Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Czy lubicie swoją szkołę (lubiliście)?

  • tak... 20% [ 5 ]
  • o, nie, nienawidzÄ™ jej! 25% [ 6 ]
  • jest ok... 54% [ 13 ]

G³osowañ: 24

Wszystkich G³osów: 24

Autor

Wiadomo¶æ

nightmare11  

User

koszmar...



ImiÄ™: Nie mam

Do³±czy³a: 05 Mar 2010

Sk±d: Ze z³ego snu...

   

Wys³any: 2010-03-13, 22:13   Wiejska, a jednak lepsza?

Mieszkam na totalnej wsi... :oops: do większej miejscowości, miasteczka, mam z ok.15 km.Tam znajdują się 2 szkoły gimnazjalne, ale żadna nie jest lepsza od naszej.W sumie możliwe jest bardziej wykształcona strona budowlana, ale reszta jest taka sama.A tu, KA BOOM!!!Wychodzi, że uczniowie u nas się lepiej uczą, bardziej szanują sprzęt itp.Czy to jest możliwe?Czy wam też to się zdarzyło?
_________________
4. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-03-13, 23:18   

nightmare11 napisa³/a:

Czy to jest możliwe?



No a dlaczego nie możliwe???Czy to jest z góry założone że szkoły miejskie są lepsze i mają wyższy poziom od wiejskich szkół,no właśnie nie.Sam chodziłem do szkoły podstawowej i gimnazjum w małej miejscowości i bardzo sobie to chwalę.Nie wydaje mi się abym był na jakimś gorszym poziomie niż koledzy z mojej obecnej klasy którzy chodzili do miejskich szkół.Nawet śmiem sądzić że szkoły w mniejszych miejscowościach są lepsze gdyż wszyscy się znają,nawet nauczycielki pamiętają twoję imię.W takich szkołach jest bezpieczniej nie ma narkotyków i tak powszechnej przemocy szkolnej.Nie ma subkultur,ludzie są normalni nie sztuczni,fałszywi.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-13, 23:28   

Z tym poziomem to jest bardzo różnie. Zazwyczaj mniejsze szkoły mają lepszy poziom niż te molochy. Bo tutaj nauczyciel potrafi dotrzeć do każdego i uczniowie są rozpoznawani.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-03-14, 00:16   

Wydaje mi się, że to zależy od poszczególnej szkoły. Do nas kiedyś przyszła dziewczyna która mieszkała na wsi. Tam miała średnią na pasek a u nas ledwo dostawała trójki. Ale skoro Wasza szkoła jest lepsza to dlaczego nie miałbyś do niech chodzić. Przynajmniej dojeżdżać nie będziesz musiał.
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-03-14, 11:16   

Cole napisa³/a:

Tam miała średnią na pasek a u nas ledwo dostawała trójki.



Tak,ale może jej oceny nie były uwarunkowane tym że jej poprzednia szkoła miała słabszy poziom.Może nie potrafiła się zaklimatyzować w nowym miejscu i z tego wynikały jej problemy.
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-03-14, 15:43   

Norbs93 napisa³/a:

Tak,ale może jej oceny nie były uwarunkowane tym że jej poprzednia szkoła miała słabszy poziom.



Zapewne gdybym nie była pewna, że jej szkoła miała słabszy poziom to bym tego nie napisała. Bo jeżeli na wf'ie dostają 5 ci którzy chodzą na wf a 4 ci którzy zapominają stroju to nie wydaje mi się żeby był to wygórowany poziom. I jeżeli ta dziewczyna nie umie tabliczki mnożenia to jakim sposobem w starej szkole miała 5 z matematyki?
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

anja415

Stały User


Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 13:02   

ja też na wsi mam gimnazjum i jest świetne, dzięki dotacjom mamy wiele nowych sprzętów, czynne toalety, ładne klasy, dobry sprzęt itp. a jak byliśmy w większych miastach w szkołach to tam pożal się Boże
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2010-12-30, 13:32   

Bardzo często mówi się, że szkoły wiejskie mają wyższy poziom niż miejskie. W szkołach wiejskich, szczególnie w obecnych czasach, młodzieży wpaja się, że tylko nauka pozwoli wyrwać się im ze środowiska wiejskiego, da szanse na studia w dużym mieście, etc. Uczniowie czują większe parcie na to, aby być najlepszymi. Natomiast w szkołach miejskich różnie to bywa, uczniowie najczęściej są przyzwyczajeni do tego, że mają wszystkie, dlatego największe szkolne afery mają miejsce w szkołach, w których skupia się uczniów z bardzo różnych środowisk, gdzie klas równorzędnych jest np osiem.

