Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

judiestar18

User



Do³±czy³: 18 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 10:21   walki psów

co sadzicie na ten temat?
ostatnio w gazecie widzialam zdjecia z walk psow, skutki sa makabryczne....
po co ludzie to robia?
czy patrzenie na cierpienie psow jest takie imponujace?
ludzie nie maja serca...
_________________
wstrząśnięta, niezmieszana
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 10:31   

Dla mnie to jest okropne... Ludzie nie mają serca... Jak ja chodzę na wolontariat do weterynarza... To tam zazwyczaj takie psy są przywożone- masakra.

Pytanie po co to ludzie robią? Bo mają z tego jakąs satysfakcje. Tak samo jak walki gladiatorów... Po co to robili? Po to żeby mieć ubaw.... A, że zabroniono tak robić z ludzmi, to na zwierzaczki się to przeniosło.
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

judiestar18

User



Do³±czy³: 18 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 10:55   

domyslam sie ze wyglada to strasznie...
czy takie psy ktos potem adoptuje?

sadze ze te zwierzeta juz nie beda mialy zaufania do czlowieka
a czlowiek jest taki glupi ze traktuje zwierzaka jak zabawke ktora nic nie czuje
_________________
wstrząśnięta, niezmieszana
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 10:59   

judiestar18 napisa³/a:

czy takie psy ktos potem adoptuje?



Zależy... Jak bardzo jest zraniony... Jeśli niezbyt w dużym stopniu to czasami. Ale zauważyłem, że ludzie wolą szczeniaki adoptować niż starsze psy. A te psiaki z gorszym stanem dostają zastrzyk narkozę i zostają pochowane... Bo czasami nie da się już uratować...i zostaje tylko uśpienie... :(

Wiesz co najgorsze, jest to jak przywożą takie ledwie roczne psiaki i takie ładne, że aż mi szkoda ich i to bardzo.
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 11:05   

Ludzie sÄ… naprawdÄ™ okrutni...
Na pewno robią to dla przyjemności i dla pieniędzy, bo też właściciel psa za wygraną walkę dostaję pieniądze.
Ja też widziałam zdjecia, ale już po walkach i widziałam w jakim stanie były te psy.
Nie rozumiem jak niektóre osoby mogą czerpać przyjemność z krzywdzenia niewinnych zwierząt, tacy ludzie nie są normalni!
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2011-01-20, 11:35   

Po co to robią? Dla pieniędzy. W tych ludziach nie ma za grosz człowieczeństwa. Takich ludzi wieszał bym za jaja na rynku. Coś okronego te walki psów
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:05   

Walki są nieludzkim okrucieństwem, ale o tym już wiele powiedziano i zapewne wiele powiedziane będzie.
Mnie boli także fakt, że przez nie lansuje się motyw psa-mordercy-najczęściej terriera typu bull, które w rzeczywistości, pomimo mocnego charakteru, mogą być świetnymi psami rodzinnymi i sportowymi. Niedouczone, agresywne niby-dresy kupują pitbulle z pseudohodowli, szczują je, a potem ludzie na widok staffika od razu przechodzą na drugą stronę ulicy pewni, że zaraz zaatakuje. Nie mówiąc już o tym, że jeśli zestresowany, niezsocjalizowany pies pogryzie człowieka od razu media zaczynają trąbić o tym, jakie to te wszystkie bulle są złe i że zapewne chęć mordu mają w genach. Nie ma to jak pełen profesjonalizm i obiektywne podejście do sprawy. Jeśli ugryzie jamnik - to tylko pies, pewnie został sprowokowany, ale jeśli zaatakuje "wielkie/ciężkie bydle" - najlepiej go uśpić.
Nawet na mojego psa, choć do typowego zwierzęcia używanego do walk mu daleko, sąsiedzi początkowo nie mogli zaakceptować, bo taki wielki, to pewnie i groźny.


