Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-17, 06:44   

WormeX napisa³/a:

Przepraszam bardzo

Przeprosiny przyjęte,nie chodzi jednak o to,aby się obrzucać wyzwiskami a potem przepraszać,tylko aby się odnieść do trudnej sytuacji pracowników polskich,zagłodzonych emerytów i rencistów,dyskryminowanych kobiet i wałęsających się na ulicach slamsów głodnych dzieci.Ale was niestety takie tematy nie za bardzo interesują.

Cytat:

.. do spojonej treści całej wypowiedzi.

A temat łamania praw pracowniczych ,ograniczania kodeksu pracy,wysprzedaży majątku narodowego,czy ktoś się z was do tego odniósł ? Odniósł się w ten sposób,że pomimo podanych przykładów,stwierdził,że jest w ogóle super.Czy można poważnie dyskutować w takich warunkach,jak ktoś jest niepoważny?

Cytat:

Poza tym, jak odpowiedzieć sensownie na post, o krwiożerczej antylewicy, która pisze bełkoty? D Nie da się, bo każdą wypowiedź o innym zabarwieniu niż lewicowy traktujesz jako bełkot.

Mogę podać własne przykłady na cenzurowanie lewicowych wypowiedzi w necie,a także antylewicowe przepisy i różne cenzorskie działania.Jako jedyny z was dostałem warna za poglądy,inne posty z zerową merytoryką i z wulgaryzmami nie zostały ocenione negatywnie. Ale kogo to tutaj interesuje ?Młodzież ma inny świat,a socjalizmu nie zna,im się wydaje,że liberalizm jest wszędzie,a PRL był be.

Cytat:

Mój wymarzony rząd przerodził się w mój wymarzony ustrój. Demokracja dla obecnych czasów jest ustrojem najlepszym. Tyle, że w takim ustroju, aby dobrze funkcjonował, musi być dobra prawica i solidna lewica, dobre społeczeństwo ale też wymagające, świadome, chcące budować, a nie narzekać. Demokracje dla narzekających ludzi stworzyły możliwość wyboru, paszport. Nie pasuje? Szukaj swojego raju na świecie całym, nie będziemy Cię trzymać.

I jak taką wypowiedź uznać za co innego,niż poparcie dla wyzysku,skrajny elityzm ? Pomimo śmiesznie niskich wynagrodzeń,bogacenia się elit kosztem wszystkich i mieszkania w pracy przez 12 godzin dziennie, tobie się to podoba.Czy to poważna wypowiedź ? Jest niedobrze dla większości,a tobie się podoba.

Cytat:

Solą demokracji jest dyskusja. Jest pewnym sposobem na ludzką zachłanność. Silna i sprecyzowana prawica i lewica to dyskusja.

Lewicowe fora są zamykane,a ich twórcy prześladowani.A demokracja to rządy ludu,czyli większości.Większość jednak nie idzie nawet na wybory,elity wybierają się same.

Cytat:

Z kadencji na kadencję zmieniają się często rządy. Ale to w interesie tych ludzi, w ich egoistycznym interesie jest utrzymać się przy korycie. A mogą to zrobić tylko poprzez dobre decyzje dla kraju, by ludziom żyło się lepiej. Obecnie w kraju widzę opłakaną jakość obecnych elit politycznych obu skrzydeł. Brakuje silnych przywódców, jasno określonych ludzi. Wielu jest takich, którzy po prostu po 4 latach zmienią nazwę partii i już są "wyprani". Ale nie funkcjonuje to jeszcze tragicznie :D
Do tego możliwość wyboru to coś, co daje możliwość rozładowania się ludzkim napięciom, że jednak mamy wpływ na otaczający nas świat. Bo taka jest ludzka natura, że życie rozczarowuje, mierzymy wysoko, jeśli się nie uda - jesteśmy zawiedzeni. Jeśli się uda: kurde, mogłem więcej.

