Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

JakÄ… czekoladÄ™ najbardziej lubicie?

  • GorzkÄ… 2% [ 2 ]
  • MlecznÄ… 33% [ 23 ]
  • BiaÅ‚Ä… 17% [ 12 ]
  • Z nadzieniami 16% [ 11 ]
  • Z dodatkami 20% [ 14 ]
  • Nie lubiÄ™! 8% [ 6 ]

G³osowañ: 68

Wszystkich G³osów: 68

Autor

Wiadomo¶æ

golden  

Stały User

0_0



Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Sty 2011

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2011-03-07, 13:04   Czekolada... ;)

Chyba wszyscy lubią czekoladę! Przynajmniej ja nie znam osoby, która by ów rzeczy nie tolerowała... Czekolada może być mleczna, gorzka, biała, z różnymi dodatkami i nadzieniami. W sklepie mamy ogromy wybór! Ale, który rodzaj tego produktu jest najlepszy? W czekoladzie najważniejszym składnikiem, powinna być miazga kakaowa.

W białej czekoladzie nie ma dużo miazgi, tylko masła orzechowego. Nie jest to za bardzo zdrowa, ale niektórzy taki rodzaj czekolady uwielbiają.

Mleczna czekolada, jest chyba najbardziej popularna. Sama ją uwielbiam! ;) W mlecznej czekoladzie, tak jak w nazwie, jest sproszkowane mleko. W tego rodzaju czekoladzie jest pół na pół przetworów z kakaowca i dodatków.

Gorzka czekolada jest najbardziej zdrowa! Zawiera przynajmniej 70% miazgi kakaowej. Jest naprawdę zdrowa, chociaż nie wszystkim smakuje...

Czekolady z różnego rodzaju nadzieniami zawierają dużo cukru. Przez to są takie słodkie i niezdrowe...

Na koniec czekolady z dodatkami. Składają się zwykle z czekolady mlecznej i różnych bakalii i innych wymyślnych dodatków. Są takie jak sama czekolada mleczna: pół na pół.

Podsumujmy: najlepiej jeść czekoladę gorzką, potem mleczną i z dodatkami, a na koniec białą i z nadzieniami. Ale ja i tak zostanę przy mlecznej! ;)

Sama czekolada, dzięki miazdze kakaowej i innym przetworom z nasion kakaowca zawiera hormon szczęścia. Przez to, jemy czekoladę, kiedy jesteśmy ze stresowani. Czekolada ma też dużą wartość energetyczną:100 g tego wyrobu to ok. 500- 700 kcal.

Jeśli pomyliłam się w danej sprawie, napiszcie.
_________________
Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, którzy każą im płakać.
Charlie Chaplin
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-03-07, 14:11   

golden napisa³/a:

Czekolada ma też dużą wartość energetyczną:100 g tego wyrobu to ok. 500- 700 kcal.


Jak na jednÄ… porcjÄ™ to sporo...

Czekoladę oczywiście lubię, na stanie nie mam za bardzo z wyjątkiem kończących się na szczęście wyrobów czekoladopodobnych. Gorzkiej nie lubię zupełnie. Z nadzieniami - zależy jakie, ogólnie mogą być.
Mleczne najlepsze bezsprzecznie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-07, 15:46   

golden napisa³/a:

Gorzka czekolada jest najbardziej zdrowa! Zawiera przynajmniej 70% miazgi kakaowej. Jest naprawdę zdrowa, chociaż nie wszystkim smakuje...


Czekolada, która zawiera minimum 70% wzwyż również jest o wiele droższa. Za tabliczkę czekolady np. 86% kakao trzeba wydać około 9 zł.

golden napisa³/a:

Czekolady z różnego rodzaju nadzieniami zawierają dużo cukru. Przez to są takie słodkie i niezdrowe...


Cukry proste też są potrzebne w diecie. Szczególnie w godzinach porannych gdy trzeba "nakarmić" mózg.

