Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-01-30, 19:30   Speedway grand Prix 2011

Zastanawiałem sie czy do pasuje do Tematu speedway ekstraliga ale doszedlem do wniosku że nie.
Tytuł będzie bronił Polak Tomasz Gollob który wygrał przed Jarosławem Hampelem i Jasonem Crumpem. Oprócz Polakom ja bede jeszcze osobiscie kibicował Rosjanom i Amerykanowi Gregowi Hancockowi. Oto lista zawodników w SGP 2011 i kalendarz na ten sezon:

Terminarz Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata:
24.04 - Leszno (Polska)
08.05 - Goeteborg (Szwecja)
22.05 - Praga (Czechy)
05.06 - Kopenhaga (Dania)
19.06 - Toruń (Polska)
10.07 - Cardiff (Wielka Brytania)
14.08 - Malilla (Szwecja)
28.08 - Gorican (Chorwacja)
11.09 - Vojens (Dania)
25.09 - Terenzano (WÅ‚ochy)
09.10 - Bydgoszcz (Polska)

Lista startowa Grand Prix 2011:
1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Jarosław Hampel (Polska)
3. Jason Crump (Australia)
4. Rune Holta (Polska)
5. Greg Hancock (USA)
6. Chris Harris (Wielka Brytania)
7. Kenneth Bjerre (Dania)
8. Chris Holder (Australia)
9. Andreas Jonsson (Szwecja)
10. Nicki Pedersen (Dania)
11. Fredrik Lindgren (Szwecja)
12. Emil Sajfutdinow (Rosja)
13. Artiom £aguta (Rosja)
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
15. Janusz Kołodziej (Polska)


Macie jakieÅ› swoje typy na ten sezon?
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-02-09, 14:43   

Temat rzeka, a wszystko przez te pieprzone tłumiki. Oglądając biegi z ostatniego turnieju w duńskim Herning nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Dźwięki motocykla brzmiały jak kosiarka, którą na wiosnę używam by przystrzyc trawnik. To ma być żużel. Siedząc na prostej przeciwległej startu nie słyszę warkotu motocykla?
A do rzeczy jeszcze niedawno mówiło się o solidaryzacji zawodników cyklu GP przeciw temu całemu New Akrapovic speedway silencer ale jak widać coraz więcej już się wyłamuje. Początkowo przeciwni tłumikom Sajfutdinow czy Hancock zmienili zdanie. Dojdzie do tego, że w końcu przeciwni zostaną sami Polacy, którzy chcąc nie chcąc zgodzą się na starty z tymi tłumikami.
Na osobny paragraf zasługują słowa Andrzeja Witkowskiego prezesa Polskiego Związku Motorowego i wiceprezydenta Fédération Internationale de Motocyclisme czyli człowieka, który we władzach światowego speedwaya dużo może:

Cytat:

Rozmawiałem z Crumpem oraz Nicki Pedersenem i oni nie mają wątpliwości. Prosiłem polskich zawodników, aby nie dawali się podpuszczać, zwłaszcza Krzysztofowi Cegielskiemu. Jeżeli nie chcą korzystać z nowych tłumików, to nie będzie ich w Grand Prix i zaręczam, że walka o mistrzostwo świata odbędzie się bez nich


Czy ktoś wyobraża sobie cykl bez aktualnego mistrza i wicemistrz świata? Cykl, którzy napędzają polscy kibice wypełniając w kompletach stadiony nie tylko w Polsce, ale i podczas GP Czech? W znaczny sposób podwyższając frekwencje w pozostałych państwach?
Sprawa tłumików śmierdzi na kilometr, nawet dla kogoś w minimalny sposób zainteresowanego żużlem. Zdaję się, że światowe władze mają najzwyczajniej w dupie przeciętnego kibica, który wybierając się na żużel chce obejrzeć prawdziwe widowiska, a nie coś co brzmi na wyścigi motorynek. W pełni popieram działania Krzysztofa Cegielskiego i stowarzyszenia METANOL przeciwko wprowadzeniu nowych tłumików. Choć zdaję się, że to już walka z wiatrakami...
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-02-09, 17:46   

sydnej, Według mnie tu chodzi o pieniądze, zresztą wbrew temu co się mówiło nowe tłumiki nie są dyrekywą UE co już wygląda na jakiś przekręt. Jak nie czworka Polaków to zapewne za nich mogą pojechać jacyś Rosjanie, Skandynawowie, Brytyjczycy lub Niemcy. Z kolei zyski z biletów bedą wtedy mniejsze bo nie sądze żeby polscy kibice przychodzili na GP w którym nie ma Polaków. Póki co narazie nie wiemy co zrobi FIM i czekamy na ostateczne decyzje.

[ Dodano: 2011-04-30, 22:53 ]
Wiec wygrał Nicki Pedersen Drugi Tomek a trzeci Emil Sayfutdinov w pierwszym GP w Lesznie. Co ciekawe liderem został Tomasz Gollob. Swoją drogą do dupy jest przyznawanie pnuktów finale, powinno byc tak jak kiedys 25,20,18,16
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com