Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-14, 15:09   Prostytutki dla niepeÅ‚nosprawnych finansowane przez paÅ„stwo

Potrzeby seksualne osób niepełnosprawnych wydają się być oczywiste - odczuwają je w podobnym nasileniu co ludzie zdrowi. Często jednak nie mają możliwości ic realizacji, ponieważ nie posiadają partnerki/partnera tudzież nie stać ich na wynajęcie prostytutki. Nie dziwi więc pomysł, na jaki co pewien czas wpadają politycy państw zachodnich - zapewnienie takim osobom prostytutki opłacanej przez państwo i szkolenie pielęgniarek do świadczenia usług seksualnych dla pacjentów w szpitalach.

Należy tutaj dodać, że pomysł wyszedł na swiatło dzienne z powodu afery pielęgniarek w Holandii, które nie chciały świadczyć tego typu usług, ponieważ nikt nie wpisał tego do żadnej ustawy ani do zakresu ich obowiązków. Doszło do tego, że pacjenci zaczęli się skarżyć i nakazali "przywołanie pielęgniarek do porządku".

Moim zdaniem jest to jeden z najgłupszych pomysłów, jaki mógłby wejść w życie. Zakładając, że prostytutki miałyby obsługiwać dwie grupy ludzi niepełnosprawnych (niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie) byłaby to jedna z ustaw przynoszących więcej szkody, niż pożytku. Ludzie niepełnosprawni fizycznie zazwyczaj rozwijają się normalnie pod względem emocjonalnym i intelektualnym: mają marzenia, plany, ambicje, potrzebują poczucia bezpieczeństwa i ciepła jak każdy. Uczynienie z nich osobnej grupy ludzi "tak wybrakowanych, że żadna dziewczyna za darmo by nie pokochała" może jedynie spowodować u nich poczucie należenia do grupy ludzi "gorszych", szczególnie w państwach, w których zabijanie osób ze względu na ich niepełnosprawność jest legalne. Taki ktoś nie musi wcale korzystać z usług prostytutki, ale samo przeświadczenie, że jest się jednym z "tych, których nikt nie chce" może być powodem zaburzeń emocjonalnych i depresji. Tacy ludzie nie są mniej wartościowi i wydaje mi się, że czynienie z nich kategorii podludzi w świetle prawa jest jedynie pójściem na tak zwaną łatwiznę: mniejszym wysiłkiem jest wynajęcie prostytutki, niż organizowanie kampanii społecznych, imprez integracyjnych i kursów. Jestem przeciwna prostytucji jako takiej, ale jestem w stanie zrozumieć sytuację, w której niepełnosprawny fizycznie wynajmuje sobie prostytutkę - chce, ma potrzebę i pieniądze, jest pod tym względem traktowany na równi z człowiekiem zdrowym. Nigdy jednak nie zgodzę się na to, aby przydzielać obywatelom prostytutki za pieniądze podatników.

Również pomysł opłacania prostytutki osobom niepełnosprawnym intelektualnie jest trafieniem kulą w płot. Takie osoby nie potrafią myśleć abstrakcyjnie. Nie wiedzą, czym jest prostytucja czy pieniądze, przy czym mają silne potrzeby emocjonalne i do swoich opiekunów przywiązują się niczym dzieci (w zależności od stopnia upośledzenia). Taka osoba nie zrozumie, że prostytutka po prostu wykonuje swoją pracę - dla niej będzie to "miła pani do pokochania", przy czym problem z pewnością pojawi się w chwili, w której "miła pani" zechce zmienić pracę lub nie będzie chciała odwiedzać swojego "podpiecznego" w innym czasie. Jest pewne niemalże na sto procent, że taki nastolatek lub człowiek dorosły będzie posiadał poważne zaburzenia emocjonalne związane z nadmiernym przywiązaniem się. Może to powodować wzmożenie agresji w stosunku do innych, lęku, zachować autodestrukcyjnych (np. u autystyków) i prób wymuszenia stosunku na osobach z najbliższego otoczenia. Gra nie jest więc warta świeczki - chęć rzekomej "pomocy" może tutaj bardziej zaszkodzić, niż pomóc rzeczywiście. Problemem może tutaj pozostać jedynie opracowanie takiego postępowania z niepełnosprawnymi intelektualnie, aby nauczyć ich rozładowywania napięcia seksualnego w inny sposób.

