Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dawid8  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-11-19, 16:56   Wojsko po zasadniczej szkole

Witam.Czy po zasadniczej szkole można przystąpić do wojska czy potrzebne jest wykształcenie średnie ???
_________________
,,Będziesz szanowany jak sam okażesz szacunek"
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-11-20, 00:09   

Z tego, co wyczytałam, to kandydat musi mieć co najmniej wykształcenie gimnazjalne. ¦rednie nie jest wymagane.
 

Dawid8  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-11-20, 14:29   

Ok dzięki :-)
_________________
,,Będziesz szanowany jak sam okażesz szacunek"
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-11-20, 16:14   

Wrzucają Cię do NSR. Nie jest łatwo pójść z cywila na szeregowca, a nawet jak się dostaniesz to właściwie jesteś skreślony na starcie, bo:

-Kontrakt trwa 12 lat, a emerytura jest o 15, a wykazać się i awansować to nie jak w Call of Duty zabić kilku wrogów i masz st. szeregowy/kapral. Albo możesz się wykazać służbą co jest bardzo,bardzo, a wręcz piekielnie trudne, bo były sytuacje gdzie gość był na misji w Afganistanie, a po niej nawet awansu nie dostał, tylko kasiorke i tyle, a po 12 latach wyleciał, bo skończył mu się kontrakt i jest w "dupie". Drugim sposobem jest szkoła podoficerska, ale nie dałbyś rady pogodzić służby w wojsku ze szkołą, bo służba męczy, zobowiązuje, a poza tym jest wielu polaczków-zazdrośników, którzy będą Ci uprzykrzać awans(mówię o podwładnych).


Jeśli dobrze się uczysz, jesteś sprawny psychicznie i fizycznie:

Podciąganie nachwytem - minimum 12 powtórzeń;
Bieg wahadłowy 10x10 - minimum 35s
Bieg 3000m - minimum 13 minut
Basen 50m

Matura:

Fizyka, Matma, Angielski na rozszerzeniu.

To jeśli spełniasz powyższe kryterium idź do WSOWL/WSOWP/AMW. Choć tam dostać się jest też bardzo trudno po 10-15 osób na miejsce, w dodatku nepotyzm, "plecki" i inne ścierwa :-) - pozdrawiam.
 

Dawid8  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 26

Do³±czy³: 02 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-11-20, 18:06   

Kod:
Different
zaskoczyłeś mnie.Mój sąsiad jest w wojsku (nie wiem za bardzo co on tam robi) ale raczej nie jest tak sprawny fizycznie,choć mogę się mylić.Za to wiem że dobrze się uczy.Ja nie najlepiej się uczę,ledwo sobie daję radę z nauką,no a jakie funkcje są wykonywane w wojsku.Wiem tylko tyle że trzeba być bardzo dobrym żeby dostać kontrakt np. wyjazdu na misję do Afganistanu.Ale co np. w tych czasach robi taki wojskowy(oprócz papierkowej roboty) ,dokładnie chodzi mi o te niższe stopnie :-)
_________________
,,Będziesz szanowany jak sam okażesz szacunek"
 

Kamikarze24  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-26, 16:10   

Dobry pomysł by po takiej szkole iść do wojska.
_________________
dobra mama | Liga Angielska | Arsenal Londyn
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com