Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-28, 21:32   T-Mobile Ekstraklasa 2011\2012

Zakładam nowy temat taki ogólny do typowania wyników na sezon 2011\2012,który właśnie trwa.
Możecie tutaj rozmawiać o tym sezonie,bo jeszcze nikt nie założył tematu na ten sezon.
Jak myślicie kto będzie mistrzem Polski?,a kto spadnie?
Moim zdaniem jeśli chodzi o walkę o tytuł to jest kilka zespołów,które będą o to walczyć.
Obecny lider ¦ląsk Wrocław (niewiem czemu tak dobrze im idzie w lidze,w pucharach na tle Legii albo Wisły wypadli nie najlepiej.Szczęśliwie przeszli dwie rundy i zatrzymali się na Rapidzie,z którym byli bez szans)No cóż polska liga jest troche dziwna,tutaj każdy może wygrać z każdym.Ale pamiętam oczywiście,że liga to zupełnie inna bajka niż puchary.
¦ląsk więc z pewnością jest w stanie walczyć o tytuł.Mają dobrego jak na polskie warunki trenera,prawdziwego lidera zespołu Sebastiana Mile,bramkostrzelnego obrońce Calebana,niezłego bramkarza Kelemena.
Napastnicy natomiast w ¦ląsku nie strzelają zbyt wielu goli(wyręczają ich inni),ale swoje zadanie wykonują.Mam na myśli Voskampa,który czasem coś strzeli i Diaza,który może nie strzela często,ale czasem mu się uda.

Kandydatem do tytułu napewno jest też Legia.Mają punkt mniej od ¦ląska,ale jeden zaległy mecz.W Legii udało się wreszcie stworzyć zgrany zespół.W ataku świetna współpraca dwójki Daniel Ljuboja-Miroslaw Radovic.
Piłkarsko dojrzał także Maciej Rybus.Pewnymi punktami zespołu są też Vrdoljak i ¯ewłakow oraz Wawrzyniak, bramkarz dysyć pewny.Do tego w Legii stawia się na młodzież co bardzo mnie cieszy.Legia dobrze radzi sobie w pucharach,o czym warto wspomnieć.

Po za tym są jeszcze Wisła,Lech
Wisła nadrabia punkty,które straciła punkty na początku sezonu.
Obrona i bramkarz czasem popełniają błędy,ale czasem potrafi uratować zespół.
Chavez podstawowy gracz reprezentacji Hondurasu,Jaliens nawet kilka występów w reprezentacji Holandii,Kirm też podstawowy reprezentant Słowenii,ale on już nie jest obrońcą.
Melikson to napewno ważny gracz,ale w boju o Champions League zawiódł z Apoelem,,ale można mu to wybaczyć,bo Cypryjczycy to dobra drużyna co pokazuje Liga Mistrzów.
Małecki też dobry piłkarz,choć jak każdemu zdarzają mu się gorsze dni.
W ataku jest obecnie niezastąpiony Dudu Biton-najlepszy strzelec Wisły.To głównie dzięki niemu Wisła zbliżyła się do czołówki mimo nienajlepszego startu i ma te 3 pkt w Lidze Europejskiej.
Lech też powalczy o mistrza.Mają przedewszystkim fantastycznego strzelca Rudnevsa,który strzelił już 14 goli w tym sezonie w lidze,niezłą obrone ;reprezentantów Murawskiego,Wojtkowiaka
Bardzo dobrze wystartował,ale obecnie jest czwarty,ale różnica jest nieduża.

Myśle,że te cztery drużyny będą się liczyć w walce o mistrzostwo.

