Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-09-27, 20:40   Usterka w rowerze

Witam
Otóż mam problem i pomóc mogą mi zapewne nieliczni.

Chodzi i usterkę w rowerze. Gdy zaczynam jeździć to po kilku minutach zaczyna mi trzeszczeć lewy pedał. Ma to miejsce tylko podczas nacisku. Przy prawym to nie występuje. Niedawno miałem wymieniany suport i być może w nim tkwi problem? Czy może pedale? W najbliższym czasie spróbuję zamienić lewy pedał na inny. Jeżeli problem nie zniknie to znaczy, że wina leży po stronie suportu. Da się go wtedy naprawić czy konieczna będzie ponowna wymiana. Mieliście już taki problem?

Do najbliższego serwisu mam 25 km dlatego na początku pytam tutaj.
_________________
Mazury Kocham!
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2012-09-27, 21:35   

Dokręcałeś te pedały?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-09-27, 22:29   

Jakie pedały? normalne czy spd?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-09-27, 22:47   

Pedały normalne (stalowe) wymienione razem z suportem (w czerwcu). Od tamtej pory zrobiłem zaledwie 360 km.
Oczywiście są one dokręcone.
Przed chwilą zdjąłem lewą korbę. Suport siedzi mocno i nigdzie nie ma luzu. Wyczyściłem z całego syfu i naoliwiłem. Jutro z samego rana sprawdzę jak chodzi. No i ewentualnie pozostanie ten pedał do sprawdzenia.

[ Dodano: 2012-10-04, 21:02 ]
Nadal skrzypiało.
Odkręciłem lewy pedał i postanowiłem go rozbebeszyć. Dostałem się do łożysk i gdy powoli kręciłem pedałem to słyszałem delikatne trzaski. Z pewnością pod wpływem nacisku robiły się głośniejsze i stąd ten problem. Solidnie je naoliwiłem i wszystko poskręcałem.

Teraz jest cisza i nareszcie jeżdżąc mogę się zrelaksować :D
_________________
Mazury Kocham!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com