Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

analija11

User


Do³±czy³: 29 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-29, 20:38   Jaki kierunek studiów?

W maju zdaję maturę i kompletnie nie wiem co chcę studiować. Do 7 lutego muszę wypełnić deklarację maturalną i muszę tam wpisać jakie przedmioty chcę zdawać na maturze. Chciałabym Was prosić o radę. Może znacie jakieś ciekawe kierunki? Dodam, że jestem na profilu humanistycznym co także nie otwiera mi zbyt wielu dróg. Myślałam o studiach w Warszawie, ale miasto nie jest jednak priorytetem w tej sytuacji. :-) Także jeśli ktoś mógłby mi doradzić jakiś kierunek studiów i napisać (jeżeli się orientuje) jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze to byłabym wdzięczna. :-D
 

Lusiia  

User

Lusiia


ImiÄ™: Kinga

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Sty 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-01-29, 20:44   

a myślisz o o dziennych czy zaocznych ? ja również jestem na profilu humanistycznym. w tym roku matura... a ja tak samo wybrałam przedmioty na mature przypadkowo jak i tą szkołę i profil klasy :-/
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-01-29, 21:48   

wydaje mi się, że sama powinnaś wiedzieć z czego jesteś dobra i co Cię interesuje? kierunków humanistycznych i społecznych jest w p*zdu przecież, warto się rozejrzeć samemu, polecam perspektywy - informator maturzysty, w którym opisane w bardzo fajny sposób są kierunki studiów, a co do przedmiotów potrzebnych przy rekrutacji to jest różnie, każda uczelnia ma to indywidualnie (choć najczęściej są to przedmioty do wyboru z kategorii: wos, historia, geografia, ...)

zresztą co to za filozofia wejść na stronę uczelni, na której już są opisane od dawna reguły rekrutacji...
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Partyshow_pl

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Lis 2012

   

Wys³any: 2014-01-30, 09:40   

Dokładnie tak,na stronie uczelni dowiedz sie jakie przedmioty są wymagane do danego kierunku,wystarczy wejść i poczytać,wtedy będziesz miała absolutną pewność. Doradzam kierunek techniczny,ścisły.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
c) Zabrania się umieszczania w podpisie treści wulgarnych oraz niekulturalnych.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-01-30, 11:25   

Lusiia napisa³/a:

a myślisz o o dziennych czy zaocznych ? ja również jestem na profilu humanistycznym. w tym roku matura... a ja tak samo wybrałam przedmioty na mature przypadkowo jak i tą szkołę i profil klasy



Brawo!! Oklaski na stojąco!! Wygwiżdże We Are The Champions przez dziurkę od nosa i się nie posmarkam,specjalnie dla Ciebie . I co dalej? bezrobocie?,a ja ze swoich podatków będę Cię utrzymywał? Poziom bezmyślności jest porażający,ale nie czuj się winna.Poziom oszołomienia jest wysoki wśród młodych. Nie jesteś osamotniona.
Profil humanistyczny-z góry porażka.
MÄ…drzÄ™ siÄ™...ja nie mam studiów..nigdy nie miaÅ‚em takich ambicji,wolaÅ‚em robić to co lubiÄ™ i co robić umieć i mieć z tego hajs jak najszybciej. I mam. Owszem gdybym miaÅ‚ papier a do tego byÅ‚bym rzeczywiÅ›cie zajebis** zarabiaÅ‚bym..strzelam 5tys € zamiast 1.400€.
Ale dla mnie to kozak mieć 4tys. co miecha.. na jedzenie dużo nie wydaję,bo trzeba być wybitnie uzdolnionym,by pracować na kuchni i być głodnym. Odpada mi też problem mieszkania. Na upartego moja dziewczyna mogłaby nie pracować,ale lepiej jak tyra..ma na waciki i tego typu wydatki. :-D

analija11 kolejny kwiatek! Ona nie wie co chce studiować . To może zrobimy ankietę i Ci coś wybierzemy hm? Rozumiem,gdybyś przedstawiła dwa kierunki studiów i poprosiła Nas co sądzimy o jednym o drugim,wszystkie za i przeciw. Ale nawet tego Ci się nie chcę zrobić..
Spoko ja CI coÅ› wybiorÄ™...spodoba Ci siÄ™...
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - Studia I stopnia - Zootechnika. Kraków to naprawdę ładne miasto.

Weź idź lepiej do roboty jak nie w kraju to zagranicą. I nie marnuj swojego czasu.
_________________
You know who i am
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-01-30, 16:33   

Grrr napisalam posta i się skasował :<<<
To jeszcze raaaaaz...

analija11, jeśli chcesz studiować to musisz nauczyć się sama odnajdywać potrzebne informacje ;) wiec najlepiej poczytaj na stronie uniwersytetu jakie są możliwości dla Ciebie, co zdawać etc., a potem poszukaj forum tego kierunku, może dowiesz się, czy jest ciężko itd :-)

sznurek, powiem Ci tak, ja nie odwazylabym się pisać o czymś na czym się nie znam ;) sorki, ale skoro sam nie studiujesz i nigdy nie borykales się z problemem wyboru studiów czemu tak mocno krytykujesz autorkę? Nie każdy po humanie będzie pracował za psie pieniądze, nie każde studia po humanie to fabryka bezrobotnych, znam osoby, które poszły na studia bez większego pomysłu a kierunek tam im się spodobał, ze sa mistrzami swej dziedziny. Także to, ze jeszcze nie ma pomysłu i jest na humanie nie świadczy o niczym.

