Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 17:13   Kobieta a jej rola w życiu.

No właśnie, jak wiadomo rola kobiet zmieniała się, ewoluowała z pokolenia na pokolenie zmieniając pozycje kobiet, ich role w życiu rodzinnym jak i zawodowym. Zmieniały się pragnienia, model kobiety oraz potrzeby.
Jeszcze w niedalekiej przeszłości miejscem kobiety była kuchnia, opieka nad dziećmi, nad całym domem by panował tam ład i porządek. Tworzenie miłej, rodzinnej atmosfery, gotowanie dbanie o dom, tak by wszystkie zajęcia domowe zostały wykonane przed przyjściem męża. Wtedy kobiety nie poświęcały się tyle pracy zawodowej, nie oddawały się całkowicie swojej karierze.

Patrząc na kobiety teraz większość z nich, to kobiety, która dążą do wolności, są otwarte na nowy świat, na nowe propozycje. Większość swojego życia zaczynają poświęcać karierze, pracy zawodowej, podnosząc swoje zdolności, dążąc do mężczyzn.
"Kura domowa" zaczyna już odchodzić w daleką niepamięć, spore grono mężczyzn zaczyna wykonywać prace, które kiedyś były tylko 'zarezerwowane' dla kobiet, gotowanie, opieka nad domem, dzieckiem. Wiele kobiet uważa, że w XXI wieku powinno się zdobywać doświadczenie, robić karierę, osiągać sukcesy a rodzina, małżeństwo odchodzi na dalszy plan.
Dużą role w takim zachowaniu odgrywa rola utrzymania rodziny, kiedyś w dawnych czas mężczyzna był w stanie utrzymać rodzinę z własnej pensji, teraz ciężko z jednej pensji jest wyżyć w normalnych warunkach nie licząc czy starczy na jedzenie czy dziecko będzie miało wyprawkę do szkoły. Kobieta w pewien sposób musiała przejść z biernej pozycji w czynną, by wspomóc finansowo rodzinę.
Teraźniejszość pokazuje jak zmieniła się kobieta, model kobiety za przestrzeni lat. Kobieta oddaje się pracy zawodowej przynosząc przy tym wymierne korzyści ekonomiczne rodzinie.

Jak Wy widzicie kobiety we współczesnym świecie? Jak Polski się zmieniają? Jak wypada dzisiejsza kobieta w konfrontacji z rodziną ? Jak zatem ważny dla kobiet jest dom, rodzina, dzieci ?
Może macie własne wizje dlaczego kobieta musiała zmienić się na przestrzeni lat ?
Jak same siebie widzicie ?
Czy mężczyzna powinien przejąć obowiązki domowe ?

Zapraszam do dyskusji.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 17:17   

Ech tam. Ja bym chciała żyć jako kobieta w średniowieczu.
Nienawidzę tego dzisiejszego świata.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 17:30   

Mizantrop napisa³/a:

Jak Wy widzicie kobiety we współczesnym świecie? Jak Polski się zmieniają? Jak wypada dzisiejsza kobieta w konfrontacji z rodziną ? Jak zatem ważny dla kobiet jest dom, rodzina, dzieci ?


Widzę w takim miejscu jak kiedyś widziano. Nikt mi nie wmówi, że kobiety będą się identycznie sprawdzały na męskich stanowiskach pracy, bo to BZDURA. Kwestia wychowania dzieci z kolei ma się nijak do roli kobiet. Jeśli dziecko jest kochane przez rodzica, to rodzic się nim zajmuje. Tu nie chodzi o jakiś obowiązek czy tam rolę. Uważam, że rodzice powinni dzielić działania wobec siebie mniej więcej po równo, w zależności od czasu pracy. Jednak samo wychowanie będzie lepsze w wykonaniu kobiety, ponieważ naturalnie posiada ona instynkt macierzyński. Dodatkowo, mężczyzna nie nakarmi dziecka piersią. Natura sugeruje swoje, szkoda że dzisiaj prawie wszystko stara się jej zaprzeczyć.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-01-17, 17:57   

Wychowywanie dzieci i prowadzenie domu to zajęcie i dla kobiet, i dla mężczyzn. Doskonale wiem jak wygląda małżeństwo konserwatysty i karierowiczki. Dwa zupełnie inne światy w jednym domu.
Kobieta powinna się spełniać zawodowo, bo praca to nie jedynie zarabianie pieniędzy, ale też pasja, przynajmniej powinna nią być. Kobieta niepracująca nie jest w pełni szczęśliwa, nawet jeśli ma wspaniałą rodzinę. Ale jeśli całe swoje życie chce przeznaczyć pracy, to na marne. To jej nie uszczęśliwi.
Sądzę, że ten etap "ewolucji" kobiety powinien się już zatrzymać. Zaczynamy przekraczać tę barierę wolności w życiu rodzinnym. Każdy ma zobowiązania, matka szczególnie. Jej życia nie powinna zapełniać tylko praca i na odwrót- tylko dom.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:04   

