Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

psychicznax3

User



Doł±czył: 11 Gru 2010

   

Wysłany: 2010-12-11, 20:57   Technikum informatyczne

Jestem w III klasie gimnazjum. W tym roku trudny wybór szkoły. Od zerówki chciałam być nauczycielką stwierdziłam, że wybiorę informatykę . no ale mam do Was kilka pytań .

1. Technikum informatyczne i co dalej ? Jakie studia ?
2. Czytałam w internecie, że jeżeli chcę zostać nauczycielką to muszę mieć ukończone jakieś kursy pedagogiczne czy coś w tym stylu ? Ile czasu one trwają ? Co jest na nich omawiane ?
3. A przed studiami ? Jaką mogę dostać pracę jeżeli nie będę miała ukończonych jeszcze studiów i nie będę miała tych kursów ?
4. Czy wszystkie przedmioty są takie same jak w gimnazjum ? Słyszałam, że fizyka jest tylko przez pierwsze dwa lata. To prawda ? A jakie są przedmioty zawodowe ?
5. A praktyki ? W której klasie ? Gdzie ? Co będę na nich robiła ?
6. No i ostatnia sprawa, jednocześnie trochę głupia . ;P znając życie i naszą miejscowość to mogę być tylko jedną dziewczyną, która chodzi do TI . Jeżeli będę sama to z kim będę miała wf ? Z chłopakami z klasy ? ;o

Wiem, że pytania trochę głupia ale nie mam za bardzo o tym pojęcia . ;/
Czekam na Wasze odpowiedzi .
Różnego typu rady mile widziane ;D
 

grandalf6  

Wymiatacz


ImiÄ™: vkvlwkvklvwlvk

Doł±czyła: 02 Lip 2010

   

Wysłany: 2010-12-11, 22:21   

1. Po takim technikum masz dużo kierunków, które były by kontynuacją wyuczonego zawodu, choć rynek jest przepełniony.

3. Będziesz miała tytuł technika informatyka, czyli będziesz moga pracować w sklepie, serwisie i wszędzie tam gdzie są komputery. Nawet na poczcie.

4. http://zse.bydgoszcz.pl/plan/ tu masz linka do mojej szkoły. Technik informatyk to klasa h.

5. Praktyki będziesz miała w trzeciej, chyba, że się coś zmieni. To co będziesz robić na nich, to zależy od twojej szkoły. U nas można sobie samemu załatwić praktyki. W takim wypadku możliwości jest dużo. Jeżeli nic sobie nie znajdziesz, to szkoła ci pomoże, ale wtedy nic nie dostaniesz za pracę. Trwają 1 miesiąc.

6. Tak, będziesz miała z chłopakami jeżeli twoja szkoła nie ma systemu 1/2, czyli każda klasa jest dzielona na dwie grupy i np. połowa klasy A ma wf z połową klasy B.
 

Impertynent

User



ImiÄ™: Jeremi

Wiek: 19

Doł±czył: 25 Cze 2010

   

Wysłany: 2010-12-12, 00:33   

1. Jesli chcesz zostac nauczycielka informatyki to jednym ze studiow jakie Ci to umozliwiaja jest informatyka stosowana.
2. Tak, wymagane jest cos z pedagogika ale wiecej na ten temat nie jestem w stanie powiedziec.
3. Od budowy autostrady do pracy w sklepie ze sprzetem komp.
4. U mnie przez pierwsze 2 lata byla chemia i biologia, a przez 3 fizyka. Jesli chodzi o przedmioty to z tego co pamietam mialem:
- technologie informatyczna
- systemy operacyjne komputera i sieci
- urzadzenia techniki komp.
- programowanie strukturalne i obiektowe
- multimedia i grafika komp.
5. Ja mialem w 3 klasie miesieczna praktyke w centrum ksztalcenia zawodowego.
6. U mnie dziewczyny(bylo ich 2) mialy wf z inna grupa dziewczyn
 

Sheepea  

User


Wiek: 29

Doł±czyła: 17 Sty 2011

   

Wysłany: 2011-01-22, 23:31   

Ja odpowiem od pytania nr 4, bo koledzy odpowiedzieli na wcześniejsze, a ja nie lubię powtarzać. :D

W kaĹĽdej szkole jest inaczej.
U mnie chemia jest przez 1 i 2 klase, biologia przez 3 i 4. Fizyka przez pierwsze trzy klasy.
Przedmioty zawodowe:
Multimedia i grafika
Systemy operacyjne
UrzÄ…dzenia techniki komputerowej
Oprogramowanie biurowe
Programowanie (ja będę mieć od 2. klasy)
technologia informatyczna, przy czym ten przedmiot jest w kaĹĽdej klasie niezaleĹĽnie od profilu.

Jeśli chodz o wf, to my, dziewczyny z TI, mamy łączony z dziewczynami z technikum handlowego i ekonomicznego, a chłopaki z chłopakami z tych technikum.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com