Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sades96  

User

].



Wiek: 69

Do³±czy³: 12 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-01-12, 19:49   Historia mojego wzrostu ( problem z nim ).

Witam. Wiem, jedni powiedzą że ,, pewnie jeszcze urośniesz", inni znowu ,, Twój wzrost jest w porządku " itd. Ale ja chcę coś z tym zrobić! Bo zauważyłem że przestałem rosnąć, albo rosnę teraz naprawdę bardzo wolno, a powinienem rosnąć teraz najszybciej jak każdy w moim wieku. Zresztą nie łatwo to zauważyć, w klasie jestem jednym z najniższych, w klubie piłkarskim to jestem najniższy... Podam teraz najważniejsze fakty dotyczące mojego wzrostu, postaram się podać jak najwięcej informacji, i liczę na pomoc. Obecnie mam 15 lat, początkiem maja będę miał 16. Jestem niski, bo poniżej 50 centyla wzrostu wg moich pomiarów. Czytając tą stronę, jak się mierzyć itd. Zmierzyłem się dokładnie bo mam zaznaczone cm, do tego rodzic mnie zmierzył. I po przebudzeniu, tak rano jak nie mam wysiłku itd. to mierzę 173 cm. Jednak jeśli mam ciężki dzień ten wzrost zmniejsza się do 172 cm. Od zawsze byłem niski, zawsze jakoś odbiegałem wzrostem od pozostałych, teraz troszkę mnie wyciągło, ale teraz się zatrzymałem i znów robi się to co kiedyś tzn. jestem niższy od większości, naprawdę tak jest. Opiszę jak rosłem, od lutego do sierpnia urosłem 7 cm wg lekarza starszego ( ale wtedy tak naprawdę zależało mi na tym żeby być jak najniższym, ale to już nieważne, więc się zgarbiłem trochę i myślę, że te 7 cm to nie prawda, ). Dodam, że stwierdzono wtedy u mnie lekkie skrzywienie, bo się garbiłem żeby być jak najniższy. Dopiero od stycznia zaczęło mnie niepokoić że jestem niższy od wielu, i przyznam szczerzę że martwi mnie to też, co jest zresztą normalne, że dużo dziewczyn jest ode mnie wyższa itd. I zacząłem się przejmować tym wzrostem, i tak jak na złość od sierpnia do stycznia urosłem tylko 1 cm... Co się stało? Dlaczego mój wzrost się spowolnił? Co jest? Bardzo mnie to martwi. Czekam, czy w ogóle zacznę coś rosnąć, bo jak na razie to się zatrzymałem... Bardzo mi na tym zależy... Staram się odżywiać dobrze, tj. jeść jogurty itd. biorę magnez+B6. Niby genetyka, ale mam wielu znajomych co mają niskich rodziców, a są sporo wyżsi ode mnie. Dziękuję za przeczytanie tego mojego postu. Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby jakaś osoba, która ma dużą wiedzę na ten temat mi pomogła, będę bardzo wdzięczny. Co do wzrostu rodziców, nie wiem jak wysocy byli... Dlaczego przestałem rosnąć, albo wolno tak rosnę? Kiedy, i czy w ogóle zacznę rosnąć ? Ile tak będę miał wzrostu? Pozdrawiam :)
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2012-01-12, 20:14   

Strasznie chaotycznie piszesz , ale "mniejsza" z tym . Ja w wieku 16 lat jak wchodziłem do technikum miałem 170 , na bilansie w IV klasie 180 . Pielęgniarka była w szoku i że ustanowiłem rekord szkoły pod względem tak szybkiego wzrostu . Więc przestań się nad tym rozwodzić i korzystaj z życia . Zamiast siedzieć przed kompem idź na miasto , na piwko z paczką przyjaciół czy coś.
_________________
___________________________
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-01-12, 20:22   

Ja mam do dziś 163-5, jeżeli to Cię ma w czymś pocieszyć. : ]
_________________
#truestory
 

not bad

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-01-12, 20:24   

Pewnie jeszcze urośniesz, twój wzrost jest w porządku. :-) Nie piszę tego złośliwie, naprawdę nie masz się czym przejmować, 173cm to nie jest mało, a facet rośnie do około 18-20 roku życia chyba. Zobaczysz, że spokojnie wyciągniesz jeszcze do ponad 180cm, a tymczasem polecam ci to co Girtz ^^. (tylko może nie za dużo tych piwek jak na razie)
_________________
Whatever doesn't kill you, simply makes you... stranger.
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-12, 20:30   

Sades96 napisa³/a:

Ale ja chcę coś z tym zrobić!


To spraw sobie madejowe łoże, ponaciągasz się trochę :luka:

Ludziom tajfuny ręce urywają, a ty biadolisz z powodu kilku centymetrów, których według ciebie ci brakuje... Wyluzuj, wzrost nie jest wyznacznikiem wartości człowieka. I trudno nie napisać, że masz jeszcze czas żeby urosnąć.
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

michauu

Stały User

d-_-b



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2011

Sk±d: co ze wsi?!

