Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 20:59   SÅ‚użby spec.

Siema.Mam pytanie.Otóż niedługo kończę gimnazjum (w końcu...) i tu pojawia się moje pytanie.Jeśli interesuję się elitarnymi jednostkami typu AW (marzenie :-/ ),ABW,CBA,GROM,SWW,SW itp. to do jakiej szkoły powinienem się udać? Możecie mi określić jasno jaką drogę obrać?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 21:15   

Z tego co wiem to do ABW (sam swego czasu sprawdzałem wymagania) wystarczy, że masz średnie wykształcenie - jeśli o wykształcenie samo w sobie chodzi. Czyli możesz iść do liceum lub technikum. Możesz spróbować w jakimś liceum o profilu wojskowym lub policyjnym, ale nie jestem pewien, czy jest to akurat wymagane - z pewnością byłby to jakiś plus, choć na dobrą sprawę samo liceum profilowane Cię nie zbawi.

Przede wszystkim musisz mieć wyłącznie polskie obywatelstwo i nie być karanym. Ani nikt z Twojej rodziny nie może widnieć w kartotece. Postaraj się więc do ukończenia 18 lat nie narozrabiać i dopilnuj, by nikt z Twojego najbliższego otoczenia także niczego nie przeskrobał. Później, po ukończeniu szkoły średniej pomyśl o Szkole Wyższej, może w Szczytnie. W dostaniu się do takich służb chodzi o to, by "nazbierać" sobie jak najwięcej plusów.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 21:32   

Cieszę się, że odpowiedziala mi osoba która trochę ma pojęcie o takich jednostkach :D Myślisz, ze po ukonczeniu liceum wojskowym i studiach o kierunku bezpieczenstwo narodowe mialbym wieksze szanse na dostanie sie do takich tajnych sluzb? A jak sie sprawa ma z GROMEM? Wystarczy ze idziesz do wojska i po kilku tam latach sluzby mozesz probowac sil w dostaniu sie do gromu?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 21:49   

Liceum wojskowe jest na dobrą sprawę przydatne tylko wówczas, kiedy masz już jasno określony plan dotyczący tego, co chcesz robić. A i wtedy nie możesz mieć pewności, że się dostaniesz tam, gdzie chcesz, więc to też trochę jakby ryzyko. Chyba. W sumie co do liceum to ja guzik wiem, bo w takim nie byłem.

Bezpieczeństwo narodowe - mało brakowało, a bym wylądował na tym kierunku. I pewnie lepiej bym na tym wyszedł. Niestety i teraz nie wiem jak to z tym jest, bo jest sporo kandydatów na ten kierunek. Ja bym na Twoim miejscu poszedł do wyższej szkoły oficerskiej tudzież podoficerskiej, która jasno precyzuje charakter szkoły, przez co łatwiej będzie się dostać. Na bezpieczeństwie narodowym sobie po żadnym poligonie raczej nie pobiegasz.

Ewentualnie możesz po ukończeniu 18 lat spróbować też dostać się do NSR-u jeśli chcesz poznać smak wojska.

Do GROM-u to się dostać jest bardzo ciężko. Psychikę też musisz mieć wytrzymałą, a swoją zaczniesz dopiero rozszyfrowywać - wtedy się wszystko okaże. U mnie się okazało, że z takim GROM-em nie miałbym łatwo, bo jestem nieco narwany. Prędzej najemnik byłby ze mnie lepszy. Ale fakt faktem, GROM to wojskowa jednostka specjalna, więc z całą pewnością najpierw musisz się wykazać w zwyczajnej armii, aby mieć szansę dostać się do nich.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 21:53   

No i istnieje ryzyko, że po liceum wojskowym nie posiadam zawodu i w przypadku gdybym sie nie dostal na studia to troche lipa. Do wyzszej szkoly ofocerskiej sie idzie po liceum/technikum?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:03   

Zawód zawodem. W liceum musisz przede wszystkim zdać maturę, wybrać sobie jakieś przedmioty poza obowiązkowymi i jak Ci dobrze pójdzie to już sobie kierunki studiów będziesz wybierał. Ja poza obowiązkowymi, mając z tego rozszerzony angielski zdany i geografię rozszerzoną (na styk) dostałem się na to bezpieczeństwo narodowe. Ale głupi byłem i poszedłem na kierunek, z którego w tym roku wyleciałem :p

