Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 19:50   

W pewnym stopniu się zgadam.. Człowiek na pewno próbuje jakoś ratować życie stąd nieakceptacja czy okres wzmożonej pobożności . Kiedy dociera że to nic nie daje zostaje tylko akceptacja i korzystanie z resztek jakie zostały.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 19:54   

farbenka napisa³/a:


Jak to pewniak, to po co to roztrzÄ…sac i dzielic na jakieÅ› stadia?



Patrz wyżej. Idący tym tokiem myślenia, Twoim to nie potrzebnie też zostały odkryte stadia nowotworowe, po co? po co rozróżniać stadia? począwszy od pierwszego kończąc na czwartym np.
Ale dzięki tym stadiom można szasować co już zostało zajęte, ile zostało osobie życia, jakie są szanse na operacje, ale po co to? przecież osobie, która ma raka wisi czy jej nowotwór ma 1 stadium (największe szanse przeżycia) czy ma już 4 (praktycznie nikłe szanse, nowotwór z przerzutami).

farbenka napisa³/a:

To ja jestem wyjątkiem (oczywiście mówię to na dzień dzisiejszy)



Idziesz na badania kontrole, ot tak z własnej woli i słyszysz, że podczas badania wykryto nowotwór w 3 stadium, i lekarza mówi Ci - przykro mi, nowotwór nieoperacyjny, nic nie możemy zrobić zostało pani 6 miesięcy życia. Z tego ostanie tygodnie spędzisz w bólu i cierpieniu....nie zrobi na Ciebie to wrażenia żadnego?
Jeśli nie - podziwiam, ale dam sobie uciąć pewną część ciała, że zrobi i to piorunujące.

Sorry, że się uczepiłem tego raka, ale to najlepszy sposób by to ukazać.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-11-16, 20:07   

A skÄ…d to masz? Z superexpresu?

Czy się zgadzam? Nie wiem, nigdy jeszcze nie umarłem to nie wiem, ale coś w tym musi być, przynajmniej kilka z podpunktów, nie wszystkie oczywiście.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-16, 20:13   

Mizantrop napisa³/a:

Jeśli nie - podziwiam,


A ja nie - bo to w żaden sposób zdrowe nie jest takie myślenie, wręcz nawet zaburzenie. Strach przez śmiercią jest tak naturalny, że aż przymusowy. Teraz możecie sobie pisać, że śmierci się nie boicie, że coś tam... Ale i tak jakbyście dostali wiadomości że w najbliższym czasie umrzecie, nie moglibyście nawet normalne prowadzić konwersacji.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-16, 20:23   

Mizantrop napisa³/a:

Patrz wyżej. Idący tym tokiem myślenia, Twoim to nie potrzebnie też zostały odkryte stadia nowotworowe, po co? po co rozróżniać stadia? począwszy od pierwszego kończąc na czwartym np.
Ale dzięki tym stadiom można szasować co już zostało zajęte, ile zostało osobie życia, jakie są szanse na operacje, ale po co to? przecież osobie, która ma raka wisi czy jej nowotwór ma 1 stadium (największe szanse przeżycia) czy ma już 4 (praktycznie nikłe szanse, nowotwór z przerzutami).


To lekarz oszacuje to "swoim językiem" i stwierdzi czy da się cos zrobic, czy nie, czy operwac to czy owo, czy nie, a nie będzie dzielic na stadia.

Mizantrop napisa³/a:

Idziesz na badania kontrole, ot tak z własnej woli i słyszysz, że podczas badania wykryto nowotwór w 3 stadium, i lekarza mówi Ci - przykro mi, nowotwór nieoperacyjny, nic nie możemy zrobić zostało pani 6 miesięcy życia. Z tego ostanie tygodnie spędzisz w bólu i cierpieniu....nie zrobi na Ciebie to wrażenia żadnego?
Jeśli nie - podziwiam, ale dam sobie uciąć pewną część ciała, że zrobi i to piorunujące.


Zrobi, ale co ja wtedy pocznę? Już będę musiała się z tym pogodzic albo liczyc na cud.
Dlatego chodzÄ™ reguralnie na badania i nie ma sznas aby mi wykryli jakies "3 stadium". :)

Cytat:

A ja nie - bo to w żaden sposób zdrowe nie jest takie myślenie, wręcz nawet zaburzenie. Strach przez śmiercią jest tak naturalny, że aż przymusowy. Teraz możecie sobie pisać, że śmierci się nie boicie, że coś tam... Ale i tak jakbyście dostali wiadomości że w najbliższym czasie umrzecie, nie moglibyście nawet normalne prowadzić konwersacji


a skąd Ty masz takie informacje wszyscy sie boją śmierci? Ankiete na ulicy przeprowadzałeś czy tylko podajesz na własnym przykładzie, ale to jako wszyscy tak sądzą? :>
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 20:29   

Cytat:

To lekarz oszacuje to "swoim językiem" i stwierdzi czy da się cos zrobic, czy nie, czy operwac to czy owo, czy nie, a nie będzie dzielic na stadia.



Tak. Ale każdy nowotwór ma określone stadia rozwoju. I sam nie będzie dzielił - to już jest podzielone.

farbenka napisa³/a:

Zrobi, ale co ja wtedy pocznę? Już będę musiała się z tym pogodzic albo liczyc na cud.
Dlatego chodzÄ™ reguralnie na badania i nie ma sznas aby mi wykryli jakies "3 stadium". :)



Wtedy właśnie pojawię się objawy wymienione, przynajmniej jeden. Choć by z czasem akceptacja.
Uwierz mi, znam kobietę, która chodził co roku na mammografia, cieszyła się bo nic nie wykryli. Poszła na kolejne badania bo minął rok i wiesz co? miała usuwaną pierś już. A rok to jest duuuuużo czasu jeśli chodzi o nowotwór złośliwy.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-16, 20:32   

farbenka napisa³/a:

Ankiete na ulicy przeprowadzałeś


Dobre. Bo na ulicy wątpię by znalazło by się wiele osób które przyznałyby się do swojego strachu.

Po drugie:
Na tym forum znalałoby się wielu potencjalnych samobójców. Dla starych użytkowników znany jest temat "Jak popełnić samobójstwo". A dlaczego się nie zabili? Ze strachu. Ze strachu przed tym, że nie będzie już nic. ¯e to będzie koniec. I mimo że mają jakieś głupie problemiki, to o dziwo nadal żyją.

Zresztą: nie ty pisałaś że nawet śmiertelnie chorzy ludzie chcą żyć jak najdłużej? Dlaczego? BO BOJ¡ SIÊ. Boją się, że jak umrą, to nie będzie czegoś takiego jak niebo i inne duperele, tylko będzie nicość, a oni będą niczym. Koniec. Kategoryczny koniec wszystkiego.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com