Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-03-02, 22:03   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Nawet jeśli istnieje coś takiego, to będzie kolejne pytanie: co się stało, że powstała :-)


Jest cała masa pytań na które nie znamy i zapewne nie poznamy odpowiedzi. Niektóre rzeczy są po prostu (daleko) poza zasięgiem ludzkiego umysłu.
Poza tym zwykle gdy czegoś się dowiadujemy, rodzi to kolejne pytania. Człowiek wie coraz więcej, a zarazem coraz więcej nie wie.
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-03, 11:38   Re: Teoria Wielkiego Wybuchu....

Pati009 napisa³/a:


Na początku była ciemność,ani dnia ani nocy, po wielkiej bitwie w niebie(czyli po buncie Lucyfera,złego anioła) część została wygnana z raju. Bóg postanowił stworzyć wszechświat i ziemię.....



Trochę to nie tak. Bo skoro szatan został wygnany, to kto niby namówił Ewę i Adama do grzechu?


W Biblii TysiÄ…clecia pisze:
1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami.

W podkreślonym fragmencie jest mowa tylko o ziemi ze była pustkowiem, czyli niebo było "zamieszkałe"


3 Wtedy Bóg rzekÅ‚: «Niechaj siÄ™ stanie Å›wiatÅ‚ość!» I staÅ‚a siÄ™ Å›wiatÅ‚ość. 4 Bóg widzÄ…c, że Å›wiatÅ‚ość jest dobra, oddzieliÅ‚ jÄ… od ciemnoÅ›ci. 5 I nazwaÅ‚ Bóg Å›wiatÅ‚ość dniem, a ciemność nazwaÅ‚ nocÄ….
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
6 A potem Bóg rzekÅ‚: «Niechaj powstanie sklepienie w Å›rodku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzieliÅ‚ wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak siÄ™ staÅ‚o, 8 Bóg nazwaÅ‚ to sklepienie niebem.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.
9 A potem Bóg rzekÅ‚: «Niechaj zbiorÄ… siÄ™ wody spod nieba w jedno miejsce i niech siÄ™ ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak siÄ™ staÅ‚o, 10 Bóg nazwaÅ‚ tÄ™ suchÄ… powierzchniÄ™ ziemiÄ…, a zbiorowisko wód nazwaÅ‚ morzem. Bóg widzÄ…c, że byÅ‚y dobre, 11 rzekÅ‚: «Niechaj ziemia wyda roÅ›liny zielone: trawy dajÄ…ce nasiona, drzewa owocowe rodzÄ…ce na ziemi wedÅ‚ug swego gatunku owoce, w których sÄ… nasiona». I staÅ‚o siÄ™ tak. 12 Ziemia wydaÅ‚a roÅ›liny zielone: trawÄ™ dajÄ…cÄ… nasienie wedÅ‚ug swego gatunku i drzewa rodzÄ…ce owoce, w których byÅ‚o nasienie wedÅ‚ug ich gatunków. A Bóg widziaÅ‚, że byÅ‚y dobre.
13 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.
14 A potem Bóg rzekÅ‚: «Niechaj powstanÄ… ciaÅ‚a niebieskie, Å›wiecÄ…ce na sklepieniu nieba, aby oddzielaÅ‚y dzieÅ„ od nocy, aby wyznaczaÅ‚y pory roku, dni i lata; 15 aby byÅ‚y ciaÅ‚ami jaÅ›niejÄ…cymi na sklepieniu nieba i aby Å›wieciÅ‚y nad ziemiÄ…». I staÅ‚o siÄ™ tak. 16 Bóg uczyniÅ‚ dwa duże ciaÅ‚a jaÅ›niejÄ…ce: wiÄ™ksze, aby rzÄ…dziÅ‚o dniem, i mniejsze, aby rzÄ…dziÅ‚o nocÄ…, oraz gwiazdy. 17 I umieÅ›ciÅ‚ je Bóg na sklepieniu nieba, aby Å›wieciÅ‚y nad ziemiÄ…; 18 aby rzÄ…dziÅ‚y dniem i nocÄ… i oddzielaÅ‚y Å›wiatÅ‚ość od ciemnoÅ›ci. A widziaÅ‚ Bóg, że byÅ‚y dobre.
19 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty.
20 Potem Bóg rzekÅ‚: «Niechaj siÄ™ zarojÄ… wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemiÄ…, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzyÅ‚ Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pÅ‚ywajÄ…ce istoty żywe, którymi zaroiÅ‚y siÄ™ wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widzÄ…c, że byÅ‚y dobre, 22 pobÅ‚ogosÅ‚awiÅ‚ je tymi sÅ‚owami: «BÄ…dźcie pÅ‚odne i mnóżcie siÄ™, abyÅ›cie zapeÅ‚niaÅ‚y wody morskie, a ptactwo niechaj siÄ™ rozmnaża na ziemi».
23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
24 Potem Bóg rzekÅ‚: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydÅ‚o, zwierzÄ™ta peÅ‚zajÄ…ce i dzikie zwierzÄ™ta wedÅ‚ug ich rodzajów!» I staÅ‚o siÄ™ tak. 25 Bóg uczyniÅ‚ różne rodzaje dzikich zwierzÄ…t, bydÅ‚a i wszelkich zwierzÄ…t peÅ‚zajÄ…cych po ziemi. I widziaÅ‚ Bóg, że byÅ‚y dobre. 26 3A wreszcie rzekÅ‚ Bóg: «UczyÅ„my czÅ‚owieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydÅ‚em, nad ziemiÄ… i nad wszystkimi zwierzÄ™tami peÅ‚zajÄ…cymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im bÅ‚ogosÅ‚awiÅ‚, mówiÄ…c do nich: «BÄ…dźcie pÅ‚odni i rozmnażajcie siÄ™, abyÅ›cie zaludnili ziemiÄ™ i uczynili jÄ… sobie poddanÄ…; abyÅ›cie panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzÄ™tami peÅ‚zajÄ…cymi po ziemi». 29 I rzekÅ‚ Bóg: «Oto wam dajÄ™ wszelkÄ… roÅ›linÄ™ przynoszÄ…cÄ… ziarno po caÅ‚ej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was bÄ™dÄ… one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzÄ™cia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co siÄ™ porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, bÄ™dzie pokarmem wszelka trawa zielona». I staÅ‚o siÄ™ tak. 31 A Bóg widziaÅ‚, że wszystko, co uczyniÅ‚, byÅ‚o bardzo dobre.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-03, 15:12   

