Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dorn  

Stały User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-02, 21:56   

Behemoth napisa³/a:



Myślę, że to jest jedna z rzeczy, które dobijają nieśmiałych, to błędne koło, o którym wspomniałeś.



Ale co tu ma do rzeczy nieśmiałośc ? On ją znał już jakiś czas, ona wiedziała o jego uczuciach i nic z tym nie robił mimo że miał okazje...

Behemoth napisa³/a:


jest też sporo prostaków, których pewność siebie ociera się o narcyzm (za to nienawidzą ich nieśmiali), by łączyć przebojowość z inteligencją, jak na mój gust. Ale może mam pecha do znajomych.



Pozwolę sobie zaprzeczyc, jedna koleżanka jest względnie nieśmiała i cicha a uwielbia towarzystwo takich lanserów.

Behemoth napisa³/a:


A tak właściwie, co dla Was oznacza "romantyk"?



Dla mnie to ktoś, kto potrafi byc czuły, kto potrafi stworzyc niezwykłą atmosfere, ktoś kreatywny, potrafi kierowac się sercem. Z całą pewnością nie wiązałbym pojęcia romantyzmu jako osobowości z werteryzmem.

A tak apropo, to kto to taki kto jest przebojowy ?
Bo ja np znam takich facetów, którzy w towarzystwie dziewczyn cały czas je zabawiają jak błazny, czy to jest wg was przebojowośc ?
Jeśli tak, to ja z całą pewnością przebojowy nie jestem, bo uważam to za głupie popisywac sie przed dziewczynami. Moge zarzucic żartami, coś opowiadac, jak sie rozkręce to potrafie jednym ciągiem, ale błaznowanie przy dziewczynach które np prawie nie znam uznaję za irracjonalne.
Poza tym zauważyłem, że trochę piętnujecie ludzi nieprzebojowych. Ale czemu ?
W końcu każdy jest inny, a to oznacza że każdy zasłużył na drugą połówkę.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-08-03, 14:23   

Cytat:


Pewnie znudziłby się po tygodniu szlochów, hamletyzowania i tego całego "och, jakiż to ja nie jestem wrażliwy".

Co tu dużo mówić, zachowanie takich osób po prostu męczy.

Dorn napisa³/a:

Bo ja np znam takich facetów, którzy w towarzystwie dziewczyn cały czas je zabawiają jak błazny, czy to jest wg was przebojowośc ?

Nie, to błaznowanie.

Dorn napisa³/a:


A tak apropo, to kto to taki kto jest przebojowy ?

To ktoś taki, który odnajduje się w towarzystwie, ale bez udawania kogoś innego, otwarty, towarzyski, ale także taki który zainteresuje innych swoją osobą.

Dorn napisa³/a:


Poza tym zauważyłem, że trochę piętnujecie ludzi nieprzebojowych.

Może nie tyle przebojowych co właśni błaznów, którzy narzucają wszystkim swoją obecność.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-08-03, 15:30   

Cytat:

Jak dla mnie nieśmiałe osoby są zwyczajnie ślepe. Zapatrzone w siebie i swoje wady. Pewne siebie, przebojowe osoby w lot wychwytują nawet drobne sygnały zainteresowania, później rozwijając znajomość. A nieśmiałe? Robią coś w stylu: "mrugnęła do mnie? Niemożliwe, na pewno mi się zdaje. Nie ma szans, pewnie do tego po lewej" "zagadała na gg. Pewnie czegoś chce..."



Mi się wydaje że ostro generalizujesz. Nie trzeba być wyjątkowo pewnym siebie by racjonalnie oceniać sytuację i być, że tak to ujmę, trzeźwym w kwestii uczuć. Ja jestem dość nieśmiała i ta cecha POZOSTA£A mi do dziś, jednak staram się lepiej nawiązywać kontakty. Zdecydowanie mniej się wstydzę co nie oznacza że jestem pewna siebie i przebojowa. Po prostu kiedy jestem z ludźmi, zawsze chcę siebie pokazywać taką jaka jestem nie dlatego, że siebie jakoś bardzo lubię, a po prostu już akceptuję i nie lubię udawania. Znam wielu ludzi podobnych do mnie, a nawet z o wiele niższą samooceną, którzy potrafią być towarzyscy. Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości, nawet nie muszą być nieśmiali, choć nieśmiałość wcale nie równa się byciu utopionym w kompleksach.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-03, 23:54   

Cytat:

Ale co tu ma do rzeczy nieśmiałośc ?


Podoba Ci się dziewczyna, ale jesteś nieśmiały, więc zaczynasz się dołować, że na pewno Ci się nie uda, w konsekwencji nie udaje Ci się, więc jeszcze stajesz się jeszcze bardziej nieśmiały i jeszcze bardziej się dołujesz, więc tym bardziej Ci nie wychodzi i tak w kółko. O to mi chodzi.