Pozostałe Korona przegrała teraz dwa mecze pod rząd,czyli nie jest za bardzo regularna.
Ale myśle,że w ich zasięgu jest pierwsza piątka nie mam co do tego wątpliwości,a może nawet powalczą o puchary przy odrobinie szczęścia...
W czołówce powinien być też Ruch,ma dobrego trenera i tworzy fajny zespół z dobrym atakiem,ale o mistrza raczej napewno walczyć nie będzie,może o puchary,ale nie maco zapeszać,bo Ruchowi zdarzają się wpadki,choć są coraz rzadsze
Jagiellonia ma świetnego strzelca Frankowskiego,ale to wystarczy co najwyżej na środek tabeli,Polobia jeszcze chyba nie dojrzała,aby grać w pucharach,Widzew długo był jednym z nielicznych zespołów,który nie miał porażki,ale teraz jest gorzej.Tak więc chyba powalczą tylko o środek tabeli,Lechia powinną się utrzymać,ale chyba nic więcej,a szkoda bo mają piękny stadion.Górnik raczej będzie walczył o utrzymanie,a początek sezonu miał niezły.
Podbeskidzie tak samo będzie walczyć o utrzymanie.
Pozostają £KS,Zagłębie,Bełchatów i Cracovia.Oni raczej też są skazani na walke o utrzymanie,ale może któreś z nich pójdzie w góre i odbije się od dna np.Zagłębie albo Bełchatów,bo £KS i Cracovia raczej nie unikną walki o utrzymanie.
Zapraszam do włączenia się do dyskusji.
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-10-28, 22:24   

Dla mnie Legia jest faworytem do tytułu, chociaż jak piszesz walka będzie wyrównana, ale myślę że z czwórki którą wymieniłeś wybije się ¦ląsk i pozostaną tylko trzy zespoły. To co wyrabia dwójka z Legii Radović-Ljuboja zasługuje na naprawdę wielkie brawa. Doskonale się rozumieją i uzupełniają w ataku i o ile któregoś nie złapie kontuzja to mają ogromne szanse na poprowadzenie Legii do mistrzostwa. W Lechu całą robotę zazwyczaj odwala Rudnevs, mają bardzo mocny środek pola i ma mu kto dogrywać piłki i zdecydowanie jest najlepszym napastnikiem obecnie w Ekstraklasie. Podobnie jak wyżej, kontuzja £otysza znacznie osłabi siłę Lecha, bo w tego Ubiparipa jakoś nie wierzę. A teraz Wisła - tutaj kontuzja Genkova wyszła im zdecydowanie na dobre, bo do gry doszedł Biton który zachwyca swoimi występami, jest typowym odgrywającym. ¦rodek pola również bardzo dobry(Kirm, Iliev), kontuzja Meliksona chyba nie daje się aż tak bardzo we znaki. Z tyłu dobra gra obrony i świetny bramkarz - Pareiko. Jeśli miałbym obstawiać pierwsze trzy miejsca to będą to 1. Legia, 2. Lech, 3. Wisła. A jedno miejsce spadkowe jest zarezerwowane dla Cracovii. W związku z tym nasuwa mi się pytanie - ten Koen van der Biezen obudzi się kiedyś? To napastnik - parodia.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-29, 13:20   

Dobry temat. Na pewno będę się w nim udzielał, jeśli tylko znajdę trochę więcej czasu na analizy i przemyślenia odnośnie naszej ligi kopanej.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Anielska

User



Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-11-23, 10:40   

W typowaniu jestem słaba, ale mogę polecić stronę, gdzie można wygrać bilety na mecze ekstraklasy :) http://ekstraklasa.t-mobile.pl/
 

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-12-05, 20:54   

No i ¦ląsk nadal na prowadzeniu,chyba może im obecnie przeszkodzić tylko Legia.
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-12-06, 22:06   

Nie spodziewałem się, że ¦ląsk będzie na tym etapie sezonu na prowadzeniu. Z taką formą będzie bić się o mistrza z Legią, którą i tak uważam za faworyta naszej ligi. Wisła niby wraca do gry, ale raczej stać ich jedynie na 3 miejsce, nie wyżej. Lech zawala sezon. Będę zdziwiony i to bardzo jeśli ligę wygra kto inny niż ¦ląsk lub Legia.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-12-08, 21:59   

