Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-04-19, 13:38   Wolontariat - możliwość zdobycia pierwszego doÅ›wiadczenia

Jeżeli ktoś z Was myślał o zdobyciu pierwszego doświadczenia w pracy z ludźmi to idealnym sposobem wydaje się wolontariat. Po co spędzać czas przed komputerem, skoro można wyjść do ludzi, poznać ich i po prostu bezinteresownie pomóc. Zrobić coś wartościowego.
Bo przypomnijmy, wolontariat to dobrowolna, świadoma praca wykonywana na rzecz społeczeństwa. Będąc młodym dlaczego nie zapisać się do takiej organizacji i pomagać tym, którzy pomocy potrzebują na prawdę? Czy ktoś z Was działa już w jakimś wolontariacie?

Jak sądzicie czy warto działać w wolontariacie?
Czy poprzez działanie w wolontariacie można podnieść swoją samoocenę?
_________________
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-04-19, 14:04   

Cytat:

Jak sądzicie czy warto działać w wolontariacie?


Jak dla mnie warto. Sam przez 5 lat byłem wolontariuszem w ogrodzie zoologicznym. Gdzie między innymi rozszerzałem swoją pasję, mogą realnie i namacalnie uczyć się jej. Zresztą nie tylko pasje, lecz też prowadzić preselekcje dla dzieciaków czy pomagać w hipoterapii przy chorych na porażenie mózgowe dziećmi.

I tak samo nie wstydzę się tego, i w CV istnieje w rubryce informacja, że byłem wolontariuszem, myślę że to mocna strona też CV, ponieważ inaczej się patrzy na człowieka, który w pewnym etapie swojego życia był na wolontariacie.

Jedni wybierają wolontariat w domu opieki społecznej itp, inni w innych dziedzinach, sam bym się czuł niezbyt dobrze pomagając ludziom, stąd mój wolontariat opierał się na czymś innym, czego nie żałuje, to było wspaniałe 5 lat.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-04-19, 14:33   

Warto.
Dzięki temu można nie tylko zdobyć cenne umiejętności, ale i także niezbędne doświadczenie w CV. Zwłaszcza, gdy wolontariat łączy się z kierunkiem studiów.

Zaczęłam pracować jako wolontariuszka w teatrze integracyjnym, gdy byłam w gimnazjum. Następnie prowadziłam też warsztaty taneczne dla osób niepełnosprawnych. Na studiach jako wolontariusz brałam udział w programach aktywizacji społeczności lokalnej, pracowałam w świetlicy środowiskowej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Przez trzy miesiące jako wolontariusz pracowałam w Indiach.

Obecnie jestem wolontariuszem w sieci wspierającej ofiary handlu ludźmi.

Perspektywy na zatrudnienie mam, chociaż jeszcze nie ukończyłam studiów. Rozbudowana sieć kontaktów oraz ogromna satysfakcja wewnętrzna, to kolejne atuty.
Dlatego wolontariat polecam także tym osobom, którym zależy na rozwoju osobistym i zwiększeniu samoświadomości.
_________________
Drugs&hugs.
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-06-14, 14:13   

no, trochę mało chętnych do pracy za darmo :) Co z Wami? :wstyd:
_________________
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-06-19, 12:09   

Nie każdy ma niestety na to czas ;)
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-06-19, 19:33   

Bezinteresowne pomaganie innym? 3/4 młodych zajmujących się wolontariatem w Domach Pomocy Społecznej, to zwyczajni maturzyści, którzy chcą sobie tylko dorobić kilka punktów, które zgubią gdzieś po drodze. Tak wynika z moich obserwacji. Dać się wydymać za friko? Mizantrop fajnie się ustawił pod tym względem.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-06-20, 09:44   

¯ałuje, że nie zajmowałam sie wolontariatem jak byłam młodsza. Teraz dostrzegam jego zalety pod kątem własnych korzyści przede wszystkim.
 

patkao2  

User



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Cze 2013

Sk±d: Gi¿ycko

   

