Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-13, 13:58   

Cytat:

Ja opieram się na źródłach lewicowych i własnych doświadczeniach.A Ty na jakich ?


Właśnie różnica polega na tym, że ja na PRZERÓ¯NYCH. Nie jestem wpatrzony w jedną ideologię. I o jakich niby doświadczeniach mówisz? Bo chyba nie powiesz mi, że jesteś wyzyskiwanym robotnikiem, który w tych godzinach w czasie pracy, gdzieś w wykopie, przy laptopie prowadzi tę właśnie wymianę zdań, hę?

Cytat:

Marksizm i socjalizm naukowy to jedyne skuteczne narzędzie w obronie ludzi pracy,nic więc dziwnego,że nie mogąc odeprzeć uzasadnionych zarzutów zwolenników liberalizmu ogarnia bezsilna wściekłość i chcieliby tej broni pozbawić ruchy propracownicze .


Czytałeś kiedyś krytykę Marksizmu? Dopuszczasz do siebie w ogóle JAK¡KOLWIEK krytykę? Polecę ci Poppera i Hayek`a, którzy na marksizmie nie zostawili suchej nitki. Jeszcze byłbym w stanie pojąć ( z ciężkim trudem ), że ktoś wyznaje Adorno,Habermasa i innych frankfurckich teoretyków, ale XIX wieczny marksizm? Ty poszedłeś nawet dalej, bo czerpiesz z Lenina i Stalina. Zdaje sieże nawet Marks by siew grobie przewrócił gdyby był tego świadkiem.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-14, 01:24   

Uesugi napisa³/a:


Właśnie różnica polega na tym, że ja na PRZERÓ¯NYCH..

Przeróżnych antylewicowych.A według marksizmu są tylko dwie:burżuazyjna i lewicowa.Reductio ad absurdum.c.b.d.o :-)
 

feillyne

User

gorszy od każdego


Do³±czy³: 13 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-14, 01:46   

Zamiast prezydentów, prezesów i innych, to system bazowanych na grupach i tylko na nich.

Komitety, i grupy, które wspólnie podejmują decyzje.

Grupa posiadająca uprawnienie do czegoś jako grupa i tylko wyłącznie jako ona - zamiast pojedynczych jednostek, idoli czy innych jednostkowych systemów.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-14, 02:48   

feillyne napisa³/a:

Zamiast prezydentów, prezesów i innych, to system bazowanych na grupach i tylko na nich.Komitety, i grupy, które wspólnie podejmują decyzje.
Grupa posiadająca uprawnienie do czegoś jako grupa i tylko wyłącznie jako ona - zamiast pojedynczych jednostek, idoli czy innych jednostkowych systemów.

Na pewno kult jednostki nie jest godny miana komunisty, co jednak nie znaczy, że jednostka nie liczy się w socjalizmie.Ale tak ogólnie to brawo! ¦wietna i trafna wypowiedź ! Czy Stalin popierał kult jednostki? Wywiad:"Robins: Poczytuję sobie za wielki zaszczyt możność odwiedzenia pana..
Stalin: Nie ma w tym nic szczególnego. Pan przesadza.
Robins: Najciekawsze jest dla mnie to, że w całej Rosji napotykałem wszędzie imiona Lenin-Stalin, Lenin-Stalin, Lenin-Stalin, obok siebie.
Stalin: W tym też jest przesada. Gdzieżbym mógł się równać z Leninem."
(J. W. Stalin: Dzieła, Tom 13; strona 267)
Luty 1938:
"Jestem kategorycznie przeciwny publikacji “OpowiadaÅ„ o dzieciÅ„stwie Stalina. Książka zawiera wiele przeinaczeÅ„ faktów, zmian, przesady i niezasÅ‚użonego wychwalania. Niektórzy amatorscy pisarze i skrybowie (być może uczciwi skrybowie) i pochlebcy wyprowadzili jej autora na manowce. To wstyd dla autora, ale fakt jest faktem.
Ale to nie jest ważna rzecz. Ważną rzeczą jest fakt, że książka ta może spowodować u radzieckich dzieci (i ludzi ogólnie) kult osobowości liderów, nieomylnych bohaterów. Jest to niebezpieczne i szkodliwe.
Teoria bohaterów i „tÅ‚umu” nie jest bolszewicka, ale eserowska. Bohaterowie tworzÄ… lud, transformujÄ… tÅ‚um w lud, jak mówiÄ… eserowcy.
To lud rodzi bohaterów, jak odpowiadają im bolszewicy. Książka jest wodą na młyn eserowców. Nieważne jaka książka poniesie tę wodę, bo każda może utopić naszą wspólną, bolszewicką sprawę
Sugeruję spalić tę książkę."
(J. W. Stalin „Letter on Publications for Children Directed to the Central Committee of the All Union Communist Youth”
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-01-16, 13:27   

feillyne napisa³/a:

Zamiast prezydentów, prezesów i innych, to system bazowanych na grupach i tylko na nich.

