Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-10-06, 18:39   

Emwrytura? Co to jest emerytura? Coś takiego jeszcze istnieje? Słyszałem plotki ale nie dowierzam... :p
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-11-13, 18:15   

To odległa wizja dopiero mam 20 lat.,ale chyba się obawiam starości.
Wiem jakim "szacunkiem" dziś darzy się starsze osoby..za 50 lat może być gorzej ,może być lepiej.
Zastanawiam się też, czy będę w stanie ogarnąć technologie przyszłości..he he.
Smutny temat.
Bardziej od starości ..nie chcę umierać.
Bądź co bądź..fajnie się tu żyje .
_________________
You know who i am
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-11-13, 20:13   

Myślę, że nie dożyję starości. Chciałabym umrzeć w wieku 33 lat.
_________________
W miękkim futrze kota
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-11-13, 21:39   

DeSade napisa³/a:

Myślę, że nie dożyję starości. Chciałabym umrzeć w wieku 33 lat.



oczadziałaś?! :zalamany:
co tak wcześnie?
_________________
You know who i am
 

arhol  

User

Trash



ImiÄ™: SÅ‚awek

Do³±czy³: 15 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-15, 23:42   

Raczej nie planuje starości, i nie spodziewam się że dożyje takowego wieku,a nawet jeśli - nie przeraża mnie aż tak bardzo,trochę niepokoi,ale jest to nie tyle co nieuniknione ale możliwe,trzeba się z tym pogodzić, i nie zaprzątać głowy,szkoda życia : ).
 

Kerosine  

User

Des Wahnsinns



Do³±czy³a: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-16, 10:25   

Na co dzień staram się nie myśleć zbyt wiele o własnej starości. Tak naprawdę trudno mi ją sobie nawet, choćby w przybliżeniu, wyobrazić i ogarnąć - tak odległa jest to perspektywa. Do tego stopnia, że w głębi ducha zdaję się uznawać, iż nie warto się nią tak naprawdę przejmować i właśnie owa "zbywająco- lekceważąca obojętność" najlepiej zdaje się obrazować mój aktualny stosunek do tematu (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Jeśli jednak już zdarzy mi się poświęcić jej chwilkę refleksji to myślom tym, a i owszem, towarzyszy obawa. Lęk, niepewność, ale także pewna, hmm... przykrość, a nawet obrzydzenie. Perspektywa znacznego obniżenia sprawności fizycznej (o potencjalnym spadku tej psychicznej nie wspominając) czy spore prawdopodobieństwo zapadnięcia na jedną z tych niezbyt ciekawych, przewlekłych chorób typowych dla wieku podeszłego zdecydowanie nie budzą mojego zachwytu, chodzi jednak również o świadomość, iż znajdujemy się już u schyłku życia i do ostatecznego końca nie pozostało wiele. I choć podobno u znacznej części ludzi starych obserwuje się syndrom albo dojmującego znużenia i wyczerpania życiem, albo jego spełnienia [śmierć zatem nie budzi w nich już takiego lęku jak w ludziach młodych], to jednak na chwilę obecną wydaję się sobie daleka od osiągnięcia stanu "pogodzonego czekania na koniec". O bardziej przyziemnych kwestiach związanych ze starością, typu emerytura czy zapewnienie sobie stałej opieki nie wspominając - tak naprawdę martwą mnie chyba o wiele bardziej niż wszystkie wcześniej wymienione kwestie razem wzięte.

Całkiem prawdopodobne jednak, że mimo wszystko nie będzie mi dane dożyć starości, więc na dłuższą metę nie muszę się nią chyba aż tak przejmować
_________________
Cold sterile rivers
 

momoko  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2013-03-01, 09:09   

Z jednej strony chciałabym dożyć starości. Z drugiej strony nie chciałabym być niesamodzielna.
 

DreamLiner  

Wymiatacz

Kosmonauta



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 01 Mar 2013

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2013-03-01, 09:11   

Jak się będzie dbać o siebie to nie powinno być tak źle. ;)
Bardziej od starości boję się jakiegoś raka, albo śmierci. :evil:
Boję się też duchów :-D
_________________
Wszechświat jest piękny.
Wystarczy spojrzeć w niebo
:oczami:
 

lighter  

Stały User


Do³±czy³: 22 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-03-19, 10:45   

chyba wtedy to juz będzie nam wszytsko jedno więc nie wiem
 

Oriflamme  

Hiper wymiatacz

FSM!



Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Kalisz

   

Wys³any: 2013-03-19, 11:44   

Lena_no napisa³/a:

Niezaradności związanej z wiekiem? Tego,że kiedys ktoś bedzie musiał się wami opiekować?Karmić,może zmieniać pieluchy?


Nie boję się starości z racji na to, że postaram się w ogóle nie dopuścić do starości ;)
_________________
"Nauka to nie tylko element wiedzy. To sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości" - Carl Sagan
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-03-19, 12:03   

Nie boję się starości. Jestem jej ciekawa, ale bez stresu. Rodzice wychowali mnie tak, abym się nimi w starości opiekowała, więc wierzę że i ja wychowam tak mojego berbecia ;) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-03-19, 12:14   

Boję się jedynie rozczarowań, które mogą pojawić się w okresie starości.
_________________
Drugs&hugs.
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-19, 12:25   

To jak będzie wyglądać nasza starośc w dużej mierze zależy od nas. Jeżeli będziemy o siebie dbać, prowadzić zdrowy tryb życia, na starość powinniśmy być całkiem samodzielni. Najgorszą rzeczą chyba jest być dla kogoś ciężarem. Poza tym czasy są dosyć łaskawe, medycyna postępuje, polepszają się warunki życia i starzy ludzie "trzymają się" coraz lepiej. Na przykładzie własnych dziadków to piszę. Wszyscy dawno przekroczyli 70-tkę. Babcia pracuje w instytucie i jest doktorem chemii, znakomicie sprawna zarówno umysłowo jak i fizycznie. Dziadek regularnie uprawia sport, podnosi ciężary, 10 km przebiegnie dwa razy szybciej niż ja :kwasny:
Takiej staraości bym chciała. A potem szybkiej nagłej śmierci, bez długoterminowej agonii pod śmierdzącą pierzyną.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

74073  

User


Do³±czy³: 13 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-19, 22:45   

Jasne że chcę! Być przewijanym przez atrakcyjne pielęgniarki...Okej, rozmarzyłem się.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-03-20, 16:35   

Puknij siÄ™.

Powinieneś czuć zażenowanie, a nie podniecenie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com