Wys³any: 2013-06-30, 13:34   

Na pewno warto można zdobyć doświadczenie i przy okazji poznać nowych ludzi :-) Tylko nie bardzo wiem gdzie szukać tej pracy w wolontariacie. Może ktoś wie gdzie można popracować w okolicy Giżycka? Przyjmują 14-latki ??
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-06-30, 18:47   

Wolontariat, który najwięcej nauczy na całe życie to bycie salowym na urazówce i chirurgii.
Powinien być obowiązkowy dla kandydatów na kierowców, a dla piratów drogowych zamiast mandatów.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-01, 10:13   

patkao2 napisa³/a:

Na pewno warto można zdobyć doświadczenie i przy okazji poznać nowych ludzi :-) Tylko nie bardzo wiem gdzie szukać tej pracy w wolontariacie. Może ktoś wie gdzie można popracować w okolicy Giżycka? Przyjmują 14-latki ??




Wolontariuszem może być osoba niepełnoletnia jeżeli ma zgodę rodziców, wiec nie powinnaś mieć problemu ze swoim wiekiem. Nie ma w twojej okolicy np. hospicjum? Nie musisz się tam od razu opiekować chorymi, ale możesz pomagać np w biurze czy terenie.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-07-01, 23:24   

Przypomnę, że nie tylko hospicja, szpitale i tak dalej, ale również muzea, IPN i tak dalej :)
_________________
#truestory
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-07-03, 11:56   

Uważacie, że do wolontariatu powinny być ograniczenia wiekowe?
Np. w schronisku +18, albo w zoo 16+?

Często osoba młodsza myśli o podjęciu jakiegoś wolontariatu, a nie ma takiej możliwości ze względu na wiek, a później zwyczajnie nie ma na to czasu (albo czasu tego nie chce się jej znaleźć). Chociaż kiedyś koleżanka powiedziała mi, że jeśli jakaś instytucja (załóżmy wcześniej wspomniane schronisko w małej mieścinie) potrzebuje pomocy, to ją przyjmie - nie patrząc na wiek.
_________________
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-03, 13:07   

Specjalista napisa³/a:

Uważacie, że do wolontariatu powinny być ograniczenia wiekowe?
Np. w schronisku +18, albo w zoo 16+?

Często osoba młodsza myśli o podjęciu jakiegoś wolontariatu, a nie ma takiej możliwości .

im bardziej odpowiedzialna praca tym wyzsze wymagania i jesli ktos mowi ze "nie ma mozliwosci" zostac wolontariuszem, to znaczy ze porywa sie na stanowisko do ktorego sie nie nadaje i tyle. w niektorych przypadkach potrzebne jest odpowiednie wyksztalcenie czy doswiadczenie, wymaga sie wiekszego zaangazowania i odpowiedzialnosci, wiec to oczywiste ze gimbazjalista czy nawet w niektorych przypadkach licealista sie nie nadaje. ale ogolnie zeby twierdzic ze "nie ma sie mozliwosci" na zostanie wolontariuszem to trzeba byc wyjatkowa Å‚ajza albo leniem, ktory mysli ze moze przebierac w ofertach i wszedzie go przyjma z pocalowaniem w reke, bo przeciez chce robic za darmo.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-03, 13:24   

Wolontariat jak najbardziej, ale często się słyszy o złym traktowaniu wolontariuszy przez "przełożonych". Ale czego to się nie robi dla jakiegoś doświadczenia, które można wpisać w CV. Ale wolontariuszom przeszkadzają nie tylko "przełożeni", ale też i zwykli ludzie, którzy są podli :P Dodatkowo w POlsce wolontariatem nazywamy także praktyki i staże w zakładach pracy :mrgreen:
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-07-05, 18:49   

Ja polecam EVS. Naprawdę warto. Zwłaszcza, że później dostaje się Youthpass. Warunki także są pewniejsze niż chociażby w przypadku AIESEC. Ja właśnie w Hiszpanii. Pracuję na rzecz osób starszych. Dostaję 250 euro kieszonkowego. Mam nowy samochód. Mieszkanie. Internet. Płaciłam jedynie 10% kosztów podróży. Samych ofert jest naprawdę wiele. Zarówno tych krótko, jak i długoterminowych.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com