Cole napisa³/a:

Bo jeżeli na wf'ie dostają 5 ci którzy chodzą na wf a 4 ci którzy zapominają stroju to nie wydaje mi się żeby był to wygórowany poziom. I jeżeli ta dziewczyna nie umie tabliczki mnożenia to jakim sposobem w starej szkole miała 5 z matematyki?


Oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Nadal na wsiach są szkółki, gdzie w klasach jest dziesięcioro uczniów, gdzie wszyscy wszystkich znają, gdzie dzieci są dziećmi nauczycieli i stawia się oceny za nazwisko czy znajomości. ; )
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

VegaS  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Gru 2010

Sk±d: braæ kase?

   

Wys³any: 2010-12-30, 13:38   

Ja jestem ze wsi, do podstawówki chodziłem na wieś, nie narzekałem fajnie było ponieważ się większość znało :), ale już gimnazjum i do dzisiaj technikum to miasto. Ale to zależy od szkoły poziom nauczania, u mnie na wsi w szkole była dyscyplina rzadko co miałem odwołane lekcje.
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
To niestety prawda...
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-12-30, 13:50   

Mihihih napisa³/a:

Nadal na wsiach są szkółki, gdzie w klasach jest dziesięcioro uczniów


Im mniej uczniów tym lepiej;). Wtedy nauczyciel może podejść indywidualnie do każdego i jakoś mu pomóc. A stawianie ocen za nazwisko, znanych rodziców czy coś tam ma miejsce nie tylko w wiejskich szkołach;d.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

anja415

Stały User


Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 14:15   

no racja, w naszej klasie jest 14 osób ale są 3 klasy i tak jest lepiej bo po co gnieśÆ się po 20-30 osób w klasie jak można się lepiej nauczyÆ w ciszy i spokoju?
 

wojtek333-1996

User



Do³±czy³: 03 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-03, 21:41   

ale fajnie jest tak w większej grupie :P śmiechowo.. i nauczyciele nie zdążą zrobić tylu kolejek :)
 

adamczyk  

User



ImiÄ™: Adam

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

Sk±d: Mi³os³aw/Kozubiec

   

Wys³any: 2011-01-04, 13:20   

ja jestem ze wsi a do szkoły chodzę do miasta ale małego więc i tak wszystkich znam w małych środowiskach niema większej anonimowości w szkole prawi wszyscy sobie podpowiadają możne dlatego mamy lepszy poziom nauczania :] niż szkoły z większego miasta w moim wypadku z Wrześni
_________________
Zycie to nie bajka,nie Bugaj nie Jamajka
Miłosław nie metropolia stare kamienice w oknach folia
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-01-04, 15:46   

Cytat:

w szkole prawi wszyscy sobie podpowiadają możne dlatego mamy lepszy poziom nauczania



Nie wiem co to ma do poziomu nauczania. W każdym razie podpowiadania jest zależne od ludzi a nie od tego czy szkołą jest na wsi czy w mieście.
 

adamczyk  

User



ImiÄ™: Adam

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

Sk±d: Mi³os³aw/Kozubiec

   

Wys³any: 2011-01-04, 17:00   

nie rozumiemy się moim zdaniem poziom nauczania szkoły jest jakoś obliczany z ocen uczniów tak myślę może się mylę u mnie w klasie jest "solidarność" oceny są prawie na równym poziomie chodziło mi o to że w miejskiej szkole może tworzą się oddzielne społeczności grupki uczniów którzy czy mają się razem tak sadzę
_________________
Zycie to nie bajka,nie Bugaj nie Jamajka
Miłosław nie metropolia stare kamienice w oknach folia
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com