Cytat:

Pozwolę sobie zaprzeczyc, jedna koleżanka jest względnie nieśmiała i cicha a uwielbia towarzystwo takich lanserów.


Wybacz, nieprecyzyjnie się wyraziłem - nieśmiali faceci często nienawidzą (skrycie lub jawnie) przebojowych, u dziewczyn tak samo. Chodziło mi o nieśmiałych i śmiałych tej samej płci.

Cytat:

W końcu każdy jest inny, a to oznacza że każdy zasłużył na drugą połówkę.


To nie rzecz zasługi, a tego, czy uda się tę połówkę znaleźć, czy nie.

Cytat:

A tak apropo, to kto to taki kto jest przebojowy ?


KtoÅ› charyzmatyczny, ktoÅ› posiadajÄ…cy przyciÄ…gajÄ…cy ludzi magnetyzm. Przynajmniej moim zdaniem.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-08-04, 02:48   

cretultix napisa³/a:


Nie wiem dlaczego ale strasznie czÄ™sto Å‚Ä…tkÄ™ inteligentnego przypina siÄ™ kojonÄ… którzy z braku innych zajęć rja caÅ‚ymi dniami, otóż inteligencja ≠ wiedza a wrażliwy facet to nie zakompleksiony cherlak bojÄ…cy siÄ™ wÅ‚asnego cienia.



Kujonom miało być? W każdym razie zgodzę się z tą opinią w 100%.

Behemoth napisa³/a:

Cytat:

Cytat:
W końcu każdy jest inny, a to oznacza że każdy zasłużył na drugą połówkę.


To nie rzecz zasługi, a tego, czy uda się tę połówkę znaleźć, czy nie.



Pomińmy fakt, że niektórzy dziwnym trafem, wbrew prawom fizyki, znajdują w życiu kilka takich "drugich połówek".

Kim jest dla mnie romantyk? Na pewno nie typem żywcem wyjętym ze stron książek. Na pewno czystych romantyków nie ma. Każdy chowa w sobie nutkę racjonalizmu a romantyzm przejawia się jedynie w pojedynczych sytuacjach.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-08-04, 15:25   

bottle_of_dreams napisa³/a:


Kujonom miało być? W każdym razie zgodzę się z tą opinią w 100%.



tak w rzeczy samej, nie wiem jakim cudem znalazło się w tamtej wypowiedzi tyle literówek :oops:

tu problem leży w tym że, społeczeństwo przez media książki itd. tworzy idealny obraz faceta, spójrzcie na te wszystkie bajki dla dzieci, tudzież na różne filmy romantyczne i książki, plus patos rycerza i damy, to wszystko siedzi gdzieś w świadomości społecznej.

Dziewczynki się uczy ze mają czekać na idealnego księcia który będzie na każde ich skinienie, wręcz będzie umierał z tęsknoty za nimi, natomiast chłopczyków się uczy ze mają być zawsze mili uprzejmi, obsypywać wybrankę komplementami itd.

Niestety to tak nie działa, pomijając fakt ze ideały są niesamowicie nudne, biologicznie oczekiwania jednej strony do drugiej są zupełnie inne.

Biada tym którzy uwierzyli ze kobiety chcą być cały czas komplementowane, dostawać kwiaty, i aby facet zawsze był na ich zawołanie.

Kobiety chcą faceta pewnego siebie, z przysłowiowymi jajami, takiego który wie czego chce i nie boi się sięgnąć tego, potrafiącego podejmować decyzje, bo taki facet daje poczucie bezpieczeństwa.

Co do poczucia humoru to sprawa jest niezwykle prosta, śmiech wiąże się z dobrymi hormonami w stylu endorfiny a ludzie biologicznie jak wszystkie zwierzęta unikają tego co jest odbierane jako nieprzyjemne a dążą do tego co przyjemne.

Dlatego ci w stylu Wertera nie majÄ… powodzenia u kobiet bo nie zaspokajajÄ… podstawowych potrzeb kobiety.

Co do romantyzmu, jak by facet był taki cały czas to byście się nim po prostu znudziły, ludzki umysł po prostu bardzo szybko podlega habituacji.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-08-04, 21:37   

cretultix napisa³/a:

Dziewczynki się uczy ze mają czekać na idealnego księcia który będzie na każde ich skinienie, wręcz będzie umierał z tęsknoty za nimi, natomiast chłopczyków się uczy ze mają być zawsze mili uprzejmi, obsypywać wybrankę komplementami itd.


już coraz rzadziej się w taki sposób myślące osobniczki spotyka. te czasy już minęły albo kobiety szybciej zdają sobie sprawę, że czekając na tego jedynego w większości przypadków będą samotne, stare i otyłe.

cretultix napisa³/a:

Niestety to tak nie działa, pomijając fakt ze ideały są niesamowicie nudne, biologicznie oczekiwania jednej strony do drugiej są zupełnie inne.


a to- ideał jest ideałem, więc ideał być nudny nie może, z definicji. tak jak perfekcję się podziwia, tak ideał na tej samej zasadzie. a jeśli jest nudny, to nie jest ideałem, proste.

cretultix napisa³/a:

Dlatego ci w stylu Wertera nie majÄ… powodzenia u kobiet bo nie zaspokajajÄ… podstawowych potrzeb kobiety.


