Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-01-22, 20:06   

Słyszałam, że z medycyny jest równie trudno wylecieć, jak trudno było się dostać ;)
Mam koleżankę na lekarskim, nie da się ukryć, że nauki jest dużo, ale bez przesady, jak się dobrze rozplanuje czas to starcza o na wszystko i nie trzeba zarywać nocy.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Cathleen  

Stały User

Feel the music



Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-22, 20:13   

Co prawda mam jeszcze trochę czasu aby wybrać sobie jakieś studnia jednak nie wiem co mogłabym robić - uwielbiam podróżować, turystyka to coś co kocham, interesuję się geografią i językami obcymi, lubię poznawać inne kultury. Nie jestem obeznana jeśli chodzi o kierunki studiów, dlatego mam pytanie czy znacie jakieś kierunki które chociaż po części pasowały by do moich zainteresowań?
_________________
Przestań się bać
Krzycz jeśli zechcesz
Poczuj że żyjesz
Zrozum że jesteś...!!!
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-22, 20:28   

turystyka i rekreacja, geografia i wszystkie pochodne, filologie, kulturoznawstwo, większość humanistycznych.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Szfecu  

User



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 21 Sty 2010

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2010-01-22, 22:23   

Właściwie już zdecydowałem na jaki kierunek się wybrać, ale mam pytanie. Czy ktoś na forum może studiuje na Uniwersytecie £ódzkim ? Jeśli tak to z chęcią bym dowiedział się ile mniej więcej kosztuje utrzymanie w tym mieście ew. ile płaci się za akademik ? Jak wygląda życie wieczorne ? : )
_________________
"Dla ciebie jestem ateistÄ…, dla Boga - konstruktywnÄ… opozycjÄ…"
Woody Allen
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-22, 22:30   

Szfecu napisa³/a:

Jeśli tak to z chęcią bym dowiedział się ile mniej więcej kosztuje utrzymanie w tym mieście ew. ile płaci się za akademik ?


Już dokładnie nie pamiętam. Ale coś w granicach 260-300 zł. W zależności od akademika, iluś osobowego pokoju. Od razu mówię, że proponuję strać się o Olimpa. Akademik odremontowany, segmenty czteroosobowe, łazienka, dwa pokoje, aneks kuchenny, wc. Wszystko nowiutkie i śliczne.
Akademiki znajdują się na ładnym, zielonym osiedlu;). Latem i wiosną tętnią życiem, są trzy kluby, jest stołówka i jakieś sklepy;).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-22, 22:59   

Też mam pytanie.Na czym polegają studia logistyczne?Wszelkie serwisy internetowe dają mi bardzo niejasne odpowiedzi.Wiem ze to coś związanego z transportem i jego planowaniem.Ale dokladnie nie wiem na jakie przedmioty jest nastawienie na tych studiach,w ogole na czym one polegają,co można robić po ich skończeniu.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-23, 00:47   

motyl napisa³/a:

Na lekarskim ponoć jest najciężej na pierwszym roku, dzięki anatomii, później jest już łatwiej.

Na każdych studiach najtrudniejsze są pierwsze cztery lata. Za to na drugim roku...

:-P
 

rozczochrany

Stały User



Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-01-23, 15:15   

Filologia angielska/niemiecka, geografia, a może międzynarodowe stosunki gospodarcze?
Mam mętlik w głowie? Może ktoś choć trochę ułatwiłby mi zadanie? Powiedzcie co o tym myślicie, co byście wybrali na moim miejscu?
Może ktoś może studiował jakiś z tych kierunków i może coś o nim powiedzieć?
Będę wdzięczny za pomoc.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 12:55   

Nie wybierałbym filologii, szczególnie jeśli masz zamiar na studiach się czegoś nauczyć, a już w ogóle jeśli zamierzasz to zrobić w systemie innym niż licealny. Ale jeśli chcesz po prostu postudiować to filologie nadają się idealnie :P
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 13:16   

Rorschach, sugerujesz, że na filologii niczego nie można się nauczyć?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-24, 18:35   

A można? Oprócz języka, którego równie dobrze można nauczyć się na kursach językowych? ^^
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-24, 18:38   

Cytat:

A można? Oprócz języka, którego równie dobrze można nauczyć się na kursach językowych? ^^


Taaa. Idąc na filologię musisz mieć już opanowany język w stopniu zaawansowanym. Tam już praktycznie się go nie uczysz, masz co najwyżej zajęcia w tym języku i literaturę tamtych państw.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-24, 18:45   

Cytat:

nauka języka wsparta jest rozległą wiedzą w zakresie historii, kultury, literatury, edukacji, nauki o współczesnych społeczeństwach skandynawskich, politycznych systemach parlamentarnych pod kątem profilu studenta zbliżonego do wysokich kompetencji translatorskich.


Cytat:


Studia na kierunku Skandynawistyka pozwalają zdobyć umiejętności komunikacyjne i translatorskie. Naukę języka nordyckiego dopełnia w programie studiów grupa przedmiotów dotyczących ogólnej wiedzy o Skandynawii: geografii, historii, zagadnień społeczno-politycznych i ekonomicznych oraz kultury. Ważne są zajęcia specjalistyczne, np. podstawy translatoryki, słownictwo specjalistyczne, tłumaczenia ustne, przekład literacki. Samodzielną grupę przedmiotów stanowią historie literatur skandynawskich, poprzedzone wstępem do nauki o literaturze. Cykl kształcenia zamykają wykłady monograficzne oraz seminaria

.
Szkoda,że ja nie jestem taka zdolna,aby uczyć się tego na własną rękę..
_________________
Drugs&hugs.
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 19:07   

A psychologia, co jest potrzebne, jakie przedmioty rozszerzane na maturze? I jak ogólnie wyglądają studia?
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 19:37   

Cytat:

A psychologia, co jest potrzebne, jakie przedmioty rozszerzane na maturze?


Zależy od uczelni, każda wyznacza własne standardy. U mnie na UMCS jest obowiązkowy język polski, język nowożytny i do wyboru matematyka, biologia, WOS i historia. Możesz zdawać wszystko na podstawie, ale jeśli czujesz się na siłach, lepiej pisać rozszerzenia.

Cytat:

I jak ogólnie wyglądają studia?


Nie studiuję psychologii, ale jest to jeden z głównych przedmiotów moich studiów. Niespecjalnie za nim przepadam, bo uczy bardzo schematycznego myślenia i przedmiotowego traktowania człowieka. Wszystko jest albo czarne, albo białe. Moim zdaniem zdecydowana większość absolwentów psychologii nie powinna mieć zezwolenia na pracę z ludźmi.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com