Komitety, i grupy, które wspólnie podejmują decyzje.

Grupa posiadająca uprawnienie do czegoś jako grupa i tylko wyłącznie jako ona - zamiast pojedynczych jednostek, idoli czy innych jednostkowych systemów.


Gorszego pomysłu nie mogłeś wymyślić. Wg twojego rozumowania utworzy się grupa mająca specjalne przywileje i władzę. Dawanie uprawnień pojedynczej grupie prowadzi do powstania enklawy "mogących więcej".
Niesamowite, że ustrój aż tak w prostej linii prowadzący do utworzenia silnej i nieodpowiadającej przed nikim "grupy wyzyskiwaczy" otrzymał pochwałę ze strony Fedorowicza, który dotychczas hołdował zasadzie równości obywatelskiej. No, no czyżby ktoś tak zasadniczo zmieniał poglądy?
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 16:58   

janko napisa³/a:

Dawanie uprawnień pojedynczej grupie prowadzi do powstania enklawy "mogących więcej".Niesamowite, że ustrój aż tak w prostej linii prowadzący do utworzenia silnej i nieodpowiadającej przed nikim "grupy wyzyskiwaczy" otrzymał pochwałę ze strony Fedorowicza, który dotychczas hołdował zasadzie równości obywatelskiej. No, no czyżby ktoś tak zasadniczo zmieniał poglądy?

Dlaczego polskie elity nie są zainteresowane resztą społeczeństwa ? W polskim myśleniu występuje skłonność do podkreślania roli pojedynczych ludzi.Klasą nielicznych jednostek uprzywilejowaną prawnie, materialnie, społecznie i moralnie (wedle moralności prawicowo neoliberalnej) są kapitaliści - właściciele kapitału (negacja zasady egalitaryzmu, pojęć dobra wspólnego, społeczeństwa itd). To oni są głównymi beneficjentami systemu, który jest - zgodnie z logiką kapitału - nastawiony głównie na zaspokajanie potrzeb tych, którzy mają pieniądze, czyli ich samych. Kryterium optymalności gospodarki jest produktywność, wielkość i przyrost wartości dodanej. Nie jest istotne, jak wypracowywane bogactwo przekłada się na poziom zaspokojenia potrzeb pracowników najemnych. W neoliberalnym kapitalizmie lansuje się nawet tezę, że im gorzej dzielony jest dla pracowników wypracowany dochód narodowy, tym lepszy i sprawniejszy jest układ gospodarczy, bo więcej środków pozostaje dla kapitalistów, którzy mogą je zainwestować, pomnażając w jeszcze większym stopniu swoje prywatne bogactwo. Nie dopuszcza się do podziału dochodu narodowego na szczeblu społecznym, zabiedzonych,nękanych skrajnym ubóstwem i nieuleczalnymi obecnie chorobami rodzin polskich.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-16, 17:15   

Zapomniałeś napisać skąd wkleiłeś tekst:
ciborowski.host247.pl/lewicowe_faq.htm
www.lewica.pl/index.php?id=15108&druk=1 - Kopia
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 17:21   

Uesugi napisa³/a:

Zapomniałeś napisać ..

..a ty zapomniałeś napisać, co o tej treści sądzisz.Wobec tego razem z panem Ciborowskim ponawiam pytanie: " Dlaczego polskie elity nie są zainteresowane resztą społeczeństwa ? " Jak sądzisz ? :-D
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-01-16, 18:04   

A on swoje :-D
Po co mnie cytujesz skoro nie odnosisz się w żaden sposób do tego co napisałem, a jedynie wklejasz jakieś bzdurne teksty?
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 19:27   

janko napisa³/a:

A on swoje :-D
Po co mnie cytujesz skoro nie odnosisz się w żaden sposób do tego co napisałem, a jedynie wklejasz jakieś bzdurne teksty?

Do których boisz się lub po prostu nie potrafisz odnieść. :-D
 

feillyne

User

gorszy od każdego


Do³±czy³: 13 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 19:28   

janko napisa³/a:

Gorszego pomysłu nie mogłeś wymyślić.



Gorszego? Lepszego? Kimże jesteś, może jesteś Bogiem by sądzić? Szczególnie gdy nie było nigdzie takiego systemu politycznego jeszcze?

janko napisa³/a:

Wg twojego rozumowania utworzy się grupa mająca specjalne przywileje i władzę. Dawanie uprawnień pojedynczej grupie prowadzi do powstania enklawy "mogących więcej".