Do szkoły oficerskiej musisz mieć zdaje się magisterkę ukończoną. W przypadku takich szkół najlepiej poszukaj w Internecie, nie jest w Polsce tylko jedna, więc każda będzie miała swoje wymagania. Ale oczywistym jest, że akurat "niewykształcony" człowiek oficerem nie będzie ;) Dlatego tutaj zawsze możesz najpierw pójść na to swoje bezpieczeństwo, zdobyć magistra i spróbować się załapać do takiej szkoły. Ale czy są wymogi odnośnie kierunku z jakiego masz ten stopień naukowy to nie wiem - zgaduję, że liczy się samo "mgr" przed nazwiskiem.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:06   

baron21 napisa³/a:

typu AW (marzenie



Zapomnij, Agencja Wywiadu sama werbuje funkcjonariuszy, możesz tylko marzyć/Liczyć, ze się do ciebie zgłoszą.


baron21 napisa³/a:

ABW



Możesz aplikować na stronie Agencji, wymagań stricte określonych nie mają, w £odzi na ¯ródłowej można spotkać różnych ludzi, nawet 18 latki bez studiów ( tak, tak znajomości mój drogi! ) - wymagania formalne to obywatelstwo jak wspominał Sachar, brak kryminalnej kartoteki, 18 lat minimum.

Co ci może pomóc?
Wszystko i nic, ale najlepiej jakies studia prawnicze, ekonomiczne , chemiczne.
Języki obce, sztuki walki, kursy instruktorskie, patent strzelecki, wyniki jakichś zawodów sportowych, prawo jazdy, sporty wyczynowe.
Plus znajomości.
Obecnie ABW ma fatalna sytuacje odeszło znowu koło 100 funkcjonariuszy, pensja nie jest rewelacyjna, dodatki za języki obce są ucięte od 2011 roku.


baron21 napisa³/a:

CBA


Uuuuuuu sam aplikowałem, bardzo trudna sprawa, formacja elitarna , swietnie opłacana - możesz próbować ale nie nastawiałbym się na to.
Dobre jest to że są sceptycznie nastawieni do wewnątrz resortowych roszad tzn, nie bardzo przyjmują ludzi z policji czy straży granicznej.
Studia najlepiej ekonomia, informatyka, prawo skarbowe.
Języki obce bardzo przydatne, sztuki walki itp. co w przypadku ABW, mój znajomy się dostał - zadecydowało to że miał to co wymieniłem, ze studiów zdaje się finanse i rachunkowość + z zamiłowania grafolog.
Jak masz kogoś o publicznym zaufaniu i cieszącego się dobrą opinią która przy wywiadzie może cię zarekomendować powinieneś w formularzu napisac, o takiej osobie.

baron21 napisa³/a:

SWW,SW


Nie ma takiej opcji.

baron21 napisa³/a:

GROM


NSR, lub funkcjonariusz Straży Granicznej, Policji, PSP, ABW, SOK lub Służby Więziennej - wtedy masz prawo zgłosić się na tzw. kwalifikację i po jej zdaniu na selekcję.

Sacher napisa³/a:

Ani nikt z Twojej rodziny nie może widnieć w kartotece



Różnie, ABW nawet jak masz mandat karny przymknie oko.

Sacher napisa³/a:

Liceum wojskowe


Niestety to liceum nic nie daje - ponosisz mundur z demobilu, poudajesz żołnierza a przy rekrutacji się tylko z ciebie pośmieją.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:15   

Przyznaję, że teraz mam mentlik. Skoro liceum wojskowe nie jest dobrym wyborem. A tak się nastawiałem na AW lub SW. Do CBA slyszalem ze tylko geniuszy przyjmują. Po bezpieczeństwie narodowym raczej małe szanse na tego typu agencje?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:15   

Ostatnio na moich terenach się pojawiła pogłoska o naborze do Straży Granicznej. Niestety jestem pesymistą i pewnie się nawet u nich nie zjawię. :p

A to od razu mam tu pytanie do Ciebie odnośnie tego obywatelstwa, bo widzę, żeś jest człowiek obeznany w temacie a mnie jedna rzecz nurtuje. Obywatelstwo wyłącznie polskie trzeba posiadać w momencie przyjmowania na służbę jak rozumiem. A jak się dane służby zapatrują na ślub z cudzoziemką?

