Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dejvid_1998  

User


ImiÄ™: Dejvid

Wiek: 26

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-11, 23:29   Co wybrać po gimnazjum?

Witajcie ;)
Aktualnie jestem w 3 gimnazjum.
Nie wiem co chcę robić w życiu.Nie wiem jaką szkołę wybrać.
Moja średnia będzie oscylować w granicach 4.0.Najlepsze oceny mam z wosu ( doszedłem do 2 etapu olimpiady z ) i z historii , z polskiego i z geografii też mam niezłe oceny. Moją kulą u nogi jest matematyka,fizyka i chemia.Wydaje mi się że nie ma technikum do którego mógłbym pójść.Technikum to zazwyczaj przedmioty ścisłe, czyli nie dla mnie.
Mógłbym ewentualnie pójść do technikum organizacji reklamy albo do gastronoma, ale nie wiem czy chciałbym wykonywać te zawody w swoim życiu.Najchętniej poszedłbym do liceum o profilu humanistyczno-prawnym.Wszyscy się śmieją gdy mówię że chce iść na profil humanistyczny, że po kierunkach humanistycznych nie ma pracy itp.Boje się też że nie zdam matury z matematyki.Jeśli chodzi o zainteresowania to interesuje się wieloma dziedzinami po trochu np. polityką, sportem,psychologią.Kierunki które interesowałyby mnie na studiach to:politologia,socjologia,prawo,psychologia.
Jak myślicie,co mam zrobić?
Poradzę sobie z przedmiotami ścisłymi ( szczególnie z matematyką ) w liceum ?
Wybrać liceum czy technikum,żeby mieć już zawód ( nie koniecznie taki który chciałbym wykonywać w swoim życiu).
Mam nadzieję,że mi doradzicie,mam totalny mętlik w głowie.
Pozdrawiam ;) 
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-04-12, 08:47   

Jeśli nie wiesz co dalej w życiu, a chcesz się uczyć to idź do liceum. Jeśli chcesz mieć już jakiś zawód po szkole, to wybierz technikum. Uczyć można się wszędzie. Szkoła średnia nie jest taka straszna. Ja w sumie nie czułam różnicy, po gimnazjum. Dasz radę tylko zadbaj o zapł do nauki.
Matematyka też nie jest taka straszna jak ją malują (jeśli ja mogłam ją zdać, to każdy może, a molem książkowym nigdy nie byłam).
Powodzenia w każdym razie życzę^^
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

hub93  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-12, 09:23   

Jesteś słaby z matematyki ale i tak w liceum i w technikum jest ten sam poziom (chyba że się coś już pozmieniało) technikum to rok więcej chodzenia do szkoły ale jakiś tam zawód mieć będziesz no ale właśnie nie wiesz co chcesz robić, to liceum a potem studia- ale musisz się liczyć z tym ze po humanistyce trochę ciężej z robotą niż po jakimś technikum np gastronomicznym, chodź teraz to po wszystkim jest ciężko
 

espresso  

Stały User

Fater



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Sty 2014

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-04-12, 10:15   

Cytat:

Wszyscy się śmieją gdy mówię że chce iść na profil humanistyczny, że po kierunkach humanistycznych nie ma pracy itp



Ja skończyłem humana, plus studia humanistyczne i od razu znalazłem pracę w zawodzie. I pracuje do dziś, mam mieszkanie, samochód, pełną lodówkę i nie zalegam z rachunkami. I wyżywiam trzyosobową rodzinę.

Cytat:

Boje się też że nie zdam matury z matematyki.



W liceum będziesz się jej uczył czy tego chcesz czy nie ;) więc spokojnie, nauczyciele Cię do tej matury przygotują, nie panikuj na zapas. Przykładaj się a wszystko będzie dobrze.

Cytat:

politologia,socjologia,prawo,psychologia.



Politologia i socjologia to ciężka sprawa - po tych kierunkach trudno o zawód, chyba, że się dobrze zna lokalny rynek pracy. Zastanów się nad tym.
Prawo - ciężko się dostać, nie zawsze oznacza to pracę w sądzie ;) , aczkolwiek znam osoby, które znalazły po prawie od razu pracę w urzędzie miasta więc chyba nie jest to zła opcja.
Psychologia - psychologów mamy na pęczki, moim zdaniem trudno się dostać na ten kierunek z powodu ilości chętnych. I nie zawsze jest po tym praca.