Legia będzie mistrzem. Po prostu ma lepszych piłkarzy niż ¦ląsk, i szerszą kadrę. Dobrze, że walka o tytuł rozegra się między nimi, bo Wisła to nie jest dla mnie polski klub w tym momencie. W ¦ląsku gra większość Polaków w 1 składzie co pokazuje, że można , grać Polakami, walczyć o tytuł. Z kolei w Legii nie boją się stawiać na młodzież, ale to akurat jest zasługa szkolenia. Wolski, ¯yro, Kucharczyk, Rybus, Borysiuk to wszystko wychowankowie. Zwłaszcza Wolski to jest materiał na klasowego zawodnika. Nie chcę się tu zbytnio podniecać, bo przed nim było wielu podobnych, jak Smoliński, Burkhardt, czy Saganowski który w wieku 17 lat debiutował w kadrze. ( a wtedy nie były czasy, gdy pół ligi miało za sobą występy w reprezentacji). Ale mam nadzieję, że Wolski będzie się dobrze rozwijał, bo naprawdę ma coś niesamowitego ten koleżka.
A co do walki o tytuł, to w sumie nie ma teraz co o tym mówić, bo jest za wcześnie. W okienku zimowym Legia może się osłabić. Już czytałem, że Dynamo Moskwa robi podchody pod Rybusa, PSV pod Radovicia, i skauci obserwują kilku innych graczy. Co nie dziwi, bo w końcu pokazali się całkiem nieźle w Lidze Europy. Mam jednak nadzieję, że zarząd nie sprzeda teraz kluczowych zawodników, bo Legia ma naprawdę niezły skład, i jakby tak pozbyć się szrotu ( jak Manu) a dokupić Ljuboji dobrego napastnika( podobno interesują się liderem strzelców ligi czeskiej - 18 goli w 16 meczach), to Legia będzie miała szansę naprawdę powalczyć o awans do Ligi Mistrzów. Teraz to przetarcie w LE dla tych chłopaków może okazać się bezcenne. Bo nie ma się, co oszukiwać, wszyscy czekamy na Ligę Mistrzów. W końcu Ferguson powiedział wczoraj, że granie w Lidze Europy jest upokarzające :) A swoją drogą ciekawie byłoby trafić na MU w lutym. Może rewanż za 1991 r w PZP? Byloby to możliwe, bo myślę, że Czerwone Diabły wyłożą jaja na LE i skupią się na lidze. Ale odbiegłem od tematu :)
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Dagha  

Stały User

Yeaa .



ImiÄ™: Daga .

Do³±czy³a: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-12-13, 17:20   

Legia ? :-> Cóż ja jestem za Lechem ! £adna wygrana z Zagłębiem 3:2 teraz GKS w lutym . Ciekawe jak sobie poradzi ¦ląsk :]
_________________
Byłam [...] od niego mądrzejsza o pewne doświadczenie - ja naprawdę rzuciłam heroinę i wiedziałam, że jeśli człowiek decyduje się na ten krok, przestaje ględzić i po prostu robi to, co trzeba zrobić.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-13, 22:33   

Dagha napisa³/a:

Cóż ja jestem za Lechem ! £adna wygrana z Zagłębiem 3:2


Cieszy Cię wygrana z ogórami, których cała liga bije? Lech, oczywiście, ale nie mogę patrzeć na obecny sezon. Bakero, won. Nie, nie mówię tego dlatego, że pisze tak każdy, ponieważ nie tylko on odpowiada za wyniki.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-05-02, 14:25   

Na dwie kolejki przed końcem sezonu,aż pięć drużyn liczy się w walce o mistrza
Legia zaczęła głupio tracić punkty,¦ląsk mimo słabej postawy w tej rundzie ma tyle samo punktów co Legia,Ruch też ostatnio złapał zadyszkę,ale ma korzystny terminarz,Lech pod wodzą trenera Rumaka przeszedł niesamowitą przemianę,nie przegrał od sześciu kolejek,pięć ostatnich meczów wygrał,Korona,która ma bardzo udaną wiosnę i gra dobrą piłkę
Pewna spadku jest już Cracovia,ale może znowu coś wykombinują,krążą pogłoski,że Cracovia kupi licencję od Niecieczy,gdyba ta awansowała do Ekstraklasy
_________________
Ani komunizm, ani kapitalizm - trzecia droga, wolność, nacjonalizm!
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-02, 16:50   

Michal453 napisa³/a:

Pewna spadku jest już Cracovia,ale może znowu coś wykombinują,krążą pogłoski,że Cracovia kupi licencję od Niecieczy,gdyba ta awansowała do Ekstraklasy


Tak, to już jest niemal pewne.

Co do tabeli. Interesuje mnie jedynie kwestia Lecha. Może on zająć siódme, jak i pierwsze miejsce. Wyniki dwóch najbliższych meczów po 1:0 dla Lecha brałbym w ciemno, bo jest to niemal gwarant gry w europejskich pucharach. Ciekawe jak cały zespół poradzi sobie z nerwami. Nawet najlepsi (czyt. Ramos) nie wytrzymują do końca meczu.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com