Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-19, 16:28   [wiersz]Wypociny wierszowe :P

Hm. Czas na moje wypociny :P Wiem idealne to nie sÄ….

¦nieg.

Małe, białe i delikatne.
Co to jest?
Czy to Bóg? Czy to drobne istoty?
¦nieg.
Jak się tu znalazł?
¦nieg, mały delikatny i czysty, bez skazy.
Pojawia siÄ™...
Znika...

Miłości.

Kim jesteÅ›?! Przychodzisz i rzÄ…dzisz mnÄ….
Raz jest mi miło i przyjemnie.
A raz smutno i boleśnie.
Miłości! Jak to z Tobą jest?!
Cisza.
Miłości! Smutno mi bez Ciebie.
Ja nie potrafię żyć bez Miłości.
 

Chelsea  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 13 Sty 2011

Sk±d: Bory Tucholskie

   

Wys³any: 2011-01-19, 16:55   

Bardziej podoba mi się pierwszy, ale w drugim fajny pomysł z pytaniem ''KIM jesteś?''
_________________
Ludzi należy kochać, a rzeczy używać. Nigdy odwrotnie!
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-19, 17:57   

Po tytułach, z tego co mi wiadomo, nie stawia się kropek.
Starałam się doszukać w wierszu o śniegu jakiegoś głębszego sensu, ale moje usilne próby spełzły na niczym. Co wcale nie znaczy, że insynuuję, iż tego sensu nie ma :hyhy:

Z kolei ostatni wers wiersza o miłości skojarzył mi się z pewnym stwierdzeniem w jednym z utworów Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i chciałabym wiedzieć, czy faktycznie się nim inspirowałeś.
Chodzi mi o słowa:
a jednak można żyć bez powietrza


Chociaż... w sumie jest małe podobieństwo i nie wiem skąd to skojarzenie, niemniej jednak pytanie o inspirację jest nadal aktualne.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-19, 18:06   

Co o twoje pytanie. Nie czytałem utworów ów pani. Ale poczytam. A ten wiersz powstał specjalnie dla mojej koleżanki :)

A tu kolejny. Trochę napisany z nieładem :D Ale to ma tak być :D

Gdzie jesteÅ›?
Och moje fatum!
Przeklinam CiÄ™!
I znowu cisza.
Mam już jej dosc...
Ja chcÄ™ Ciebie!
Ale ty poszedłeś z inną.
Ty sukinsynu!
Chcę Cię zabić...
Ale zbytnio Cię kocham, żeby Cię zabić.
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-19, 18:24   

Tytuł zginął w tym nieładzie. Wiem, że teraz przez poezję wieje "wicher wolności", ale jednak niektórym utworom przydałaby się nazwa :-P
Stosunkowo ładnie pokazałeś w "beztytule" gwałtowną burzę emocjonalną podmiotu lirycznego. Zabrzmiało trochę jak bezgłośne wołanie porzuconego/ czy może raczej - porzuconej. Zrobiłabym jednak coś z tą "ciszą", bo jakoś mi ten fragment nie pasuje.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-19, 18:34   

axelka, Wiem, że to nie ład. Ale mam dziś mieszane uczucia i próbuje wszystko w jedno pakować. I tak jakoś dziko wychodzi.
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

dianadiana  

Stały User

paranoid



ImiÄ™: Diana

Wiek: 28

Do³±czy³a: 02 Sty 2011

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2011-01-19, 23:34   

Amebuś, Ty tworzysz! Nie wiedziałam!:)
Myślę, że coś więcej da się z Ciebie wyciągnąć. Wiersze są ok, ale przy odrobinie większego wkładu zdziałasz cuda:) Tak moim skromnym zdaniem.
_________________
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not..."
Kurt Cobain.
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:13   

Nieład to nieład, dlatego ja uważam, że każdy utwór przed publikacją powinien trochę poleżeć w szufladzie. Kiedy już emocje opadną, można go zeń wyciągnąć, przejrzeć, ewentualnie coś poprawić i ocenić, czy nadaje się do upublicznienia.

Czyżbyś tworzył wiersze masowo? To znaczy -pisał przy każdej okazji, kiedy coś Ci wpadnie do głowy?
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:16   

axelka napisa³/a:

Czyżbyś tworzył wiersze masowo? To znaczy -pisał przy każdej okazji, kiedy coś Ci wpadnie do głowy?



Tak... Najbardziej kiedy się nudzę, albo mam zły humor... Pamiętam po śmierci dziadka napisałem wiersz, tylko nie wiem co pózniej z nim zrobiłem. Nawet moją polonistkę zadziwił :D

dianadiana napisa³/a:

Amebuś, Ty tworzysz! Nie wiedziałam!:)


Dużo o mnie nie wiesz :D
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:47   

Jaka jest zatem geneza powstania wierszyka o śniegu? Nienawiść czy miłość do zimy? :mrgreen:


ja kiedyś napisałam odę do własnego królika, jednak miałam na tyle instynktu samozachowawczego, by tego wątpliwej jakości dzieła nigdzie nie publikować :wstyd:
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 12:58   

axelka napisa³/a:

a kiedyś napisałam odę do własnego królika, jednak miałam na tyle instynktu samozachowawczego, by tego wątpliwej jakości dzieła nigdzie nie publikować


A czego się nie pochwalisz? :D Na pewno będzie the best :D

Cytat:

Jaka jest zatem geneza powstania wierszyka o śniegu? Nienawiść czy miłość do zimy? :mrgreen:



Genezą wierszyku jest refleksje na temat pochodzenie i czystości takiego płatka śniegu. Zawsze interesowało mnie to małe białe cudo. A zimę kocham <3
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 13:35   

AMebo napisa³/a:

A zimÄ™ kocham


Zgiń, przepadnij siło nieczysta! Zima to zUo, zapamiętaj to sobie raz na zawsze! :evil:

Ody nie wkleję, bo po pierwsze nie mam nawet pojęcia gdzie ona jest, a po drugie nie publikuję swoich "prac", których nie uznam za dość dobre, to jest żadnych. I po to to pisałam małymi literkami, coby ewentualnie nikt nie zauważył, a Ty to tak normalnie bezczelnie zacytowałeś... No wiesz?! :mrgreen:

A żeby nie było OT, to podrążę temat Twojej twórczości:
czy planujesz opublikować inne prace? Piszesz tylko wiersze? Dlaczego wybierasz akurat taką kompozycję i czy uważasz, że tylko wierszem białym można wyrazić uczucia?
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-20, 14:35   

Biorąc pod uwagę moją huśtawkę nastrojową to jestem w stanie to zrozumieć.
 

AMebo  

Wymiatacz

Muzyczny nałogowiec



Do³±czy³: 08 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-20, 16:22   

axelka napisa³/a:

czy planujesz opublikować inne prace? Piszesz tylko wiersze? Dlaczego wybierasz akurat taką kompozycję i czy uważasz, że tylko wierszem białym można wyrazić uczucia?



Nie, raczej nie planuje. Bo inne są bardziej od serca :D. Nie tylko wiersze, tworze muzykę, teksty i czasami śpiewam, ale to tylko na akademiach bo jakoś nie lubie pokazywać swojego wokalu. Gralem kiedys w zespole ale odszedłem. Wybieram taką kompozycję, bo w niej najlepiej się czuję.
_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest. " Kurt Cobain
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-20, 17:25   

AMebo napisa³/a:

na akademiach bo jakoś nie lubie pokazywać swojego wokalu


Mega argumentacja :mrgreen: Na akademiach, rozumiem, śpiewasz bezgłośnie albo z playbacku? :mrgreen:
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com