Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

RiO95  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 16:42   Socjologia vs Politologia

Dostałam się na politologię i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Zastanawiam się nad socjologią ze specjalnością - socjologia życia publicznego i nad politologią ze specjalnością komunikowanie polityczne i publiczne lub międzynarodowe stosunki polityczne . Co według Was powinnam wybrać? :niepewny:
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-11, 18:55   

Nie wiem, obie to frytkologie. Z dwojga złego już lepsza socjologia.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

robur  

User


ImiÄ™: Robert

Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 19:11   

Dodajmy do tego psychologiÄ™ :D


A tak BTW wolałbym robić u janusza na łopacie i zarabiać więcej niż robić w McDonaldzie i się ośmieszać ;(
_________________
W życiu tylko śmierć jest pewna.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-07-11, 19:37   

RiO95 napisa³/a:

Co według Was powinnam wybrać?

Za c***a nie wiem. Może politologię? Zostaniesz europosłem i będziesz zarabiała krocie.

robur napisa³/a:

A tak BTW wolałbym robić u janusza na łopacie i zarabiać więcej niż robić w McDonaldzie i się ośmieszać ;(

Jesteś żałosny. Tak jak każda inna osoba, która myśli, że po studiach to tylko McDonald's. Zapamiętaj sobie, skrzacie, że po każdym kierunku można dostać dobrą pracę - to zależy od tego, jak bardzo chcemy i jak ciężko pracujemy. A po drugie, żadna praca nie hańbi. Może ciebie stać tylko na machanie łopatą.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

robur  

User


ImiÄ™: Robert

Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 19:41   

"Skrzacie", spokojnie ja tylko napisałem, że wolałbym łopatę od MC, każdy robi co lubi :P I nie neguję studiów o profilach humanistycznych, którzy to mówią, że ino kfc/mcdonald, dla beki napisałem, że psychologię do tego dorzucić i mamy cały pakiet. Jeśli ktoś chcę studiować zarządzanie, bo go to pociąga i wie co z tym zrobić to zapewne pracę znajdzie.

Uraziłeś się jakby o Ciebie chodziło :P
_________________
W życiu tylko śmierć jest pewna.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-11, 21:01   

Psychologia daje o wiele większe szanse niż politologia. Wybór kierunku studiów to pierwszy krok do znalezienia pracy i prawdą jest, że zapotrzebowanie na absolwentów niektórych z nich przeminęło z wiatrem.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

RiO95  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 21:41   

robur napisa³/a:

Dodajmy do tego psychologiÄ™ :D


A tak BTW wolałbym robić u janusza na łopacie i zarabiać więcej niż robić w McDonaldzie i się ośmieszać ;(



Robur, z tego co widzę masz 17 lat, pogadamy jak będziesz wybierał kierunek studiów po maturach :luka:
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

robur  

User


ImiÄ™: Robert

Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 21:42   

to za rok, na ścisły nie pójdę, bo jestem na humanistycznym profilu :/ z matmy mam 4, ale to nic nie oznacza.
_________________
W życiu tylko śmierć jest pewna.
 

RiO95  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 21:44   

Damn napisa³/a:

Psychologia daje o wiele większe szanse niż politologia. Wybór kierunku studiów to pierwszy krok do znalezienia pracy i prawdą jest, że zapotrzebowanie na absolwentów niektórych z nich przeminęło z wiatrem.



Na psychologię również się zapisałam, ale naprawdę bardzo ciężko się dostac :zalamany: Muszę wybrać coś z tych dwóch opcji. Dużo czytam o tym w Internecie, i tak jak kolega powyżej napisał na pewno to czy znajdziemy pracę będzie zależało od tego czy przyłożymy się do studiów, czy będziemy się bardziej w nie angażować.
Trudny wybór, wiem że są lepsze kierunki, niestety nie udało mi się na nie dostac :-/
Bardziej ciekawi mnie socjologia, ze względu na moje zainteresowania człowiekiem, psychologią i społeczeństwem. Polityka też zawsze była dla mnie interesująca, jednakże nie tak bardzo jak sprawy wyżej wymienione.
Dlaczego socjologia lepsza niż politologia? :?:

[ Dodano: 2014-07-11, 21:46 ]

robur napisa³/a:

to za rok, na ścisły nie pójdę, bo jestem na humanistycznym profilu :/ z matmy mam 4, ale to nic nie oznacza.



no więc pogadamy za rok :]
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-11, 22:02   

Cytat:

Dlaczego socjologia lepsza niż politologia?



Statystycznie lepsze perspektywy zawodowe. Poza tym mimo wszystko ciekawszy kierunek.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

RiO95  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-11, 22:07   

Damn napisa³/a:

Cytat:

Dlaczego socjologia lepsza niż politologia?



Statystycznie lepsze perspektywy zawodowe. Poza tym mimo wszystko ciekawszy kierunek.



W sumie to też tak myślę. 15 lipca jest publikacja listy kandydatów na psychologię, zobaczę na którym miejscu będę, ale wątpię że się dostanę :-|
Jak na dzień dzisiejszy jest za socjologią, chyba ją wybiorę
_________________
Po to jest dziś źle, żeby jutro było lepieej :]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com