Zastanawia mnie tylko, jak to możliwe, że w tak nowoczesnych, "postępowych" (choć nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku mamy do czynienia z "cofaniem się") krajach przesiąkniętych poprawnością polityczną "totalitarnej demokracji" i kolorowo-tęczową kulturą jest miejsce na brak podstawowej wiedzy, tolerancji i zwyczajnego szacunku do człowieka. Skoro przygotowywaniem ustaw na temat osób niepełnosprawnych nie zajmuje się ktoś posiadający rzetelną wiedzę o niepełnosprawności, to zaczynam aż bać się, co będzie za kilka lat i czym jeszcze zaskoczy nas "wyzwolona" Holandia.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-14, 15:55   

Cytat:

odczuwajÄ… je w podobnym nasileniu co ludzie zdrowi



nie koniecznie

głupota, jak się finansuje prostytutki to albo dla wszystkich albo dla nikogo ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-14, 16:32   

Najpierw sfinansujmy to co na prawdę tego wymaga, potem zajmijmy się potrzebami seksualnymi niepełnosprawnych.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-04-14, 16:43   

To już jest śmiech nas sali. Zamiast dawać pieniądze na urzędy pracy, czy inne potrzebne instytucje to oni na dziwki łożą kasę? Pozwolę sobie to skomentować: Hahahahaha
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-04-14, 16:50   

Pierwszy raz zgodzam siÄ™ ze Strahusiem.
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-04-14, 16:53   

Na biednych, głodnych, chorych wciąż nie ma pieniędzy, ale na dziwki nagle się znajdują? Zaspokojenie popędu seksualnego jak widać jest najważniejsze...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-14, 16:59   

Poza tym niepełnosprawni jak i pełnosprawni jeśli mają coś w głowie to wolą sobie znaleźć partnerkę. Ja tak myślę no ale nie znam się na chłopach -.-'''

A apropo tematu to przepraszam, ale uśmiałam się zdrowo ^^.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-04-14, 17:05   

Nie no, to jakaÅ› paranoja.
Zdecydowanie nie. Niech się zajmą tym co trzeba, a nie takie fanaberie realizować.

I uwierzcie, że osoba niepełnosprawna też może znaleźć partnera - autopsja.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-04-14, 17:28   

dla mnie to poroniony pomysł.. nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego..

a jeśli darmowe dziwki to dla każdego :-D
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-04-14, 21:38   

i dla osób samotnych też powinny być finansowane, a co to.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-14, 21:49   

KochanekModeratora napisa³/a:

W dupach im się poprzewracało.


Można to tak ująć. P:

Zgadzam się z autorem, że to może tylko zdołować niepełnosprawnych, którzy byliby przekonani o swej ułomności. W każdym razie ja nie chciałabym być tak traktowana. To oznaka raczej braku szacunku do niepełnosprawnych niż dbałości o ich interesy i potrzeby.
Masakra jakaÅ›.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-04-14, 22:29   

Zakład, że wzrośnie liczba osób niepełnosprawnych?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

mlody113a  

Mega wymiatacz



Imię: Bartłomiej

Wiek: 30

Do³±czy³: 06 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-14, 22:31   

Czy mi się wydaje albo o tym pisałem?:D Ale nie martwcie się w Polsce tego nigdy nie wprowadzą bo i tak mamy bardzo mały Budżet :D Wg. mnie to jest głupie ale pomyślcie taki człowiek co ciągle leży w łóżku to jak ma znaleźć sobie dziewczynę? Oczywiście są wyjątki jak np. Manuel Uribe ale to są wyjątki nie potwierdzające regułę.
Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech mi powie jak ma taka osoba niepełnosprawna co całe życie musi leżeć w łóżku ma znaleźć dziewczynę?
_________________
Seks bez miÅ‚oÅ›ci to puste doÅ›wiadczenie. Ale wÅ›ród pustych doÅ›wiadczeÅ„ to jedno z najlepszych. — Woody Allen
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-15, 13:17   

Cytat:

Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech mi powie jak ma taka osoba niepełnosprawna co całe życie musi leżeć w łóżku ma znaleźć dziewczynę?


Podejrzewam, że jeśli jest tak chora, że przez całe życie musi leżeć w łóżku, to ostatnią rzeczą, o której myśli, jest dziki i namiętny seks. A jeśli czuję się na siłach na tyle, aby ten seks uprawiać, to droga wolna - przecież może zamówić sobie prostytutkę, któa go stosownie "obsłuży", ale musi zapłacić na nią sam, a nie z pieniędzy innych.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-15, 14:24   

Cytat:

I uwierzcie, że osoba niepełnosprawna też może znaleźć partnera



nie sądzę, żeby ktoś normalny chciał mieć partnera bez rąk i nóg, albo idiotom się opiekować...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com