Moim zdaniem tego typu emancypacja kobiet ma zarówno swoje pozytywne, jak i negatywne skutki, co również ma wpływ na jej wizerunek i odbiór przez współczesne społeczeństwo. Kobieta przede wszystkim wyszła spod wpływów najbliższego otoczenia, rzadko zdarza się, aby robiła coś wbrew sobie, bo "co ludzie powiedzą". Nie boi się walczyć o swoje, być niezależną, realizować się zawodowo i rozwijać karierę. Współczesna kobieta jest wolna, odpowiada za siebie i sama decyduje o własnym losie. Z drugiej jednak strony emancypacja ma swoje minusy. Przede wszystkim nie opanowała wszystkich sfer życia i w niektórych niewiele się zmieniło od zamierzchłych czasów. Zadaniem kobiety nadal jest piękny wygląd, co skutkuje czasami przesadnym dbaniem o urodę, bo "jeśli nie będę piękna, mój partner mnie zostawi". Nieobecność kobiet i ich pęd za karierą ma również wpływ na ich rodzinę. Matka często jest nieobecna na tych etapach rozwoju dziecka, w którym jej ono najbardziej potrzebuje. Jej zapracowanie i chęć realizowania się zawodowego "przede wszystkim" doprowadza do tego, że ma ona dla dziecka zbyt mało czasu, co z kolei prowadzi do złych kontaktów z dorastającym synem lub córką, upadku autorytetu rodzica.

Dlatego wydaje mi się, że nie zawsze warto walczyć z czymś tylko dlatego, że jest to tradycyjne i niemodne. Grunt to umiejętność znalezienia tak zwanego "złotego środka" i kompromisu, a także postępowanie według określonego systemu wartości.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:09   

Z jednej strony to dobrze,że kobiety chcą się rozwijać,mają ambicje i nie boją się otworzyć na świat.No tak, tylko dzieje się to zazwyczaj kosztem dzieci,które zostają w żłobkach,przedszkolach,u opiekunek-brakuje im rodziny,co później odbija się na ich życiu.Nie można za to obwiniać oczywiście tylko chęci rozwoju kobiet,bo to rozwój cywilizacji tak wpłynął na środowisko,że wszyscy pragną tylko kariery i sukcesu.Jest w tym też dużo winy mężczyzn,którzy zamiast pomagać w domu,przynoszą tam pracę,lub też traktują dom jak ''hotel''-zjeść,wyspać się,zrelaksować.
Nic więc w tym dziwnego,że kobiety pragnąc się spełnić zaczęły porzucać swoje domowe obowiązki kosztem pracy.Czy można im mieć to za złe?Tak jak mężczyźni chcą coś osiągnąć,bo może nie każdemu wystarcza codzienna praca w kuchni i zajmowanie się gromadą dzieci?
Myślę,że trzeba w tym wszystkim znaleźć równowagę.Mężczyzna powinien być ''panem domu'',zarabiać na utrzymanie i wspierać swoją żonę,pomagać jej w wychowywaniu dzieci,zachowaniu porządku itd.Ona zaś powinna umieć pogodzić pracę z domem.Nie mam nic przeciwko posyłania dzieci do przedszkola,jeśli po powrocie mają zapewnione właściwe warunki,zostają obdarzone miłością i opieką.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:14   

Placebowa napisa³/a:

Wychowywanie dzieci i prowadzenie domu to zajęcie i dla kobiet, i dla mężczyzn

dokladnie.
jednakze gdyby mojego przyszlego meza bylo stac na utrzymanie rodziny z jednej pensji moglabym sie calkowicie oddac opiece nad domem i dziecmi.
wiadomo rozne sa sytuacje rodzinne rozne kobiety. swiat pedzi do przodu i zmienia sie wszystko. chociaz moim zdaniem ten wyscig szczurow i przescigiwanie sie malzonkow w tym ktory wiecej zarabia to najwieksza glupota, bo zapomina sie o tym co na prawde jest wazne.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Alexis  

Mega wymiatacz

Księżniczka huligan



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:15   

Tak to jest, ze mężczyźni wyobrażają sobie kobiety tylko w roli sprzątaczki, praczki, kucharki i opiekunki dla ich dzieci. Ludzie, bzdura ! ¯eby kobieta czuła się dobrze, potrzeba jest jej wolność, a nie kula u nogi. Mężczyźni powinni dopomagać kobietom w codziennych obowiązkach. Niestety, w świecie współczesnym, takowi mężczyźni nie potrafią obierać nawet kartofli ...
_________________
Zbieram na zupÄ™ dla Placka, bo chudy.
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:15   

Cytat:

Kobieta niepracująca nie jest w pełni szczęśliwa, nawet jeśli ma wspaniałą rodzinę.

Nie ma to jak syndrom mentalnego bchwo. Skąd takie założenie?

Cytat:

Może macie własne wizje dlaczego kobieta musiała zmienić się na przestrzeni lat ?

Nie musiała. Zakładam, że chciała, aby udowodnić sobie, że może być facetem.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:17   

Nataniel napisa³/a:

Zadaniem kobiety nadal jest piękny wygląd, co skutkuje czasami przesadnym dbaniem o urodę, bo "jeśli nie będę piękna, mój partner mnie zostawi".