   

Wys³any: 2012-01-12, 20:44   

Cytat:

Ludziom tajfuny ręce urywają, a ty biadolisz z powodu kilku centymetrów, których według ciebie ci brakuje


Nie lubię porównać tego typu... Nie wiem czemu to miało służyć.
Ja w 1 liceum miałem 166 teraz w maturalnej 178, wczesniej w gim nie rosłem praktycznie w ogole i bylem jednym z najnizszych albo najnizszym. Nic chyba zrobić nie możesz, jak tylko czekać. Rozumiem Cię, bo samemu wkurza mnie to że dużo dziewczyn jest wyzsza ode mnie. To tak denerwuje, a jak jakaś wspomni że jestem za niski czy coś to mam taki zryty humor ze bania mała. Wiem, że pisałeś

Cytat:

jedni powiedzą że ,, pewnie jeszcze urośniesz"

Praktycznie nie znam ludzi którzy od 15 do 20 roku zycia nic nie urośli. wybacz ale taka prawda, urośniesz. jeśli wiążesz z piłką jakieś większe nadzieje to większość tych wielkich jest mała ;p Zwinność, zwrotność itp duzo lepiej się gra (pisze na własnym przykładzie obserwując kolegów - 190 ktorzy sie plataja)
_________________
silny posługuje się rękami, mądry umysłem a sprytny kimś innym :)
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-01-12, 23:28   

A ja nie lubię jak ktoś kto ma 178cm biadoli że jest niski :P.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-01-12, 23:33   

Jestem twego wzrostu i nie płaczę nad tym faktem.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

michauu

Stały User

d-_-b



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2011

Sk±d: co ze wsi?!

   

Wys³any: 2012-01-12, 23:35   

Cytat:

A ja nie lubię jak ktoś kto ma 178cm biadoli że jest niski :P.


Nie biadolę tylko jak to Polak, lubię sobie czasami ponarzekać ;)
_________________
silny posługuje się rękami, mądry umysłem a sprytny kimś innym :)
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-01-13, 00:06   

Krit napisa³/a:

Ja mam do dziś 163-5, jeżeli to Cię ma w czymś pocieszyć. : ]


Me too.

szostol napisa³/a:

A ja nie lubię jak ktoś kto ma 178cm biadoli że jest niski :P.


Me too.

michauu napisa³/a:

Praktycznie nie znam ludzi którzy od 15 do 20 roku zycia nic nie urośli.


Oto jestem.
Ja przestałem rosnąć w gimnazjum i nic na to nie poradzę. Byłeś u endokrynologa?
_________________
There can be only one
 

Arlekin  

User

Czarownica



ImiÄ™: Vania

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Z daleka

   

Wys³any: 2012-01-13, 22:09   

Ech... jaki masz wzrost?
Ja?
Tak, Ty.
Mam 178 i jestem niski... A Ty?
Ja mam 166 i czuje siÄ™ za wysoki.
o ch!

:) A tak na poważnie sama nie mam nawet 160, już nie urosnę i jest mi z tym faktem baardzo dobrze, trzeba tylko wykorzystać swój walor:)
_________________
"Historia powtarza się, ponieważ nikt nie słuchał za pierwszym razem..."
 

JustAnotherGuy  

Hiper wymiatacz

Pontifex Maximus


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Wrz 2011

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2012-01-14, 14:20   

Cytat:

a w wieku 16 lat jak wchodziłem do technikum miałem 170 , na bilansie w IV klasie 180 . Pielęgniarka była w szoku i że ustanowiłem rekord szkoły pod względem tak szybkiego wzrostu .


Co to za rekord, jak ja raz w ciągu roku urosłem 11cm? :-D
_________________
"When fire burns, is it at war? Is it in conflict? Or is it simply doing what it was created to do?"
 

michauu

Stały User

d-_-b



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2011

Sk±d: co ze wsi?!

   

Wys³any: 2012-01-14, 15:00   

Oj ludzie, ludzie. Wszystko zależy od otoczenia w którym się znajdujesz. Akurat w moim większość ma ok 185 a ja 178 więc czuję sie niski (nic nie zrobie, że się tak czuje). Poza tym Arlekin, 166 i czuję sie za wysoki? :facepalm: za ten suchar trzymaj puchar.
_________________
silny posługuje się rękami, mądry umysłem a sprytny kimś innym :)
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-01-16, 21:27   

Miałeś już najgwałtowniejszy skok wzrostu. Nadal będziesz rósł, ale wolniej. 173 cm to nie jest źle, jeszcze pewnie dobijesz do 175-7 cm. Wierz mi, że znam dużo niższe osoby od ciebie i nie mają oni żadnych problemów z rówieśnikami, traktowaniem przez obcych i tak dalej, i tak dalej. Po prostu:
chill!
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Sades96  

User

].



Wiek: 69

Do³±czy³: 12 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-01-16, 23:06   

Capolous, Dziękii za odpowiedź :) Tak mało dobije? czy mam jeszcze szansę na sporo urośnięcia? Dlaczego piszesz że miałem już najgwałtowniejszy skok wzrostu? Tak pytam. Pozdrawiam &:)
_________________
Data urodzin jest podrobiona ; ]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com