Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

labtec  

User

labtec


Imię: piotrek

Doczy: 29 Maj 2011

   

Wysany: 2011-10-24, 10:59   tabletki anty nie dla kazdego ?? WTF??

ogladałem jakis czas temu tvn i rano natknałem sie na ciekawy ale zaskakujacy wywiad z jakis pania magister co wy o tym sadzicie bo jak dla mnie to paranoja jakas...
nie moge znalezc nigdzie indziej tego filmiku wiec wrzucam link z fb

http://www.facebook.com/p...150348676652340
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Doczy: 20 Lip 2009

Skd: Katowice

   

Wysany: 2011-10-24, 13:54   

Niestety to prawda, zdarzają się farmaceuci którzy nie chcą sprzedać tabletek, bo podobo są katolikami a kościół zabrania antykoncepcji i taktuję ją jako zabijanie niepoczętego płodu....

Jest to wedle mnie jedna wielka paranoja, zaczyna to wyglądac jak w państwie kościelnym... jeszcze do sejmu trafia projekt ustawy kompletnie zakazujący aborcji, to to już bedzie podsumowanie wszystkiego....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

labtec  

User

labtec


Imię: piotrek

Doczy: 29 Maj 2011

   

Wysany: 2011-10-25, 13:34   

przeciez to niedorzeczne !!
to co teraz kazda kobieta ma siedziec z kalendarzykiem i liczyc dni?
Dobrze to nazwałas po panstwie policyjnym mamy teraz panstwo koscielne...
Miejmy nadzieje ze cos sie jednak zmieni i nie uda sie cała ta paranoja!
 

zielonapanna

User


Doczy: 19 Mar 2011

   

Wysany: 2011-10-29, 10:53   

Jest to dla mnie kompletny nonsens, jeśli farmaceuci mają jakieś niespełnione ambicje i chcą zbawiać świat, mimo że nie są lekarzami to jest raczej ich problem i nie mogą wysuwać swojego zdania przeciwko zdaniu lekarza! Aż nie mogę słuchać tej kobiety... Polecam jeszcze tym którzy mają facebooka dołączyć do akcji związanej z tą sprawa: http://www.facebook.com/e...294958993852214
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2011-10-29, 16:42   

Osoby, które podejmują się takich zawodów muszą liczyć się z realizowaniem lekarstw, które mogą stanowić przedmiot sprzeczny z ich wartościami. Jednak dla mnie to jest nieuzasadnione robienie szumu (przynajmniej jeśli chodzi o środki antykoncepcyjne, nie zaś wczesnoporonne). Klauzula sumienia? Oni tylko realizują receptę. Apteka ma zapewniać pełny asortymentów leków. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i sądzę, że żądałabym wydania przepisanego mi lekarstwa. Szczególnie, że tabletki antykoncepcyjną nie służą jedynie zapobieganiu ciąży. Katolickie dziewczynki nie mają np. prawa do wyregulowania cyklu menstruacyjnego za pomocą środków hormonalnych? Nie popadajmy w hipokryzję.
_________________
Drugs&hugs.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-10-30, 08:58   

A ja nie mam niczego przeciwko takim działaniom. Jeśli farmaceuta nie chce sprzedać, to nie musi. W chwili obecnej mamy do wyboru wiele aptek, nierzadko oddalonych zaledwie kilkaset metrów od siebie. To problem farmaceuty, że nie zarobi na sprzedaży, a tabletki antykoncepcyjne nie są środkiem, od którego zależy życie pacjenta.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Ostia  

VIP


Doczya: 02 Lut 2009

   

Wysany: 2011-10-30, 09:57   

Szej-Hulud napisa/a:

W chwili obecnej mamy do wyboru wiele aptek,


Podbijam.
Sztuczny problem, który łatwo się sam rozwiązuje.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2011-10-30, 10:19   

Szczególnie w małych miejscowościach.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Doczya: 02 Lut 2009

   

Wysany: 2011-10-30, 10:25   

Mimo to, jeśli same nie mają dostępu do apteki, to zapewne są sąsiadem większej miejscowości, gdzie sprzedażą leków tak czy owak nie zajmuje się tylko jeden punkt zielarski...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2011-10-30, 10:31   

Patrzysz przez pryzmat większego miasta. A przynajmniej skupiska miast wokół siebie. Oczywiście u siebie mam "20"aptek. W Mysłowicach kolejne tyle, a w Katowicach są na każdym kroku. Przejazd nie jest problemem :-) Ale mała miejscowość na Kaszubach= Houston mamy problem :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Doczya: 02 Lut 2009

   

Wysany: 2011-10-30, 11:18   

Zresztą, kto chce widzieć problem nigdy nie dostrzeże rozwiązania - ale i nie o tym jest temat.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2011-10-30, 14:17   

Problem nie jest na wielką skalę i jest łatwo go rozwiązać, to prawda, tak czy siak uważam, że takie zachowanie ze strony farmaceuty jest nieprofesjonalne. Wybrał taki zawód, zostawia więc wówczas swoje poglądy i prywatne zdanie na boku. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych nie ma aż tylu kontrowersji i nikt od nich raczej nie umiera, aby takie panoszenie się było słuszne. Takie moje zdanie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2011-10-30, 17:30   

Ostia, rozwiązań problemu jest całe mnóstwo. Jednak zawsze musimy wybierać te, które są w naszej sytuacji możliwe do zrealizowania. Mi się wydaje czymś oczywistym, że mogę pojechać do drugiej apteki. Niemniej nie każdy ma taką możliwość. :-)
Niech nie sprzedają, jednak tym samym niech w aptece będzie osoba, która jest w stanie zrealizować receptę.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com