Pozostała część wypowiedzi ujdzie,tak już można dyskutować.Tylko kto będzie o tym dyskutował,jak pracownicy tu nie piszą,a nastoletnia ale już indoktrynowana młodzież, która pisze na forach jeszcze nie pracuje ? Dla nich wszystko jest w porzo.. : ;)
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-17, 14:38   

Cytat:

aby się odnieść do trudnej sytuacji pracowników polskich,zagłodzonych emerytów i rencistów,dyskryminowanych kobiet i wałęsających się na ulicach slamsów głodnych dzieci.Ale was niestety takie tematy nie za bardzo interesują.



Sytuacja pracowników jest trudna, ale nie jest beznadziejna. Większości standard życia wzrósł o wiele po '89. W demokracji bardziej powinny liczyć się problemy większości, niż skrajne przypadki. Owszem, wiele polskich rodzimych zakładów upadło, ale z prostego powodu - były nierentowne. Przynosiły straty. Ich miejsce zastąpiły przynoszące zyski zakłady kapitału zagranicznego. Na tym polega wolny rynek, konkurencja. To samo mieliśmy przez wieku ewolucji: silniejszy wypiera słabszego.
Wygłodzeni emeryci i renciści? Nie przesadzajmy. Istnieje pomoc społeczna, jeśli nie ma się rodziny, która powinna takiej osobie pomóc. Ale nie, bo wstyd. Trzeba dodać tutaj też wielu cwanych rencistów. Znam takie przypadki, rentę otrzymują i pracują jeszcze na czarno. Jaki naród, taki rząd. Jedni drugim robią koło gwizdka.
Dyskryminowane kobiety? Wprowadźmy parytet w kopalniach! :evil: Nie ma już dyskryminacji kobiet. Występują jedynie lekkie różnice. Wynikające z odmienności płci. Mimo wszystko, jest wiele kobiet, które pokazują, że te różnice są do zatarcia.
Dzieci w slumsach w Polsce? Zjawisko istniejące, mało rozgłaszane, ale w żadnym wypadku nie tak powszechne, jak na zachodzie. Nie można powiedzieć takiemu: znajdź se pracę. Polskie prawo nie przewiduje takiego rozwiązania dla osób bez stałego miejsca zamieszkania, o ile dobrze wiem. Tylko tutaj znowu problem leży w istocie w naszej mentalności. Taki człowiek mógłby się odbić od dna pracując na czarno. Później zaś zdobyć legalną pracę. Tyle że zanim on powie: dzień dobry, zostaje wyrzucony na bruk, bo śmierdzi. Ale to już kwestia mentalności.

Cytat:

A temat łamania praw pracowniczych ,ograniczania kodeksu pracy,wysprzedaży majątku narodowego,czy ktoś się z was do tego odniósł ? Odniósł się w ten sposób,że pomimo podanych przykładów,stwierdził,że jest w ogóle super.Czy można poważnie dyskutować w takich warunkach,jak ktoś jest niepoważny?


No cóż, przez lata czerwonej zwierzchności naród został zniszczony mentalnie. Polak Polakowi wilkiem. Nie tylko pracodawcy łamią prawa pracownicze, prawo łamią często również pracownicy, ale o tym cicho, prawda? Bo oni są uciskani.

Cytat:

Mogę podać własne przykłady na cenzurowanie lewicowych wypowiedzi w necie,a także antylewicowe przepisy i różne cenzorskie działania.Jako jedyny z was dostałem warna za poglądy,inne posty z zerową merytoryką i z wulgaryzmami nie zostały ocenione negatywnie. Ale kogo to tutaj interesuje ?Młodzież ma inny świat,a socjalizmu nie zna,im się wydaje,że liberalizm jest wszędzie,a PRL był be.


Podaj, tylko proszÄ™, bez komunistycznej propagandy lat stalinowskich :D Podaj antylewicowe (nie antykomunistyczne) przepisy cenzorskie.

Cytat:

I jak taką wypowiedź uznać za co innego,niż poparcie dla wyzysku,skrajny elityzm ? Pomimo śmiesznie niskich wynagrodzeń,bogacenia się elit kosztem wszystkich i mieszkania w pracy przez 12 godzin dziennie, tobie się to podoba.Czy to poważna wypowiedź ? Jest niedobrze dla większości,a tobie się podoba.