Cytat:

chodź teraz to po wszystkim jest ciężko



Dokładnie.
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-12, 11:36   

Maturę z matmy zda każdy kto ma IQ powyżej 90 i chodzi do szkoły - o to się nie martw, to tylko 30%!
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Dejvid_1998  

User


ImiÄ™: Dejvid

Wiek: 26

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-12, 12:06   

Mam nadzieję,że sobie poradzę z tą matematyką ;) Wybrać teoretycznie to gorsze liceum,czy jednak starać się dostać do któregoś z tych lepszych?
Który z kierunków humanistycznych na studiach jest najlepszy,najlepiej opłacalny itp?
 

heheszki  

User


ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 05 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-12, 12:25   

na pewno na czołówce stoi prawo, ale z tego co słyszałam to aby zaistnieć w tej branży trzeba mieć tzw. "plecy", no i jasne jest że to kierunek bardzo trudny, ciężko się dostać a potem utrzymać bo wszystko co się uczysz na prawie to pamięciówka, więc jeśli nie masz świetnej pamięci i nie interesuje Cię wkuwanie wszelkich możliwych kodeksów na pamięć to odradzam ;) myślę że resocjalizacja jest ciekawą opcją, w psychologię zdecydowanie się nie pakuj, sama chciałam na to iść ale patrząc na obecną ilość bezrobotnych psychologów na rynku pracy zrezygnowałam ;)
 

Dejvid_1998  

User


ImiÄ™: Dejvid

Wiek: 26

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-13, 16:20   

Wypowie siÄ™ jeszcze ktoÅ›? :)
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-14, 13:23   

Witaj.Ja również kończę w tym roku gimnazjum.Mam już w miarę jasno określony kierunek.Idę do technikum budowlanego.Według mnie technikum to fajna sprawa gdyż po tej szkole jesteś przygotowany do wykonywania określonego zawodu.Nikt też nie powiedział że nie można iść po technikum na studia.Też nie jestem orłem z przedmiotów ścisłych i lepiej mi idzie z humanistycznych,ale nie wiem czy po LO dostałbym się na jakieś ciekawe studia po których mógłbym znaleźć pracę.Jak wiadomo rynek pracy w Polsce nie jest zbyt ciekawy.Dobrze się zastanów.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Dejvid_1998  

User


ImiÄ™: Dejvid

Wiek: 26

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-14, 19:39   

Czyli uważasz,że bezpieczniej będzie gdy wybiorę technikum? Tylko jakie technikum z moimi zainteresowaniami?
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-14, 22:30   

Jeśli lubisz się uczyć i wiesz na jakie studia byś chciał iść to wybieraj liceum. O tyle lepiej jest jeszcze wybrać liceum bo będziesz miał dodatkowe 3 lata na myślenie o swojej przyszłości. A jakie sa twoje zainteresowania?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-04-14, 22:37   

ale po jakÄ… cholere skoro zaden technik go nie interesuje?
 

Dejvid_1998  

User


ImiÄ™: Dejvid

Wiek: 26

Do³±czy³: 11 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-04-14, 22:53   

No właśnie.
może nawet bym poszedł do technikum,ale nie ma żadnego które mnie interesuje.W liceum dostaje jeszcze czas na zastanowienie.Ewentualnie mogę iść po liceum do jakiejś szkoły policealnej.
Ponawiam pytanie:
Wybrać teoretycznie to gorsze liceum,czy jednak starać się dostać do któregoś z tych lepszych?
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-04-14, 23:36   

zawsze warto siÄ™ starac!
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-04-15, 11:18   

Cytat:

Wybrać teoretycznie to gorsze liceum,czy jednak starać się dostać do któregoś z tych lepszych?



Moim zdaniem lepiej być ostatnim w klasie z lepszego liceum, gdzie chodzą ludzie z ambicjami niż pierwszym w miejscu, gdzie w ogóle nie trzeba się starać, a piątki dostaje się za bycie grzecznym na lekcji.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com