam pojechać).

Jak to siÄ™ wszystko potoczy to nie wiem..
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-08-25, 19:35   

Nie czuję potrzeby wyjazdu, chciałbym zostać tu, ale jak się życie potoczy...
 

Blaugrana  

Stały User



ImiÄ™: Catalunya

Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Lip 2010

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-08-27, 16:20   

można też zadać pytanie, jak określamy miłość do miejsca, w którym mieszkamy?
dobre jest to, kiedy nie wstydzimy siÄ™ swojego pochodzenia...

no, na 50% wyjeżdżam, na pewno do państwa, gdzie angielski przoduje, bo ten język znam dość dobrze. nie jest prawdą to, iż wszyscy wykształceni ludzie lądują w zmywakach etc. to z reguły są osoby, które kończą śmieszne kierunki studiów typu resocjalizacja, politologia, administracja, stosunki międzynarodowe. samo mgr na papierku się nie liczy.
ja zaś planuję ukończyć geodezję lub wybrać się na polibudę. trzeba myśleć przyszłościowo.

chciałabym zabrać ze sobą rodziców, by mieli godną starość i nie musieli mieć emerytury 800zł miesięcznie. polityczna patologia...
jak na razie chcę spokojnie dostać się na studia i chwilę po tych studiach posiedzieć w Polsce. jednak czuję, że tutaj nie ma żadnych perspektyw.
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-08-28, 16:55   

Ja jak skoncze szkołę mogę wyjechać ale wrócę i tak bo kocham ten kraj.Co z tego żę u nas jest drogo to umrę z głodu ale na swoim.Chętnie pojechał bym do Japonii,Chin,Szwajcarii :hyhy: i wielu innych ale i tak bym wrócił do mojej ojczyzny.
 

jurasen  

Stały User


Do³±czy³: 28 Sie 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-08-29, 20:35   

Mam zamiar skonczyć studia w Polsce, i W Polsce zostać, nie po to nasi przodkowie walczyli o panstwo żeby z niego uciekać.Ucieczka to oznaka słabości i tchórzostwa.Polecam utwór Młody polak.Owy utwór mówi wszystko...
 

luzik_p  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 30 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-30, 02:35   

ja wyjade nawet na zmywak, w Polsce nie dasz rady się utrzymac na zmywaku w innym mieście na przykład z Lublina do Warszawy, w agnlii o dziwo dasz . i możesz nawet cos odłożyć. Paliwo to pikuś, pikus bo nie każdy ma samochód...
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-30, 07:36   

luzik_p, Twoja ambicja jest porażająca. Będziesz czuł się szczęśliwy i spełniony pracując do końca życia na zmywaku tylko dlatego, że stać Cię będzie na samochód? Trochę to takie marzenia "bez polotu", ale jak mówią - co kto lubi.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-08-30, 09:04   

Pomiędzy drugim i trzecim rokiem studiów mam zamiar wyjechać do Nowego Jorku w wakacje na 3 miesiące. Pojechać w celach turystycznych ale gdyby nadarzyła się okazja wakacyjnej pracy to czemu nie. To jest główny cel.
A tak pomiędzy poszczególnymi latami studiów różne podróże. Na pewno do Indii i Egiptu.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

SoundSystem  

Stały User

zbyt wiele wymagasz


ImiÄ™: D.

Do³±czy³: 19 Sie 2010

Sk±d: Nienack

   

Wys³any: 2010-10-23, 01:35   

Polecam lekturę tego tematu i wypowiedź ludziom, którzy z pieniędzmi mają niewiele wspólnego. Bo co innego mieć perspektywy i wybierać co lepsze, a co innego wybierać mniejsze zło.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2010-10-25, 06:55   

Ja wyjechalam do Norwegii z rodzina i nie zaluje swojej decyzji.
Na poczatku sie teskni za Polska fakt, ale teraz po kilku latach juz i tak nie zalezy odkad zalozylam wlasna rodzine. Tu wiem, ze zapewnie sobie godne zycie. Juz teraz zyje tak, ze w PL w tym wieku moglabym o tym pomarzyc albo miec nadzianych rodzicow.Nie wyjechalabym gdyby w Polsce bylo dobrze. No i co jeszcze w Norwegii kocham... czy wlaczam tv czy otwieram gazete zero polityki.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com