Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-05-07, 22:03   Studia... no wÅ‚aÅ›nie, jakie?

Cześć. Chciałbym wysłuchać Waszych rad. Nie wiem na jakie studia się zdecydować. Jestem w 2 klasie liceum, za rok matura, więm z czego będę zdawał maturę, ale na jaki kierunek studiów iśc to nie mam pojęcia. Zdawał będę biologię rozszerzoną (liczę na ok 70%) chemię rozszerzoną (liczę na min. 90%) angielski rozszerzony (liczę na minimum 85%) i matematykę rozszerzoną. Nie ukrywam, że jestem z matmy bardzo dobry, chciałbym złamać stereotyp, ze się nie da i napisać ją na 100%. I taki właśnie mam problem. Jestem na biol-chemie trochę z namowy rodziców, bo chcieli, bym został lekarzem, bo ogarniam wszystko szybko i mam głowę do nauki (sam wiem, że jakbym przysiadł to bym się na tę medycynę dostał), jednakże nie za bardzo mnie to kręci. Nie chciałbym też studiów spędzić tylko na nauce. Mówię "tylko", bo uczyć się trzeba, ale medycyna to tylko nauka... Może wy, moi drodzy, pomożecie mi, podsuniecie pewien pomysł kierunku studiów związanych z matematyką. Chciałbym godnie zarabiać potem, nie być nauczycielem :padam: kierunki techniczne też za bardzo mnie nie jarają. Jestem taki trochę nijaki w tym skonkretyzowaniu swojej dalszej nauki. Wiem tylko, że najlepiej w przyszłości czułbym się, robiąc coś związanego z matematyką. Lecz właśnie co?

Za wszelkie porady dziękuję.
Pozdrawiam ;)
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-05-07, 22:14   

Niejeden tak liczył oj niejeden...a co ja tam nauczyciel wiem, ide pozamiatać pod moim mostem :p...

Ekhm, mój drogi, szczerze bez przekąsu, widziałam takich uczniów często - nietęga głowa, wiedza ogromna, pasji i powołania zero. Ty sam musisz mieć na siebie pomysł. Bez tego nawet odbierając Nobla nie będziesz spełniony. Kasa to nie wszystko. Masz jeszcze trochę czasu na odnalezienie w sobie pasji.

A co można robić "z matematyką"? Wpisałam w google matematyka studia zawód. Wyskoczyło wiele stron, for, propozycji zatrudnienia.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-05-07, 22:30   

Cytat:

jednakże nie za bardzo mnie to kręci.



Więc broń Boże na lekarski nie idź. Ludzie walą tam drzwiami i oknami a potem niektórzy tą samą drogą wylatują, albo trzymają do końca a potem są konowałami. Do tego trzeba mieć powołanie.

Nie ma innej rady jak po prostu CZYTAÆ. Czytać jak najwięcej programów, sylabusów, opinii ludzi. Związana z matematyką jest np. fizyka, albo ekonomia, a mimo wszystko są to kierunki bardzo od siebie odległe.

Poza tym bardzo, bardzo ważna rzecz.
Studia są tylko ¦RODKIEM do osiągnięcia CELU. Nie zastanawiaj się gdzie chcesz iść na studia albo co chcesz w życiu robić, ale zastanów się KIM chcesz być, jak się widzisz za 10 lat. Człowiek to nie maszynka do zarabiania pieniędzy ani nie robot który tylko pracuje. Zadbaj o to aby za te dziesiąt lat móc powiedzieć "moje życie ma sens", "jestem szczęśliwy". Są kierunki które faktycznie nic specjalnego nie oferują jednak nie jest prawdą, że pieniądze mają tylko prawnicy, informatycy i lekarze. Podstawą jest to, abyś miał na siebie POMYS£.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-05-09, 11:14   

Powtórzę za Damn : nie idź na studia medyczne, jeśli nie jesteś przekonany, że chcesz być lekarzem. Jeśli nic cię to tego nie ciągnie, to szkoda 5 lat ciężki studiów (gdzie trudno znaleźć choć trochę wolnego czasu) i reszty życia spędzonej w pracy, której nie lubisz.

Jeżeli lubisz matematykę i jesteś gotów do naprawdę ciężkiej pracy, to warto iść np. na matematykę stosowaną (oczywiście duże znaczenie ma również sama uczelnia na którą się wybierzesz). Ja co prawda nie studiuję tego kierunku, ale wiem że z takim wykształceniem bez większego problemu można pracę dostać w różnego rodzaju firmach. Oczywiście najwięcej ofert znajdziesz w korporacjach (co daje szansę na przyzwoite zarobki w przyszłości).
Oczywiście musisz pamiętać, że twoja kariera będzie zależeć nie tylko od tego jakie studia skończysz, ale także od twoich indywidualnych umiejętności i predyspozycji.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-05-29, 22:34   

Och! Kierunki politechniczne stoją dla Ciebie otworem :). Poradzisz sobie świetnie z pochodnymi, całkami, a później będziesz liczył wytrzymałość materiałów, albo konstrukcje betonowe. Połącz matematykę z biologią, chemią, a nawet medycyną, a za kilka będziesz projektował nowe urządzenia do diagnostyki medycznej, albo kierował budową mostu.

Odwiedź strony internetowe uczelni technicznych, sprawdź jakie kierunki oferują, koniecznie przeczytaj sylabusy, czyli spisy i krótkie omówienia przedmiotów realizowanych w programie studiów, a na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje i wyznaczy jakoś tam Twoją ścieżkę zawodową.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-12-06, 10:32   

aragorn napisa³/a:

Może wy, moi drodzy, pomożecie mi, podsuniecie pewien pomysł kierunku studiów związanych z matematyką.



Matematyka teoretyczna może. Z zarobkami może być problem, bo to kierunek pod karierę naukową, chyba że będziesz dobry i wyjedziesz za granicę.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-12-11, 22:25   

Miałem tak samo, i dalej mam. Ci, co wiedzą dokładnie co chcą robić w przyszłości to szczęściarze, bo będzie im łatwiej. Gdybym ja sam wiedział dokładnie czego chcę, i byłaby to moja życiowa pasja, to by mi było o wiele łatwiej. A tak to się uczę jak uczę, no niby są te piątki, niby jest ta wiedza, dzięki której zbiory ścieram na 100% jeśli dobrze przysiądę, ale pasji coraz mniej. Czasem się czuję tym wyczerpany. Ale prawdziwy mężczyzna się nie poddaje z takich powodów, tylko idzie naprzód i wygrywa, później po 30 latach nie będę tego żałował. Patrząc wstecz nie liczysz poświęceń, nie widzisz kosztów które musiałeś ponieść, jedyne co dostrzegasz to to, że ci się udało, że to ty to osiągnąłeś, że zaszedłeś tak daleko. Nie ważne ile godzin spędzę ucząc się, nie ważne jaki koszt poniosę ucząc się tak intensywnie, bo to co czuję teraz jest już przeszłością. Przeszłość to coś co już dla nas nie istnieje, nie mamy na nią wpływu, a przyszłość możemy planować, możemy nią sterować, przejąć prawdziwą kontrolę nad swoim życiem, przyszłość dla nas będzie istnieć zawsze i kiedy za 30 lat pomyślimy o przeszłości, jedyne co będziemy dostrzegać to to, co osiągnęliśmy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com