Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Anonimka  

Wymiatacz

zua kobieta



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Lip 2009

Sk±d: st±d :)

   

Wys³any: 2009-08-02, 14:02   Torturowanie zwierzÄ…t.

"Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mieszkańcowi Bogatyni podejrzanemu o zabicia psa. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że sprawca jest nietrzeźwy i ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oficer dyżurny komisariatu Policji w Bogatyni został poinformowany o tym, że mieszkaniec gminy Bogatynia w okrutny sposób zabił swojego psa. Policjanci ustalili że do zdarzenia doszło podczas kłótni 37-letniego mężczyzny z konkubiną. Podczas awantury sprawca chwycił swojego psa i rzucił nim o kaloryfer, a następnie wyrzucił go, z mieszkania na II piętrze, przez okno. Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy okazało się, że mężczyzna jest pijany."

Pytanie do Was. Czy uważacie, że torturowanie zwięrząt powinno być w jakiś sposób karalne ?
2 lata pozbawienia wolności za zabicie psa to za mało, za dużo czy akurat ?

Ja osobiście uważam, że za takie wyczyny powinno dostawać się kare w postaci wysokiej grzywny. Człowiek się drugi raz zastanowi po sprzedaniu kilku mebelków.

A jak wy uważacie?
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 14:11   

Myślę, że grzywna to by była dobra kara albo wyrok w zawieszeniu tak jak jest to do dzisiaj robione. A więzienie dobre by było dla tych, którzy znęcali się i zabili więcej niż jedno zwierzę.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 14:41   

Myślę że pozbawiene wolności to za duża kara . Zgadam się z Anonimka, to powinno być karane grzywną.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 14:41   

szkoda że wielcy obrońcy zwierząt nie zaintersują się męczonymi końmi w tatrach to jest dopiero okrutne.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Kamilgostyn  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-08-02, 15:42   

Grzywna... Myślicie że ten pies był w ogóle jakiś rasowy ? Jeśli by go kupił za jakąś konkretną kase to nawet po pijanemu by go nie uderzył.
Na moje kara więzienia to dobra kara ! 2 lata to wystarczy mu na przemyślenia... jeszcze mu w tym więzieniu powinno skóra przetrzepać !

Ktoś zabije zwierze to ma zapłacić ? A inny pojedzie pijany rowerem i idzie siedzieć... Sprawiedliwe ?
_________________
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo...
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-08-02, 15:44   

W tej chwili za znęcanie się nad zwierzętami ludzie dostają większe wyroki niż gdy robią krzywdę ludziom. A to jest coś nie tak. Ok, zwierze też czuje, itd, ale jednak wysoka kara grzywny, jakieś prace za karę, ewentualnie wyrok w zawieszeniu, chyba, że ktoś faktycznie pastwi się nad tymi stworzeniami, to zasługuje na xx lat odsiadki.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Kulek  

User

Dum, spiro spero.



ImiÄ™: Kuleczka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 01 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 16:53   

motyl napisa³/a:

W tej chwili za znęcanie się nad zwierzętami ludzie dostają większe wyroki niż gdy robią krzywdę ludziom.



No nie wierze, skąd takie wnioski? W Polsce ludzie którzy znęcają się nad zwierzętami są bezkarni.

Moim zdaniem ten człowiek zasłużył na 2 lata. A Ci, którzy uważają, ze grzywna to dobra kara, ciekawa jestem, co byście powiedzieli, gdyby ktoś Waszego psa tak potraktował.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-08-02, 17:32   

Cytat:

No nie wierze, skąd takie wnioski? W Polsce ludzie którzy znęcają się nad zwierzętami są bezkarni.


Taaa^^.
Moje własne wnioski są inne.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 17:54   

Pozbawienie wolności w takich sprawach może okazać się skuteczne, ale na rok, maksymalnie 1,5 roku. 2 lata mogą nawet dostać osoby za pobicia LUDZI, a nie zwierząt, choć wiadomo, że zwierzęta też czują i cierpią. Torturowanie zwierząt jest okropne. :-/
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 17:59   

Za morderstwo zwierzaka takiego jak ssakii gryzonie, bez powodu lub w obronie przed agresja wywolana przez "ofiare" to powinno byc tyle co za zabicie dziecka a za torturowanie to kara smierci bo nie chce placic za takich ludzi. Oczywiscie to co napisalem wymaga poprawek ale mi sie myslec nie chce.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 18:10   

Nosferatu napisa³/a:

a za torturowanie to kara smierci bo nie chce placic za takich ludzi



A płacisz za nich?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 18:12   

poem sometimes napisa³/a:


A płacisz za nich?


Podatki?
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-02, 18:19   

motyl napisa³/a:

W tej chwili za znęcanie się nad zwierzętami ludzie dostają większe wyroki niż gdy robią krzywdę ludziom


Duża przesada, zwłaszcza ,że nie mamy zbyt wiele organizacji brąniących praw zwierząt ba..nie mamy nawet jednostki ,która dbałaby na porządku dziennym o to.
Wiele osób zapomina najwyraźniej o najważniejszej rzeczy.
Zwierzę nie ma komu się poskarżyć ,że jest mu źle, nikomu nie może powiedzieć ,że jest krzywdzone i ,że naruszane są jego 'prawa'.
Takie proste ,a takie kluczowe..

Dlatego też uważam ,że świadczy to o bezduszności człowieka,który dopuścił się takiego czynu i powinien on zostać ukarany.
_________________
Drugs&hugs.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 18:34   

Nosferatu napisa³/a:

Podatki?



Nie wierzę, że płacisz podatki.

//Przypominam ,że temat tyczy się czegoś innego ,a napewno nie służy on do podjudzania drugiego użytkownika ironią.
Ostrzeżenie słowne.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-02, 19:22   

Cytat:

Moim zdaniem ten człowiek zasłużył na 2 lata. A Ci, którzy uważają, ze grzywna to dobra kara, ciekawa jestem, co byście powiedzieli, gdyby ktoś Waszego psa tak potraktował.


o jezu ale on zabił swojego psa a nie czujegoś to po pierwsze, po drugie motyl dobrze mówi, po trzecie nosferatu gadasz głupoty. szczerze śmieszą mnie troche takie tematy. ludzie wzubarzją się jak zwykle nie o to co trzeba. tak samo jak jakieś małżeństwo przetapiało tłuszcz z psów dostali wyrok. jak to usłyszałam kiedyś w telewizji zaczęłam się po prostu śmiać. codziennie tysiące zwierząt(świń, krów, koni, kur) jest zabijanych ich tłuszcz jest przetapiany skóry zdzierane i nikt sie nie burzy. poza tym tłuszcz psów jest bardzo zdrowy możecie nie wierzyć ale kiedyś z owych tłuszczy były robione syropy. nie rozumiem tego.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Ostatnio zmieniony przez psychopathicwizard 2009-08-02, 19:31, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com