Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-15, 11:45   SÅ‚użba w policji - staÅ‚a praca czy wiele haÅ‚asu o nic?

Czy ktoś z was obecnie lub ostatnio starał się o przyjęcie do Policji?
Może macie to w planach?
Uważacie, że po ostatniej reformie jest to nadal tak atrakcyjna perspektywa?
Jakie jest wasze spojrzenie na ten zawód?
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-15, 13:07   Re: SÅ‚użba w policji - staÅ‚a praca czy wiele haÅ‚asu o nic?

Sansi napisa³/a:

Czy ktoś z was obecnie lub ostatnio starał się o przyjęcie do Policji?
Może macie to w planach?
Uważacie, że po ostatniej reformie jest to nadal tak atrakcyjna perspektywa?
Jakie jest wasze spojrzenie na ten zawód?



Służba w policji w dużym mieście jest dość atrakcyjną pracą jeśli się trafi do "odpowiedniej" komórki ( BSW, CB¦, drogówka, wydział cyber przestępczości, psycholog ) - a w porównaniu do służby celnej ( gdzie nie masz tylu uprawnień i dodatków, oraz ryzykujesz prokuratora za byle co ), służby więziennej gdzie stykasz się z patologią przez lata czy służb cywilnych jak ITD czy straż miejska - jest to nieporównanie bardziej atrakcyjna praca.
Z mundurówek lepiej już tylko dostać się do Nadwiślańskiej Straży Granicznej.

25 lat obecnie do emerytury co prawda miało odstraszyć ludzi ( właściwie to największe mameje chcące się dostać na emeryturke w wieku 35 lat ) ale brak pracy spowodował ze nadal chętnych jest sporo.

Minusem służby w policji jak i zresztą całej polskiej mundurówki jest nadmierne kolesiowstwo, nepotyzm , korupcja i temu podobne patologie.

Starać się oczywiście nie zamierzam, moja przygoda ze służbami mundurowymi jest skończona, lepiej mi w cywilu.
 

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-15, 17:30   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

A jak można patrzeć na psy? Bycie psem to prawdziwy powód do dumy, rodzina i znajomi na pewno będą z ciebie dumni..


Jak już zamierzasz się wypowiadać to rób to w sposób dojrzały bo taki ton wypowiedzi nie jest już w żaden sposób adekwatny do Twojego wieku chyba, że sam byłeś tym dzieciakiem z PSP pijącym piwo;p to wtedy w sumie sposób wypowiedzi mnie nie dziwi.
Co do dumy moja rodzina i przyjaciele wspierają mnie nie zależnie od moich decyzji i pewnie gdybym się wybierała na policjantkę to też dołożyliby wszelkich starań żebym miała w nich oparcie, ale jak sam powinieneś zauważyć nie napisałam nigdzie, że do takowej pracy się wybieram.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

polecam normalne życie, chyba, że masz skrajnie ciężką sytuację materialną


Z tego co się orientuje to w razie nagłej ciężkiej sytuacji materialnej procedura liczmy nawet roczna żeby dostać się do policji byłaby co najmniej pokrętnym wyborem. Normalne życie mówisz... A co przez to rozumiesz z ciekawości zapytam?

$karbówka napisa³/a:

Minusem służby w policji jak i zresztą całej polskiej mundurówki jest nadmierne kolesiowstwo, nepotyzm , korupcja i temu podobne patologie.


Teraz chyba na każdej posadzie państwowej tak jest;D

$karbówka napisa³/a:

Starać się oczywiście nie zamierzam, moja przygoda ze służbami mundurowymi jest skończona, lepiej mi w cywilu.


A mogę zapytać gdzie to tam się w mundurowych służbach przewinąłeś?:)
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-03-15, 18:13   

Myślałem, że mnie jednak posłuchasz.. ale z tego co widze, to nadajesz sie do tej policji. Zapisz się, będę miał kogo hejtować. A najlepiej to do woja idź
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-15, 18:34   

Sansi napisa³/a:

Normalne życie mówisz... A co przez to rozumiesz z ciekawości zapytam?



