Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

markoo  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Markoo

Do³±czy³: 10 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-17, 20:37   studia: dziennikarstwo telewizyjne/radiowe - kilka pytaÅ„

studia telewizyjne: gdzie można studiować, co trzeba zdawać na maturze itp...

studia radiowe: gdzie można studiować, i co trzeba zdawać na maturze itp...

proszÄ™ o pomoc
 

Zdarta.Cena  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-17, 21:10   

ooo ja też chciałabym pracować w radio ;) i jak narazie wybieram się do liceum do klasy o profilu dziennikarskim :P z tego co wiem, co się domyślam, trzeba dużo wosu, języków obcych no i polski, polski, polski. a oprócz tego zawsze możesz w google poszukać;p
_________________
"niekiedy mężczyźni to świnie, ale też ich przeciwieństwo. Co jest przeciwieństwem świni?"

http://www.photoblog.pl/zdartacena
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-17, 21:23   

markoo, studiować ? Nic nie zastąpi doświadczenia potrzebnego do wykonania tej pracy.Co za tym idzie studia są niepotrzebne.Na Twoim miejscu wybrałabym bardziej ogólny kierunek w postaci: politologia,socjologia,filozofia dzięki,któremu zdobędziesz wiedzę na temat danego obszaru.Jeśli interesuje Cię dziennikarstwo radiowe bądź telewizyjne postaraj się jak najszybciej o praktyki.To właśnie na Twoje doświadczenie,a nie ukończone studia będzie patrzył Twój przyszły pracodawca.
Pochodź po miejscowych redakcjach i uzyskaj potrzebne Ci informacje.Niektóre miejscowe stacje prowadzą pozwalają młodym ludziom zainteresowanych radiem prowadzić audycje,zbierać materiały.
Ponadto już teraz zapisz się do logopedy,by za pomocą ćwiczeń zniwelować ewentualną wadę wymowy bądź po prostu popracować nad wyraźną wymową oraz dykcją.Przede wszystkim zaś musisz się interesować tym co dzieje się na świecie.By zostać dobrym dziennikarzem nie są potrzebne Ci studia,lecz dobry warsztat.
_________________
Drugs&hugs.
 

kropka

User


Do³±czy³: 17 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-18, 11:36   

Znam wiele osób pracujących w radio, które nie mają wykształcenia dziennikarskiego. Do tego trzeba mieć po prostu odpowiednie umiejętności i tyle. Z tego co wiem to nie ma żadnych studiów o kierunku dziennikarstwo radiowe. Trzeba iść na dziennikarstwo i komunikację społeczną a później ewentualnie wybierać specjalność. Na studiach o takim kierunku są zajęcia z zakresu każdego rodzaju dziennikarstwa. A co trzeba zdawać na maturze to wystarczy popatrzeć na stronach uczelni
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-09-14, 10:57   

Wos i historia z tego co się orientuję. Przynajmniej tak było kiedy ja zdawałem maturę :-)
No i rzeczywiście dziennikarstwo radiowe/telewizyjne to już specjalność którą się wybiera po pierwszym albo trzecim roku - zależy od studiów. Nie wiem skąd jesteś, ale w WWSH jest teraz dodatkowa rekrutacja na dziennikarstwo z tego co wiem, więc mógłbyś się zakręcić.
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 19:27   

slow napisa³/a:

studiować ? Nic nie zastąpi doświadczenia potrzebnego do wykonania tej pracy.Co za tym idzie studia są niepotrzebne.Na Twoim miejscu wybrałabym bardziej ogólny kierunek w postaci: politologia,socjologia,filozofia dzięki,któremu zdobędziesz wiedzę na temat danego obszaru.



Popieram, rozmawiałem już o tym ze starszą koleżanką dziennikarką, potem się wkurzają na Ciebie, że poszedłeś/aś na dziennikarstwo, zamiast na jakąś politologie czy coś innego.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-27, 22:19   

tylko polonistyka i potem za darmo praktyki wyrabiac w tv lub radio.
_________________
Pesymista - były optymista dobrze poinformowany ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com