Przepraszam za brak polskich liter, pisze z tableta i tak jest po prostu szybciej:-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Lusiia  

User

Lusiia


ImiÄ™: Kinga

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Sty 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-01-30, 17:26   

SZNUREK :miedzy innymi wydaje mi sie, ze po to stworzyli forum... aby moc powiedziec wlasne zdanie czy poszukac osob z podobnym problemem... nie moja wina ze jestem ofiara reformy szkolnictwa ... ze liceum trwa 2,5 roku gdzie tak naprawde jestesmy zdani sami na siebie. przeciez szkola szkole nie jest rowna. skad mozesz wiedziec jakie sa poziomy nauczania.... no wlasnie nie wiesz ...

zapotrzebowanie jest na inzynierow ... wszystkie zawody techniczne ... tylko ze wymagana jest matematyka i fizyka ...
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-01-30, 19:07   

cappuccino napisa³/a:

Przepraszam za brak polskich liter, pisze z tableta i tak jest po prostu szybciej:-)

|Brak polskich znaków jest najmniej istotny. Nie musisz sorkować ja się nie obrażam o pierdoły :-) Trochę nie rozumiem Twojej argumentacji,na czym polega problem wyboru studiów? Myślałem,że idąc na studia wybiera się taki kierunek po ,którym łatwo znajdzie się dobrze płatną pracę,lub taki który rozwija czyjeś zainteresowania.I to są moim zdaniem dwa jedyne problemy. Nie borykałem się z takim problemem,bo jak pisałem nie mam ambicji i potrzeby iść na studia,ale gdybym musiał to nie miałbym z tym problemu :-)

cappuccino napisa³/a:

Nie każdy po humanie będzie pracował za psie pieniądze


Przy 13% bezrobociu ? z tendencja zwyżkową? Ale oczywiście masz rację, nie każdy.

Lusiia,

Lusiia napisa³/a:

przeciez szkola szkole nie jest rowna. skad mozesz wiedziec jakie sa poziomy nauczania


Może niektórych forumowiczów zaskoczę, ale chodziłem do szkoły! i nigdy nie powtarzałem klasy :-D

Lusiia napisa³/a:

nie moja wina ze jestem ofiara reformy szkolnictwa


Moja również..zachęcam do głosowania swoją drogą,żebyś nie musiała później znowu zrzucać na kogoś winy. Słuchaj Luśka,większa część tamtej wypowiedzi była do analji i zgodzisz się ze mną,że forum nie służy do tego,by komuś wybierać kierunek studiów można się poradzić,ale...
_________________
You know who i am
 

Lusiia  

User

Lusiia


ImiÄ™: Kinga

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Sty 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-01-30, 20:27   

oczywiście, że tak. Moge sie z Toba zgodzic ten jeden jedyny raz :-) :-P
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-01-30, 21:39   

Cytat:

Przy 13% bezrobociu ? z tendencja zwyżkową? Ale oczywiście masz rację, nie każdy.



I co to niby oznacza:-) ? Takie dane nie są wiele warte. Ważne jest zapotrzebowanie lokalne - to w nim trzeba robić rozeznanie. Oby dwoje z mężem jesteśmy humanistami, mój mąż skończył pedagogikę (!) a od razu po studiach znaleźliśmy pracę w zawodzie w naszym rejonie, stać nas na utrzymanie trzyosobowej rodziny, coroczne wakacje i okazjonalne droższe zakupy jak np. w/w tablet :-)
Swoją wypowiedź opieram na faktach, nie cyfrach ;)

Cytat:

na czym polega problem wyboru studiów? Myślałem,że idąc na studia wybiera się taki kierunek po ,którym łatwo znajdzie się dobrze płatną pracę,lub taki który rozwija czyjeś zainteresowania.I to są moim zdaniem dwa jedyne problemy.



Ja akurat zawsze wiedziałam co chce studiować i dlaczego. Ale znam osoby, które po prostu chciały studiować bo lubiły się uczyć, nie miały jednak pojęcia w co warto inwestować. Z czasem okazało się ze dobrze trafiły, bo wybrany kierunek okazał się ciekawy. Dlatego rozumiem, gdy ktoś nie ma pomysłu co studiować, ale chce studiować :-)

Cytat:

zgodzisz się ze mną,że forum nie służy do tego,by komuś wybierać kierunek studiów można się poradzić,ale...



Tu i ja siÄ™ zgodzie :-) :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-31, 03:23   

Może masz jakieś zainteresowania? Może coś Ci dobrze wychodzi?

Rozważ czy nie będzie rozsądnie w Twoim wypadku zrobić sobie rok przerwy na pracę i odszukanie pomysłu na siebie. Przy obecnym systemie to naprawdę dobra opcja.
_________________
#truestory
 

Szkolnis_pl

User


Do³±czy³: 06 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-06, 19:59   

To prawda,można jedynie pomyśleć o jakimś ciekawym i przyszłościowym kierunku technicznym,chociaż nie wiadomo który jest tak naprawdę przyszłościowy. Na pewno odradzam studia humanistyczne.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek o maksymalnych wymiarach 400 px szerokości oraz 50 px wysokości. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 100 postów.
 

Elita00

User


Do³±czy³: 31 Mar 2013

   

Wys³any: 2014-02-07, 23:55   

I na co ostatecznie się zdecydowałaś?
Ciężko jet wybrać coś dla siebie, szczególnie kiedy nie jest siepewnym tego, co się chce w życiu robić - coś o tym wiem, też to przeżywałam;)
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-02-08, 19:10   

nie warto odkładać pójścia na studia, a na pewno maturę zdać trzeba w tym roku. roczniki 94 i 95 są w takiej sytuacji, że jak teraz nie zdadzą, to za rok dorwie ich okropna reforma, na którą nie są przygotowani.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-02-08, 21:06   

mala_marzycielka napisa³/a:

nie warto odkładać pójścia na studia



Czasem warto. Nawet ryzykuję stwierdzenie, że w wielu przypadkach : )
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com