Xelk napisa³/a:

Trochę to nie tak. Bo skoro szatan został wygnany, to kto niby namówił Ewę i Adama do grzechu?



chodzi o to ze został wygnany z Nieba
 

Maciekfaza  

User


ImiÄ™: r

Wiek: 38

Do³±czy³: 29 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-30, 22:25   

Ja wogule bardziej wierze w ten wielki wybuch, niz zabobony chrześcijańskie
_________________
Głowa to pistolet, a słowa to naboje, wiec morda gnoje co sieja paranoje... Instynk (hg)
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 13:23   

Maciekfaza, gdybyś dokładnie przeczytał,to nie pisałbyś takich głupot tylko się poważnie zastanawiał.

Tak więc według ciebie-co sprawiło że wogóle zaistniała materia i w ogóle nastąpiło jej rozszerzanie się.

PS

Zabobony :mrgreen: czyli co :?:
 

Maciekfaza  

User


ImiÄ™: r

Wiek: 38

Do³±czy³: 29 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 21:40   

Zabobony, czyli przesądy bajki na dany temat np. ten. Tak jest nam wpajane od małego. A gdybys sie urodziła w krajach Arabskich w innej religii? To jak byś patrzyła na powstanie świata.
_________________
Głowa to pistolet, a słowa to naboje, wiec morda gnoje co sieja paranoje... Instynk (hg)
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-31, 21:52   

Teoria Wielkiego Wybuchu nie stoi w opozycji do biblijnego opisu.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Maciekfaza  

User


ImiÄ™: r

Wiek: 38

Do³±czy³: 29 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 22:01   

Wiem! Ale ja mówie o powstaniu świata w przekładzie bibilijnym...
_________________
Głowa to pistolet, a słowa to naboje, wiec morda gnoje co sieja paranoje... Instynk (hg)
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-31, 22:03   

A wiesz, że to jest tekst symboliczny :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 00:45   

Jak mogło nic nie być skoro był raj :->

Co do wybuchu to tylko w to wierze chociaż jest wątpliwe że akurat był to taki wielki wybuch aczkolwiek jeżeli taka ilość materi była skupiona w jednym miejscu wybuch jest chyba oczywisty, jak rozrzucisz czarny proch na ziemię i podpalisz to się spali ale jak będzie dobrze zbity to wybuchnie a materia zostanie rozrzucona w każdym kierunku (torytycznie). Bo ja myślę że nasz tak zwany wszechświat jest częścią prawdziwego wszechswiata który jest stworzony z wielu wszechświatów ktore jeżeli przyjąc tą teorię, są błędnie nazywane wszechświatem. A tak wogóle to niech ktoś mi powie skąd się ten cały Bóg wyczarował?

Religia była po to aby manipulować ciemnym ludem oraz wytłumaczyć mu trudne sprawy tak aby bał się ich podważyć i więcej się ich nie tykał, jest to swoistego rodzaju przestarzałe prawo, np post to pewnie chodziło że w cieple mięso się psuje to zakazali w te 40 najgroźniejszych dni żreć chłopom mięsa bo jak ciemnocie wytłumaczyć prawa natury?
 

Ostatnio zmieniony przez Nosferatu 2009-04-07, 17:25, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-07, 15:06   

Czyli wg Ciebie na wiosnę jest cieplej aniżeli latem :?: ;)
Co do Boga to nie ma On ani początku ani końca. I wiem, że dla Ciebie jest to absurd i nie musisz o tym pisać kolejnych 20 linijek ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:23   

:kwasny: Jeez.... jak może być Bóg jak nic nie było i jak może być skoro nic nie będzie? :-o Wasz Bóg jest dla mnie antymaterią oraz czarną energią które trzymają ten wszechświat w kupie... i nie chce mi się już pisać bo to wszystko pisałem już x razy za dużo.

ps. może tam w egipicie czy gdzie to właśnie w wiosne jest cieplej i się najbardziej zarazki rozprzestrzeniają, to prawo nie było robione pod Polskę lecz pod coś tam
 

Ostatnio zmieniony przez Nosferatu 2009-04-07, 17:24, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:24   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

jak może być Bóg jak nic nie było



Pierwszy, Nieruchomy Poruszyciel. Ot co.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-07, 21:04   

W Egipcie jest w wiosne najcieplej :?: :?: :?: Człowiek uczy się przez całe życie... A Izrael to nie Egipt.
Wg chrześcijan było. Był Bóg. I będzie. Jest Alfą i Omegą - Początkiem i Końcem.
Polecam 5 dowodów Tomasza z Akwinu ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 21:09   

Ja nie wiem, dałem tylko przykład a nie jakiś dowód który uważam że jest niezbity.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com