Niedobrze jest mniejszości, narzeka większość. Zawsze narzekała. Nawet bogaci narzekają. Twoje wypowiedzi dotyczą mniejszości. Wiem, masz poglądy lewicowe, a solą tych poglądów jest to, aby zacierać różnice między ludźmi. Ale tak się do końca nie da. Znasz pojęcie utopii?

Cytat:

Lewicowe fora są zamykane,a ich twórcy prześladowani.A demokracja to rządy ludu,czyli większości.Większość jednak nie idzie nawet na wybory,elity wybierają się same.

W takim razie ja jestem taką dzisiejszą gołotą :D Głosują ci, którym zależy na kraju. Reszta ma go w czterech literach. Niech pójdą na wybory i zagłosują, skoro im źle. Po to są wybory. Ale im już nie zależy. Dla nich zawsze będzie źle, i nic nie zmienią. Mentalność wypracowana przez komunistów. Tak zwana kultura polityczna poddańcza. Uczyli no WoSie? No.

Cytat:

Lewicowe fora są zamykane,a ich twórcy prześladowani.A demokracja to rządy ludu,czyli większości.Większość jednak nie idzie nawet na wybory,elity wybierają się same.

Raczej skrajnie lewicowe.
Pytanie, którą partię obecnie uważasz za najbardziej socjalistyczną? Chodzi mi o te mające jakiś większy elektorat.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-17, 17:10   

WormeX napisa³/a:

Uczyli no WoSie? No..Pytanie, którą partię obecnie uważasz za najbardziej socjalistyczną? Chodzi mi o te mające jakiś większy elektorat.

Nie bardzo wiem,co to WOS, jakiś przedmiot wykładany w podstawówce o społeczeństwie chyba ? :-D Partia pro pracownicza o dużym elektoracie to Samoobrona,tak sądzę,a może się mylę. Coś w temacie odnośnie szwedzkiego państwa dobrobytu dla wszystkich. Dwóch ekonomistów szwedzkich,należących do Konfederacji Związków Zawodowych, Gösta Rehn i Rudolf Meidner opracowali już dość dawno model ekonomiczny( w 1951 roku. Stworzyli oni ogólny model gospodarczy, który opiera się na współdziałaniu ścisłej dyscypliny fiskalnej wynagrodzenia, solidarności i aktywnej polityki pracy. Model opiera się na czterech głównych celach polityki gospodarczej:

1. Niska inflacja
2.Niskie bezrobocie
3.Wysoki wzrost
4. Równość dochodów

DziÄ™ki temu modelowi do koÅ„ca 1980 roku w Szwecji spoÅ‚eczeÅ„stwa socjaldemokratycznego doszÅ‚o do realizacji peÅ‚nego zatrudnienia .Model okazaÅ‚ siÄ™ skuteczny w realizacji swoich celów nawet w czasie szybkiego wzrostu w okresie powojennym i kryzysów gospodarczych w latach 1970 i 1980. Głównymi zasadami szwedzkiej polityki pracy poczÄ…wszy od okresu powojennego sÄ… do dziÅ› peÅ‚ne zatrudnienie i solidarna polityka pÅ‚ac zgodna z modelem Rehn-Meidner.Model, który Å‚Ä…czy efektywność kapitalistycznych rynków, unikajÄ…c ich spoÅ‚ecznych bolÄ…czek i utrzymuje bezpieczeÅ„stwo socjalne reżimów komunistycznych, może siÄ™ wydawać idealnym rozwiÄ…zaniem dla tych postkomunistycznych rzÄ…dów,np.Polski gdyby może przypadkiem kiedyÅ› obawiaÅ‚y siÄ™(zainteresowaÅ‚y siÄ™ pracownikami) :mrgreen: , że prywatyzacja i restrukturyzacja doprowadzÄ… do jeszcze wiÄ™kszego, totalnego bezrobocia i masowego ubóstwa. Zamiast „Socjalizmu z ludzkÄ… twarzÄ…” Dubceka, Szwecja proponuje „kapitalizm z ludzkÄ… twarzÄ…” http://lewica.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com