Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-11-01, 21:31   Akinator - pomyÅ›l o kimÅ›, a ja powiem Ci kto to jest

Witajcie, chciałem użytkownikom tego forum podesłać pewną gierkę, która mnie zaintrygowała i próbowałem ją "rozgryźć".


Akinator

Wchodzicie na stronę, myślisz o jakiejś konkretnej osobie(np. Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Jimi Hendrix, Shrek, Xardas etc), klikasz Play i odpowiadasz na pytania Jima, a po skończonym 'wywiadzie' z nim zostajesz zaskoczony, bo wyświetla Ci się osoba o której właśnie myślałeś.

Jak pisałem próbowałem z kolegami rozgryźć tą grę, aby Akinator pokazał inną postać od tej o której pomyślałem.

Chętnie poczytam wasze wrażenia z gry oraz jeśli komuś się uda oszukać Jima niech również o tym napisze :)
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-11-01, 23:06   

Już to parę lat temu widziałem, ale teraz znów wszedłem i próbowałem go zagiąć. Można powiedzieć, że mi się częściowo udało, bo za pierwszym razem pomylił się, ale po kilku kolejnych pytaniach poprawił. Chodziło o Boromira, a wskazał Aragorna. Zgadł też Freuda, Sapkowskiego a nawet Czarnobrodego (Edward Teach). Cóż, z komputerem trudno wygrać :D
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-11-01, 23:20   

Jeśli chodzi właśnie o takie "częściowe" pomyłki to również miałem i to dwie pod rząd, a chodziło o Earl z NFS Most Wanted, wskazywał na innych czarnoskórych bohaterów gier.
 

shayene  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 01 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-11-02, 19:05   

Niesamowite. Za pierwszym razem była pomyłka, ale prawdopodobnie to przez mój błąd, bo źle coś zaznaczyłam, a teraz już chyba 50 raz i zgadł... niezła zabawa! :D
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-11-02, 19:47   

Zastanawia mnie tylko czy ma jakąś swoją bazę danych postaci, czy jest jakoś sprzężony z googlem.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-11-03, 16:32   

Twórcom tej gry albo musiało się bardzo nudzić, żeby stworzyć bazę danych zawierającą wszystkie te pytania i postacie, albo opracowali jakiś sprytny sposób.
 

mr.somebody  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: Podkarpacie

   

Wys³any: 2012-11-03, 21:19   

Spoko. Znanych zgaduje wszystkich albo wybiera kogoÅ› bardzo podobnego. Mniej znanych nie zgaduje. Ciekawe jak jest stworzona.
_________________
Nie ważne jest ile ciosów zadasz, lecz ile przyjmiesz na siebie, by móc dalej walczyć.

Miłość jest jak cień człowieka
Uciekasz - to CiÄ™ goni
A kiedy jÄ… gonisz, - ucieka
Jak cień, jak cień.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-11-03, 21:45   

Zgaduje mniej znanych, tylko po skończonej turze pytań trzeba je dalej kontynuować. Dopiero za którymś razem bot się poddaje i prosi o podanie nazwy. W ten sposób chyba uzupełniają bazę danych. Taka ciekawostka.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-11-07, 22:54   

Działa to coś na podobiznę ostatnio słynnego Cleverbota. System ma wbudowane wiadomości na temat postaci. Klikając tak/nie i tak dalej system scala wszystkie wiadomości, które wklepałeś i wybiera jakąś osobę. Co ciekawe, po kilku pytaniach zadaje już typowe pytania dotyczące tej osoby. W moim przypadku było to "czy Twoja postać jest dyktatorem?" "czy Twoja postać pochodzi z Niemiec"? Nawet zwykły człowiek może domyślić się, o kogo chodzi. A system jest robiony przez człowieka, więc....
Zadaje on takie pytania, byś jak najprościej powiedział mu, kim jest ta osoba. Proste.
Za drugim razem wybrałam matkę. Przedostatnie pytanie było decydujące "czy Twoja postać karmiła Cię piersią?" Co prawda potem zadał pytanie czy mieszka w tym układzie słonecznym, ale... zgadł xD :mrgreen:

Słabą wiedzą wykazał się przy Marku Edelmanie - czwartej postaci, o której pomyślałam. Jednak nie jest taki mądry c:
Próbowaliście myśleć o sobie lub o nim samym? XD
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-11-08, 00:11   

Thanks captain obvious.
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-11-11, 17:15   

Ta baza danych jest po prostu tworzona przez użytkowników, dlatego tyle w niej postaci jest. Momentami to sam się dziwiłem ile tam tego jest. Ten bot odgadywał nawet postaci tworzone na DevianART i innych stronach przez różnych rysowników.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-13, 17:27   

Za pierwszym razem nie zgadł, może za trudną zagadkę mu dałam, ale za drugim razem się udało. Fajne, fajne, ale na dłuższą metę się nudzi. Brawo dla tego, kto to wymyślił i wykonał. Domyślam się, że na podstawie kolejnych wiadomości eliminuje on osoby, które nie pasują, aż w końcu zostaje ta jedna.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-11-13, 17:46   

Na pewno wszystko opiera siÄ™ na matematyce hehe.
Podobne do ...no nie ważne, ale w Android Markecie sporo jest takich gierek.
Oczywiście zgadł o kim myślę.
_________________
You know who i am
 

WiÅ›nia1908  

User


ImiÄ™: Bartek

Do³±czy³: 20 Lip 2014

Sk±d: Aleksandrów £ódzki

   

Wys³any: 2014-07-22, 00:31   

Zgadło mi nawet Bonusa BGC :mrgreen: :mrgreen:
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-07-22, 09:19   

emme watson to zgaduje prawie od razu ale z sashą grey się trochę pomęczył, a emily ratajkowski zgadł za 30. pytaniem ;P

[ Dodano: 2014-07-22, 10:53 ]
zgadł też "Some guy who always presses yes"
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com