Już istnieją lub istniały pojedyncze "enklawy" mogących więcej - nazywają się oni liderami politycznymi, takimi jak prezydenci, prezesowie, i inni pokrewni, włącznie z przywódcami takimi jak Hitler i Stalin. Pojedyncze enklawy "mogących więcej" niż ktokolwiek inny.

janko napisa³/a:

Niesamowite, że ustrój aż tak w prostej linii prowadzący do utworzenia silnej i nieodpowiadającej przed nikim "grupy wyzyskiwaczy" otrzymał pochwałę ze strony Fedorowicza, który dotychczas hołdował zasadzie równości obywatelskiej. No, no czyżby ktoś tak zasadniczo zmieniał poglądy?



To nie ma nic wspólnego z żadnym użytkownikiem tego forum, jakkolwiek namiętnie poszukiwałby uwagi.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 20:05   

feillyne napisa³/a:

Kimże jesteś, może jesteś Bogiem by sądzić?

Na więlu forach antylewica pisze te swoje antypracownicze bełkoty,to prawdziwa plaga.

Cytat:

Już istnieją lub istniały pojedyncze "enklawy" mogących więcej

Więcej dla kogo ? Dla wybrańców czy dla większości?

janko napisa³/a:

..jakkolwiek namiętnie poszukiwałby uwagi.

Ja piszę o ideologii,która z różnym powodzeniem była realizowana w Polsce i na świecie.W przeciwieństwie do niej obecna jest szkodliwa społecznie już od początku swego powstania.
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-16, 20:06   

Tak przy okazji, czy to aby nie jest złamanie praw autorskich? Strzelam, że nagminnie on tutaj te treści kopiuje. Bez podania źródła :D Jako swój wywód. Wiem już, dlaczego nie potrafi ich w żaden sposób obronić. Bo to nie on to pisał :P
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-16, 20:16   

WormeX napisa³/a:

Wiem już, dlaczego nie potrafi ich w żaden sposób obronić. Bo to nie on to pisał P

Nie odniosłeś się ani razu do treści zawartych w moich postach,zakończ więc te swoje żałosne wypociny,szpiegowania i donosy.
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-17, 00:17   

Przepraszam bardzo, ale gdy ja się odnosiłem, to Ty oczywiście nic nie widziałeś. Zawsze się odnosiłem, ale nie będę Ci cytował poszczególnych fragmentów, bo nie odnoszę się do PUSTYCH S£ÓW, jak Ty, ale staram się odnosić do spojonej treści całej wypowiedzi. A chyba nie muszę Ci jej cytować. W końcu, to Twoja. Nie?
Poza tym, jak odpowiedzieć sensownie na post, o krwiożerczej antylewicy, która pisze bełkoty? :D Nie da się, bo każdą wypowiedź o innym zabarwieniu niż lewicowy traktujesz jako bełkot.

Mój wymarzony rząd przerodził się w mój wymarzony ustrój. Demokracja dla obecnych czasów jest ustrojem najlepszym. Tyle, że w takim ustroju, aby dobrze funkcjonował, musi być dobra prawica i solidna lewica, dobre społeczeństwo ale też wymagające, świadome, chcące budować, a nie narzekać. Demokracje dla narzekających ludzi stworzyły możliwość wyboru, paszport. Nie pasuje? Szukaj swojego raju na świecie całym, nie będziemy Cię trzymać.
Solą demokracji jest dyskusja. Jest pewnym sposobem na ludzką zachłanność. Silna i sprecyzowana prawica i lewica to dyskusja. Z kadencji na kadencję zmieniają się często rządy. Ale to w interesie tych ludzi, w ich egoistycznym interesie jest utrzymać się przy korycie. A mogą to zrobić tylko poprzez dobre decyzje dla kraju, by ludziom żyło się lepiej. Obecnie w kraju widzę opłakaną jakość obecnych elit politycznych obu skrzydeł. Brakuje silnych przywódców, jasno określonych ludzi. Wielu jest takich, którzy po prostu po 4 latach zmienią nazwę partii i już są "wyprani". Ale nie funkcjonuje to jeszcze tragicznie :D

Do tego możliwość wyboru to coś, co daje możliwość rozładowania się ludzkim napięciom, że jednak mamy wpływ na otaczający nas świat. Bo taka jest ludzka natura, że życie rozczarowuje, mierzymy wysoko, jeśli się nie uda - jesteśmy zawiedzeni. Jeśli się uda: kurde, mogłem więcej.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com