Autorze, na razie Ty się nie martw. Dopiero będziesz szedł do średniej szkoły - do czasu jej ukończenia pewnie sporo rzeczy się zmieni, może nawet Rosjanie zaatakują cały świat, więc nigdzie podań nie będziesz musiał składać, bo Cię sami wezmą. Spokojna głowa. Na razie idź do średniej szkoły, ćwicz na wuefie i postaraj się nie mieć dwói na świadectwie. ;)
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:24   

Problem w tym że nawet nie wiem do jakiej średniej szkoły iść :-D
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:33   

Ja poszedłem do najbliższego liceum wiedząc, że do technikum w pobliżu idą najgorsze błazny, z którymi musiałem się męczyć w gimnazjum i podstawówce. Nie żałuję. Ba! Na tydzień bym tam nawet wrócił ^_^
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:41   

Po liceum nie masz pracy :D A taki trojkowy uczen jak ja nie ma zbyt duzych szans na dostanie sie na dobre studia.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-03-31, 22:53   

baron21 napisa³/a:

A tak się nastawiałem na AW lub SW.



AW czyli wywiad cywilny sam werbuje, koniec kropka.

SW czy SWW/SKW?

Jeśli SWW/SKW czyli dawne WSI - dostać się tam spoza kręgów jest niemożliwym.
Tam siÄ™ dostajesz na polecenie.

Natomiast SW - to Służba Więzienna - tutaj szukasz sobie na stronie ministerstwa sprawiedliwości zakładki SW, i jak jakiś zakłąd karny bądź areszt śledczy się ogłasza to aplikujesz.
Ja bym jednak tego nie polecał...

Sacher napisa³/a:

Ostatnio na moich terenach się pojawiła pogłoska o naborze do Straży Granicznej. Niestety jestem pesymistą i pewnie się nawet u nich nie zjawię. :p



Częśc to będą plecaki i rodzinka, bo to normalne, ale - zwłaszcza jeśli nie jest to oddział Nadwiślański to szansa jest.
Fakt, że wielu nie kryje koneksji zwłaszcza w NOSG ale znowuż to nie slużba specjalna żeby nie wiadomo co wymagali a pobory są spore bo limit 150-300 osób na oddział co pół roku.

Sacher napisa³/a:

Obywatelstwo wyłącznie polskie trzeba posiadać w momencie przyjmowania na służbę jak rozumiem. A jak się dane służby zapatrują na ślub z cudzoziemką?


ABW może mieć zastrzeżenia choć należy pamiętać, że przy obecnej sytuacji kadrowej raczej nie powinni wybrzydzać - kiedyś była sytuacja gdy przekonywali że nawet lepiej żeby aplikowała osoba po 30stce już ustatkowana która nie zwieje za granicę i nie weźmie ślubu z cudzoziemką niż 19latek.
Natomiast jak by widziano takie coś gdy człowiek jest już funkcjonariuszem, ciężko mi powiedzieć.


baron21 napisa³/a:

A taki trojkowy uczen jak ja nie ma zbyt duzych szans na dostanie sie na dobre studia.


¯eby jeszcze studia decydowały.
W skarbówce ja i jeden kolega mieliśmy wyższe związane z finansami, dziewczyny w kadrach były po liceum, mój przełożony dziad pod 60tkę, nawet o studia się nie otarł. :->
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 23:17   

baron21 napisa³/a:

Po liceum nie masz pracy :D A taki trojkowy uczen jak ja nie ma zbyt duzych szans na dostanie sie na dobre studia.



W gimnazjum cały czas ściągałem, spokojnie.
W liceum w sumie też całkiem często.

No i po liceum mam pracę. Ale taką, której staram się unikać. Dobrze, że jutro prawdopodobnie ostatni dzień w tym tygodniu.

$karbówka napisa³/a:

Częśc to będą plecaki i rodzinka, bo to normalne, ale - zwłaszcza jeśli nie jest to oddział Nadwiślański to szansa jest.



Nadbużański.

$karbówka napisa³/a:

Natomiast jak by widziano takie coś gdy człowiek jest już funkcjonariuszem, ciężko mi powiedzieć.



No właśnie chodzi mi o taki scenariusz, że już pracujesz, pracujesz, nagle poznajesz jakąś Nadieżdę z Białorusi czy Ukrainy i chcesz wziąć ślub. Jak to wtedy właśnie wygląda: w porządku, nie ma sprawy; czy raczej won ze służby.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-03-31, 23:55   

kolejny sie w SWAT nagrał
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com