Nie jem z reguły czekolady. Od czasu do czasu pozwalam sobie wydać te 9 zł na gorzką dobrej jakości.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-03-07, 15:47   

Gorzka najlepiej z Lindt'a, z chilli lub 90% kakaa.
Mleczna każda, best Wedel lub Lindt.
Biała - koleżanka kupiła mi kiedyś jakąś taką w Almie, nie znam firmy, okrągłą, z migdałami i z kawałkami malin <3
Pitna czekolada jest super w Manufakturze, torty w cukierniach A. Sowy, lody czekoladowe najbardziej lubiÄ™ Grycana.

Czekolada to najlepsze co mnie w życiu spotkało, pod każdą postacią.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-03-07, 18:15   

Dla mnie najlepsza czekolada jest w czekoladkach Merci.
A tak to średnio lubię.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-03-07, 18:23   

Czekolada to tylko Milka i Alpen Gold. Wbrew temu, co może sugerować nick, przepadam za Milka.:)
Mleczna, biała, łaciata, truskawkowa, toffi.
Nie lubie jakiÅ› zwydziwianych cytrusowych, czy herbacianych.
Gorzkiej nie zjem ani kawałka, chyba ze troche w deserze.
Mleczna, biała, z nadzieniami, reszta mnie już nie interesuje.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-07, 18:46   

Niezwykle lubię :-) Począwszy od zwykłej tabliczki po lody czekoladowe.
Szczególnie mleczną oraz z bakaliami. W dzieciństwie przepadałam za białą.
Smakuje mi także gorzka. Jednak ta z dużą zawartością kakaa.
_________________
Drugs&hugs.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-03-07, 18:58   

Bardzo lubiÄ™ czekoladÄ™:)
Uwielbiam białą bąbelkową. Lubię również zwykłą, mleczną z orzechami, albo nadziewaną truskawkami, albo czekoladę białą z ryżem.
A najbardziej chyba nie lubiÄ™ gorzkiej.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

golden  

Stały User

0_0



Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Sty 2011

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2011-03-07, 20:07   

AnioÅ‚ek^^ napisa³/a:

białą z ryżem.

O! Nie słyszałam o takiej! Moja koleżanka kupiła raz gorzką 90%. Ledwo ją zjadłam, a potem wypiłam 2 szklanki soku, taka gorzka! :-/
_________________
Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, którzy każą im płakać.
Charlie Chaplin
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-03-07, 20:29   

Niestety, czekolada to takie moje małe uzależnienie. Szczególnie mleczna z ryżem preparowanym, albo nadzieniem truskawkowym. Jestem gotowa skoczyć dla nich w ogień :mrgreen:
Nie przepadam natomiast za białą - jak dla mnie nie powinno się jej nazywać czekoladą.
_________________
meow
 

majkawazka  

User


ImiÄ™: Majka

Do³±czy³a: 24 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-03-09, 00:14   

Czekoladę uwielbiam w każdej postaci. Do picia, w tabliczce, do smarowania pieczywa...
Najbardziej lubię tę z nadzieniem miętowym, mleczną oraz gorzką. Nie przepadam za białą i z nadzieniem truskawkowym.
_________________
Mój blog
http://majkawazka.pl
Odchudzanie to moja pasja - darmowy poradnik
 

Elisah  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-03-09, 17:14   

Miłość życia, którą rzuciłam. I tak zawszę będę kochać - cudownie mleczną Wedlowską, michałkową jak i te od Lindt'a - z bazylią, z czili, z lawendą i z żurawiną <3
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-11, 10:23   

Uwielbiam czekoladę. Najbardziej te nadziewane. Nie pogardzę też z orzechami.
Za żadne skarby świata nie zjem białej czekolady.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

nika93  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 08 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-11, 12:38   

najbardziej lubię mleczną, białą też lubię, gorzką mniej, nie lubię czekolady z nadzieniami, za to lubię z orzechami
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-07-11, 12:40   

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Nie ma tygodnia, żebym nie zjadł czekolady. Czasem mam taką cholerną ochotę na czekoladę (jak np. na piwo czy seks) i szlag mnie trafia, gdy nie ma w domu.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com