+ mało która kobieta chce faceta tak niestabilnego emocjonalnie. jak chce mieć kogoś do niańczenia, to się stara o dziecko, a nie szuka mężczyzny, którym się trzeba opiekować 24 na dobę, bo się rozpłacze, zasmuci i zrobi krzywdę. ojojoj.

ale z tym, że dziewczyny nie chcą faceta, który cały czas prawi komplementy, kupuje kwiaty i wynosi pod niebiosa, z tym się zgodzę. bo to męczące, choć może z początku niektórym wydaje się spełnieniem marzeń. być może dla nielicznych pozostaje tak cudowne mimo mijającego czasu i tylko trwania w tym stanie im życzyć , ale jednak we wszystkich znanych mi przypadkach ta sielanka okazywała się koszmarna.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-08-04, 22:32   

sheilven napisa³/a:


już coraz rzadziej się w taki sposób myślące osobniczki spotyka


myślące świadomie, ja tu pisałem o tym co tkwi w podświadomości, a to jest zupełnie inna bajka.

sheilven napisa³/a:


a to- ideał jest ideałem, więc ideał być nudny nie może, z definicji. tak jak perfekcję się podziwia, tak ideał na tej samej zasadzie. a jeśli jest nudny, to nie jest ideałem, proste.


tutaj miałem na myśli raczej sytuacje w której kobieta tworzy sobie obraz idealnego faceta, gdy go spotka po prostu się szybko nim znudzi, sytuacja identyczna jak z tym co pisałaś o komplementach i sielance.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Dorn  

Stały User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-10, 14:30   

cretultix napisa³/a:



Biada tym którzy uwierzyli ze kobiety chcą być cały czas komplementowane, dostawać kwiaty, i aby facet zawsze był na ich zawołanie.



Nie wiem zupełnie jak to jest, ale na pewno z pierwszego kontaktu kobiety takich uwielbiają, co wokół nich się skaczą.
Ja nienawidzę takiego skakania koło dziewczyny. Mam szacunek do kobiet, ale nie uważam że jest to płec lepsza i że należy jej składac pokłony.

cretultix napisa³/a:


Co do poczucia humoru to sprawa jest niezwykle prosta, śmiech wiąże się z dobrymi hormonami w stylu endorfiny a ludzie biologicznie jak wszystkie zwierzęta unikają tego co jest odbierane jako nieprzyjemne a dążą do tego co przyjemne.


Bez śmiechu raczej nie ma związku, bo takie osoby się szybko bardzo zamęczą ze sobą. Przeżyłem taki przykład: dziewczyne moje poczucie humoru nie śmieszyło, albo denerwowało, a mnie jej poczucie humoru wydawało się dośc (jak na jej wiek) infantylne.

cretultix napisa³/a:


Dlatego ci w stylu Wertera nie majÄ… powodzenia u kobiet bo nie zaspokajajÄ… podstawowych potrzeb kobiety.

Co do romantyzmu, jak by facet był taki cały czas to byście się nim po prostu znudziły, ludzki umysł po prostu bardzo szybko podlega habituacji.


Dlatego romantycy byli samotnikami.
 

CrackBerry  

Stały User

Myśliciel



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 28 Maj 2010

Sk±d: D±browa Górnicza

   

Wys³any: 2011-08-17, 15:57   

Nie można osądzać ludzi po tym że np. po pierwszym spotkaniu nie rozmawialo sie z tym kims przez bite 5 godzin, i z tego wzgledu powiedziec sobie ze ta osoba jest nudna. Wiele osób, w tym ja odkrywa swoja osobowosc dopiero po jakims czasie. Nie potrafie żartować, smiac sie i rozmawiac z ludzmi których dopiero co poznalem, w taki sposob w jaki rozmawiam zartuje i smieje sie z moimi znajomymi których znam tam jakis czas. Opinie moich znajomych są takie że sami brali mnie za strasznego nudziarza, dopuki nie poznalismy sie lepiej, wtedy sie troche otworzyłem i tyle, zmienili zdanie.

Nie wiem jak to wyglada wzgledem innych osób, ale przynajmniej u mnie tak było, i jest.
_________________
The future belongs to those who believe in their dreams.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-08-17, 16:49   

Dorn napisa³/a:


Nie wiem zupełnie jak to jest, ale na pewno z pierwszego kontaktu kobiety takich uwielbiają, co wokół nich się skaczą.



A z iloma z tych skaczących te kobiety były w związku??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com