Walki psów są tak samo złe jak walki kogutów, szczurów, czy jakichkolwiek innych zwierząt. Chore i złe.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

kotek:*  

Wymiatacz



ImiÄ™: ka$ia

Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:48   

Tak naprawdę to nigdy nie byłoby poszczególnych agresywnych ras psów, gdyby człowiek nie sprawił, ze stały się takie.
To jest nie fair, że ludzie tak bardzo potrafią zniszczyć jeszcze do przyjaciela człowieka, są w stanie doprowadzić go do wyczerpania psychicznego.

judiestar18 napisa³/a:

po co ludzie to robia?



judiestar18 bo chcą w ten sposób pokazać psu, że to oni nad nim mają władzę. Można to zauważyć po tym, że psy przed walką są głodzone i drażnione, a takie coś strasznie niszczy psychikę psa (tak naprawdę to każdego zwierzaka). Psy zastraszone boją się, i wskutek ogromnego strachu chcą się bronic więc stają się agresywne. Niektóre psy po takim traktowaniu są w tak fatalnym stanie, że nie są w stanie zaufać po raz kolejny człowiekowi.

judiestar18 napisa³/a:

czy patrzenie na cierpienie psow jest takie imponujace?



Człowiek w ten sposób chce się dowartościować, pokazując swoją władze i siłę.
Człowiek taki tak naprawdę jest slaby.

judiestar18 napisa³/a:

czy takie psy ktos potem adoptuje?



Na pewno ludzie którzy nie boją się zranionych zwierząt, i są w stanie poświęcić bardzo dużo czasu czekając , aż pies będzie w stanie mu zaufać.

Ludzie sÄ… okropni :-( :-(
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 13:01   

kotek:* napisa³/a:


judiestar18 napisał/a:
czy takie psy ktos potem adoptuje?


Nie, zazwyczaj psy po walkach nie są kierowane do adopcji. Z reguły w ogóle psy, które bywają nieprzewidywalne raczej nie znajdują nowych rodzin. W Stanach często się je usypia, co biorąc pod uwagę ich wcześniejsze losy, jest dla nich aktem litości i dobroci, której nie zaznały.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

Blackrabbit

User


Do³±czy³: 19 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 15:42   

Cytat:


judiestar18 napisał/a:
po co ludzie to robia?


judiestar18 bo chcą w ten sposób pokazać psu, że to oni nad nim mają władzę.

eee? Po co maja pokazywać swoja władzę nad nimi? Tu raczej chodzi o pieniądze , boks im się znudził to obstawiają walki psów , kogutów
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 17:30   

Blackrabbit napisa³/a:

Tu raczej chodzi o pieniÄ…dze


ZAWSZE chodzi o pieniÄ…dze.
¯eby pokazać psu, że "ma się nad nim przewagę" ( załóżmy, że chodzi o ustanowienie hierarchii), nie trzeba go wystawiać do walk.
Psy hodowane do walk trzymane są w klatkach, poza tym uczone są, że nie wolno im gryźć ludzi, natomiast swoich pobratymców powinny rozszarpywać.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

kotek:*  

Wymiatacz



ImiÄ™: ka$ia

Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 17:53   

Blackrabbit napisa³/a:

Po co maja pokazywać swoja władzę nad nimi?



Odpowiedź na to pytanie znajdziesz, w dalszej części mojego posta. :)
 

Inspiracjaa  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-01-20, 17:54   

to jest dla mnie okropne, tak samo to jak np w Chinach jedzą pieski, ja by tak nie mogła, pies to najlepszy przyjaciel człowieka i ludzie powinni się tego trzymać ;/ .
_________________
Miłość każdego dnia.
Wierność każdej nocy.
Zaufanie przez całe życie.
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 18:10   

Inspiracjaa, w innych krajach zjada się małe cielątka, jagnięta i prosięta. Psy też można. Byleby je zabijać humanitarnie. Ludzi i ich przyzwyczajenia niełatwo zmienić.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

donkeyaw  

Wymiatacz

rolnik



ImiÄ™: Aleksander

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Gru 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-20, 18:47   

Walki psów są organizowane zazwyczaj przez zwykłych gangsterach, którzy zarabiają na tym pieniądze, traktują te zwierzęta jako narzędzie do trzepania za to forsy. Tu nie ma nic do czynienia z psychiką. Tych ludzi gówno obchodzą uczucia tych zwierząt. Niestety taka jest smutna prawda.

Istnieją też zwykli wieśniacy, którzy tresują pittbule tylko po to żeby umiały walczyć na "psiej" arenie. To, to są już zwykłe śmiecie, których rodzice nie nauczyli co jest dobre, a co złe.
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com