To akurat podejście samych kobiet i jest zależne wyłącznie od nich.

madeline134 napisa³/a:

Nic więc w tym dziwnego,że kobiety pragnąc się spełnić zaczęły porzucać swoje domowe obowiązki kosztem pracy.Czy można im mieć to za złe?


Owszem, bo np. dzieci to nie "wpadka" na imprezie tylko poważna decyzja i każdy powinien liczyć się z jej konsekwencjami. Jeśli ktoś jest na tyle nieostrożny, że najpierw zrobi, a potem pomyśli dopiero, niech cierpi.

[ Dodano: 2010-01-17, 18:19 ]

Alexis napisa³/a:

Mężczyźni powinni dopomagać kobietom w codziennych obowiązkach. Niestety, w świecie współczesnym, takowi mężczyźni nie potrafią obierać nawet kartofli ...


Albo zwyczajnie siedzą po 12, 14 godzin w pracy, żeby ich rodzinom żyło się lepiej. Chciałoby Ci się obierać kartofle na obiad w porze kolacji ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:23   

Visage napisa³/a:

Skąd takie założenie?


Codziennie prasując/ gotując/ sprzątając itd. nie popadnięcie w rutynę graniczy z cudem. Kiedyś to mogło ujść, gdy kobieta sądziła, ze tak ma być. Każdy potrzebuje oderwać się od domu, dla matki najlepszym wyjściem jest praca, w której więcej może zaskoczyć, niż w domu.

ojzu napisa³/a:


Albo zwyczajnie siedzą po 12, 14 godzin w pracy, żeby ich rodzinom żyło się lepiej. Chciałoby Ci się obierać kartofle na obiad w porze kolacji ?


A potem po całym dniu, kiedy on chce odreagować seksem, dziwi się, że kobietę "boli głowa".
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:27   

Cytat:

Kiedyś to mogło ujść, gdy kobieta sądziła, ze tak ma być. Każdy potrzebuje oderwać się od domu, dla matki najlepszym wyjściem jest praca, w której więcej może zaskoczyć, niż w domu.

Nadal są kobiety, które tak sądzą; zresztą nie każda szuka zaskoczenia... zamiast robić dla nadętego szefa, lepiej obrać ziemniaczki na obiad, walnąć partyjkę na kurniku, pogadać z dojrzewającą córką itp. itd. W sumie jakbym miał taką możliwość, z chęcią bym się zamienił - kobieta robi na mnie, a ja siedzę w domu i zajmuję się resztą.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:30   

Placebowa napisa³/a:

A potem po całym dniu, kiedy on chce odreagować seksem, dziwi się, że kobietę "boli głowa".


Zapewniam Cię , że jest zupełnie na odwrót. To ona się dziwi i obraża, że on chce spać. Najlepiej byłoby jakby dawał w nocy z siebie wszystko , w pracy też, a oprócz tego sprzątał , gotował i wychowywał dziecko. A ona niech się realizuje zawodowo. Decydując się na związek, trzeba określić jasno cele i podzielić się w swoich dążeniach do wspólnego celu.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:32   

ojzu napisa³/a:

madeline134 napisał/a:
Nic więc w tym dziwnego,że kobiety pragnąc się spełnić zaczęły porzucać swoje domowe obowiązki kosztem pracy.Czy można im mieć to za złe?

Owszem, bo np. dzieci to nie "wpadka" na imprezie tylko poważna decyzja i każdy powinien liczyć się z jej konsekwencjami. Jeśli ktoś jest na tyle nieostrożny, że najpierw zrobi, a potem pomyśli dopiero, niech cierpi.



Ale dlaczego tylko kobieta ma ponosić konsekwencje decyzji obojga rodziców?Dlaczego tylko ona ma ''cierpieć''?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

laurette  

Wymiatacz

Methinks I see..



Wiek: 33

Do³±czy³a: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 18:33   

Troszeczkę nie rozumiem bulwersu dzisiejszych kobiet odnośnie zajmowania się domem. To chyba normalne, że w większości przypadków kobieta zrobi to lepiej niż mężczyna. Nie wiem czemu kobiety zajmujące się domem określają siebie mianem "kur domowych". Nie widzę problemu w tym aby poprosić szanownego męża o pomoc w niektórych obowiązkach, można to przecież uzgodnić, bez większych trudności. Jeśli mężczyzna kocha kobietę to takie pomaganie sprawi mu nawet przyjemność, będzie czuł się potrzebny. Trzeba tylko umieć go do tego przekonać, ale nie krzykiem czy wyrzutami: "bo Ty nic w domu nie robisz, to bys się w końcu wziął za odkurzacz!!" Na spokojnie wszystko da się zalatwić i jest o wiele przyjemniej :)
Również pogodzenie kariery zawodowej kobiety z domem nie jest takie trudne, jeśli małżeństwo współpracuje.

Osobiście nie mam nic przeciwko gotowaniu mężusiowi obiadków :-D
ale mam nadzieję, że uda mi sie tez zachęcić go do pomocy w domku, który, jakby nie patrzeć będzie naszym wspólnym :-)
_________________
'A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj,
Ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań,
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.'


RCS
:serce:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com