Nie wiesz? Picie piwa w parku i plucie na chodnik, skończenie gimnazjum i zgrywanie gangstera osiedlowego.
Przecież on jest groźne pokolenie JP - wielki anty-społeczniak, podpali dom i w proteście nie wpuści Państwowej Straży Pożarnej bo to mundurówka, i tez mają uprawienia do dawania mandatów. :mrgreen:

Sansi napisa³/a:

Teraz chyba na każdej posadzie państwowej tak jest;D



Możliwe tylko że w cywilnej jak prosza w ogłoszeniu o informatyka, ekonomistę czy kogoś tam innego to takie stanowisko dostajesz, w mundurówce może być tak że masz wykształcenie a stanowiska są zajęte na lata przez znajomków którzy nie mają o tym pojęcia a ty o przeniesienie musisz sama prosić i w przypadku gdy przełożony nie chce się zgodzić - to nie masz szans.
I tutaj nie ma tak że policja jak masz wykształcenie informatyczne da cię na stanowisko za biurkiem, róznie dobrze możesz mieć 10 lat patrolówki.
W cywilu szukasz innej firmy gdzie poszukujÄ… na te konkretne stanowisko.

Sansi napisa³/a:

A mogę zapytać gdzie to tam się w mundurowych służbach przewinąłeś?:)


Rok jako aplikant w Służbie Celnej i 3 lata w grupie realizacyjnej Urzędu Kontroli Skarbowej.
 

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-15, 18:53   

$karbówka napisa³/a:

Możliwe tylko że w cywilnej jak prosza w ogłoszeniu o informatyka, ekonomistę czy kogoś tam innego to takie stanowisko dostajesz, w mundurówce może być tak że masz wykształcenie a stanowiska są zajęte na lata przez znajomków którzy nie mają o tym pojęcia a ty o przeniesienie musisz sama prosić i w przypadku gdy przełożony nie chce się zgodzić - to nie masz szans.
I tutaj nie ma tak że policja jak masz wykształcenie informatyczne da cię na stanowisko za biurkiem, róznie dobrze możesz mieć 10 lat patrolówki.
W cywilu szukasz innej firmy gdzie poszukujÄ… na te konkretne stanowisko.



A co to to pewnie tak, ale ogólnie rzecz biorąc teraz na rynku pracy nie ma w czym wybierać.

$karbówka napisa³/a:

Nie wiesz? Picie piwa w parku i plucie na chodnik, skończenie gimnazjum i zgrywanie gangstera osiedlowego.
Przecież on jest groźne pokolenie JP - wielki anty-społeczniak, podpali dom i w proteście nie wpuści Państwowej Straży Pożarnej bo to mundurówka, i tez mają uprawienia do dawania mandatów.



:hyhy: :-D :evil:

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Myślałem, że mnie jednak posłuchasz.. ale z tego co widze, to nadajesz sie do tej policji. Zapisz się, będę miał kogo hejtować. A najlepiej to do woja idź



Posłuchałabym gdybyś:
1) umiał czytać - nie jestem na etapie przyjmowania się do służby ani na żadnym innym w służbach mundurowych :-o
2) reprezentował wyższy poziom intelektualny oraz kulturalny od mojego, a Twój w tym momencie no wybacz... nie ma na świecie takiej depresji, z którą mogłabym Cię porównać. :-/
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-03-16, 01:07   

umiÅ‚owany napisa³/a:

A jak można patrzeć na psy? Bycie psem to prawdziwy powód do dumy, rodzina i znajomi na pewno będą z ciebie dumni..



Proponuję zrobić tradycyjny zajazd na włości tego pana, zobaczymy kogo wezwie na pomoc jak grupa powiedzmy kilkudziesięciu osób uzbrojonych w broń białą pobije jego, jego kumpli i obrobi mu dom...
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Jaro95  

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-16, 12:04   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

...Zapisz się, będę miał kogo hejtować...


A może lepiej zajmij się swoim życiem i następnym razem myśl zanim coś powiesz. Twój wiek już chyba tego wymaga, prawda?

A co do pracy w policji to sam się nad nią zastanawiałem. Każda praca państwowa jest na pewno bardziej stabilna i nie musisz się bać (tak bardzo) nieprzestrzegania twoich praw. Problemem jest się dostać na jakieś adekwatne do wykształcenia "stanowisko"- mój sąsiad jest po szkole policyjnej w Szczytnie i ponad rok czekał na przyjęcie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-16, 12:12   

Jaro95 napisa³/a:


mój sąsiad jest po szkole policyjnej w Szczytnie i ponad rok czekał na przyjęcie.


Tak bywa nie tylko w policji ale i w Straży Granicznej czy Służbie Celnej.
Bardzo często zależy to od miasta w którym chce się służyć - im większe tym proces trwa szybciej i stanowisk więcej - są skrajne przypadki gdzie proces rekrutacyjny trwał prawie 2 lata. ( Legionowo )

W przypadku gdy już jesteś policjantem i dostaniesz skierowanie do Szczytna na studia oficerskie, jesteś natychmiastowo mianowany na stanowisko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com