Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 17:36   Teoria Wielkiego Wybuchu....

Naukowcy zgadzają sie w jednym....miliardy miliardów lat temu materia była skupiona w jednym punkcie ,,Wszechświata"..aż pewnego razu nastąpił wielki wybuch,po którym materia zaczęłą sie rozszerzać....naukowcy nie potrafią wytłumaczyć co sprawiło ten wybuch

Ale w Biblii jest napisane(nie pamiętam dokładnie całego cytatu więc swoimi słowami):
Na początku była ciemność,ani dnia ani nocy, po wielkiej bitwie w niebie(czyli po buncie Lucyfera,złego anioła) część została wygnana z raju. Bóg postanowił stworzyć wszechświat i ziemię.....

Skąd najdawniejsi przodkowie wiedzieli że Wszechświat kiedyś nie istniał,przecież mogli zupełnie inaczej sądzić :?:

Czy myślicie że teoria Wielkiego Wybuchu ma powiązania z ingerencją Boga :?: (proszę o uzasadnione logiczne wypowiedzi)

;) Ja uważam,że po debatach naukowców,wierzących i nie wierzących wszystko sprowadza sie do jednego: jak wytłumaczyć nagłe rozszeżanie sie materi :?:
-ingerencjÄ… boskÄ…
 

Aurelia  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 09 Lut 2009

Sk±d: Pomorskie

   

Wys³any: 2009-02-10, 17:46   

Hmm każda religia jest po to by ludzie umieli wytłumaczyć rzeczy których wytłumaczyć nie mogą...

tak samo "prawie" jest w mitologi- najpierw był chaos potem bitwa czy tam walka bogów. Więc wiadomo skąd taką wizję mają chrześcijanie.

A w sprawie tzw. Wybuchu- hmmm a skąd masz pewność że naukowcy mają racje??? Wkońcu ziemia była kiedyś płaska :-P

Moim zdaniem są pytania na które nigdy się nie pozna odpowiedzi :)
_________________
"Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera, warto byś o tym pamiętał- gdybyś w razie nie zdał (...)Warto byś o tym pamiętał gdybyś w razie nie zdał! Warto byś o tym pamiętała widząc generała!" :)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-10, 17:50   

Czytałem kiedyś, że echo po tym wybuchu do tej pory krąży po wszechświecie, bowiem specjalistyczna aparatura otrzymuje co jakiś czas dziwne dźwięki.

Według mnie zbierał się uran, zbierał się tak długo, było go tak wiele, że w końcu eksplodował. Wyobrażam sobie taki wybuch. Eksplozja bomby termo jądrowej Tsar to mały pikuś przy tym :hyhy:
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 17:52   

Pati009 napisa³/a:

po wielkiej bitwie w niebie



Więc może to był ten wybuch?
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-02-10, 18:46   

Aurelia napisa³/a:

Więc wiadomo skąd taką wizję mają chrześcijanie.



wiesz, skoro to jest w starym testamencie to nie tylko chrześcijanie, ale żydzi...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:10   

Straho napisa³/a:

zbierał się uran



a skÄ…d siÄ™ wziÄ…Å‚ :?: ;)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:13   

Z kontowni :hyhy:

Nie no nie wiem to moja taka personalna teoria :-P
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:14   

lola napisa³/a:

żydzi...



¯ydzi wierzą w tego samego Boga co my,ale nie wierzą w Zbawiciela i wciąz czekają na jego przyjście
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 21:20   

Ja godzę i teorię wielkiego wybuchu i stworzenia świata przez Boga. Dla mnie nie ma nigdzie sprzeczności. Jakieś pytania? Pisać tu lub PM :-)
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2009-02-26, 22:02   

Straho napisa³/a:

Według mnie zbierał się uran, zbierał się tak długo, było go tak wiele, że w końcu eksplodował. Wyobrażam sobie taki wybuch. Eksplozja bomby termo jądrowej Tsar to mały pikuś przy tym :hyhy:


No coż nazwa Wielki Wybuch jest trochę niefortunna bo to tylko nazwa tego co hipotetycznie się stało, ale wiedza na ten temat mówi o czyms co całkowicie ie zgadza się z naszym pojęciem wybuchu, bo nie była to eksplozja jakiejś materi i jej ekspansja w przestrzeni tylko to przestrzeń zaczeła się rozszerzać

Straho napisa³/a:

Czytałem kiedyś, że echo po tym wybuchu do tej pory krąży po wszechświecie, bowiem specjalistyczna aparatura otrzymuje co jakiś czas dziwne dźwięki.


To nie jakies dzwieki tylko przesunięcie ku czerwieni w widmie promieniowania elektromagnetycznego galaktyk oraz temperatura promieniowania mikrofalowego, ale bądź co bądź fale :-D
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-26, 22:59   

adikox napisa³/a:

Ja godzę i teorię wielkiego wybuchu i stworzenia świata przez Boga.



Ja też. W tym musiała być jakaś ,,iskra boża"
 

mona_lisa  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-27, 11:33   

naukowcy odtworzyli już chyba początek wrzechświata i chyba według nich musiała istnieć jakaś moc która do tego doprowadziła. myślę, że można ją uznać jako moc Boga, bo to w rzeczywistości fizycznie nie byłoby możliwe samo się to zrobić.
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-02-27, 14:00   

mona_lisa napisa³/a:

naukowcy odtworzyli już chyba początek wrzechświata i chyba według nich musiała istnieć jakaś moc która do tego doprowadziła. myślę, że można ją uznać jako moc Boga, bo to w rzeczywistości fizycznie nie byłoby możliwe samo się to zrobić.


Wiesz może co to jest bozon Higgsa? Tzw. "boska cząstka", która prawdopodobnie istniała tuż po Wielkim Wybuchu i "nadała" cząstkom masę. Naukowcy w CERN aktualnie próbują dowieść istnienia właśnie bozonu Higgsa (pewnie słyszeliście o LHC), kolejna próba jest zapowiadana bodajże na jesień tego roku.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-02, 19:18   

Nawet jeśli istnieje coś takiego, to będzie kolejne pytanie: co się stało, że powstała :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2009-03-02, 21:35   

mona_lisa napisa³/a:

bo to w rzeczywistości fizycznie nie byłoby możliwe samo się to zrobić.


no widać mogło skoro się stało
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com