Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Artuditu

User

Imię: Szymon

Wysłany: 2017-01-30, 13:54   Zarabianie na stronach internetowych

Znalazłem niedawno stronę z płatnymi e-mailami i zacząłem się zastanawiać czy na czymś takim da się zarabiać, ile kosztuje utrzymanie i jakie zyski to może przynosić. Nie wiem czy mogę wstawiać tu linki ale chodzi mi o stronę hwdp pl, sam kupiłem tam email za moje ciężko zarobione 10zł i jest to zwykły normalnie działający email tylko ma się do wyboru jakieś tam domeny, ja wziąłem @hwdp, bo wydawało mi się to zabawne. Chciałbym się dowiedzieć czy wiecie coś na temat takiego zarabiania w internecie czy może to być opłacalne i czy macie jakieś porady dot. zarabiania na stronach internetowych?

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko

Imię: Marcin

Wysłany: 2017-01-30, 14:18   

Ale pytasz ogólnie o zarabianie na stronach, czy tylko na takich, jak ta przytoczona przez Ciebie?

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz

Imię: Rafał

Wysłany: 2017-01-30, 16:33   

przykładem takiego zarabiania może być to forum ale jest to chyba ewenement bo fora młodzieżowe które nie wyskakują na pierwszym miejscu się właściwie nie liczą

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko

Wysłany: 2017-01-30, 17:17   

Generalnie istnieją 3 główne metody zarabiania na stronach internetowych:
  • reklamy - co ma miejsce na tym forum, jak już wspomniał kolega wyżej
  • płatne możliwości - tu przykładem może być strona podana przez Ciebie
  • dotacje - z tych utrzymuje się Wikipedia ;)
Prawda jest też taka, że jeżeli chcesz prowadzić stronę, która będzie czymś więcej niż hobbystycznie rozwijaną zabawką dla grupki kolegów, to raczej trochę kasy w nią władujesz (domena, hosting, SSL…), więc prawdopodobnie prędzej czy później strona będzie musiała zacząć na siebie zarabiać. W jaki sposób - to już zależy. Mogę Ci coś podpowiedzieć, tylko napisz jaka by to miała być strona. Tak czy siak, potrzebni są przede wszystkim użytkownicy, tzn. trzeba mieć na kim zarabiać :-)

Artuditu

User

Imię: Szymon

Wysłany: 2017-01-31, 13:51   

Ogólnie chciałem się dowiedzieć czegoś więcej ws. czy da się z tego mieć jakieś realne zyski :-D pisałem z właścicielem tego hwdp powiedział mi że jak ktoś wstawił ich stronę na mistrzów jako zwykły post to mieli wejścia x10 ale nie powiedział ile na tym zarabia ani ile wydał na stronę :-x

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko

Wysłany: 2017-01-31, 15:59   

Szacuję, że strona kosztuje tych ziomków parę stówek rocznie. Czy się zwróciło? Przede wszystkim ktoś miał fajny pomysł (nie dziwię się więc, że witryna wylądowała na Mistrzach) dla konkretnej grupy odbiorców. I myślę, że dobrze go zrealizował, a tym samym, że sporo potencjalnych klientów, którzy trafili na tę stronę, kupiło u nich maila. Czy strona ma dużo użytkowników? Trudno powiedzieć. Z jednej strony piszą, że

Cytat:

Jesteśmy wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Jesteśmy na blokach, na niejednym murze, a nawet znaleźli się tacy co mają nas na skórze.

z drugiej na ich forum wypowiedziały się… zaledwie 2 osoby. Ale może też być tak, że ludzie po prostu kojarzą ich przede wszystkim z mailem, a forum nie są zainteresowani. Czyli dalej mogą mieć wielu użytkowników. Może zorientuj się, czy na Twojej dzielni korzysta się z tego maila, czy faktycznie są napisy na murach itp. ;)

Ajlar  

User

Wysłany: 2017-03-11, 22:12   

Wiadomo, ze na stronach da sie zarabiac. Koszt utrzymania strony to mniej wiecej 100-200 zl na rok (sa promocje - pierwszy rok darmo itp). Sama mam kilka stron, z dostepem premium do nich (sms, przelew czy nawet płatność kartą kredytową przez internet jako opcja) i dzieki temu zarabiam:) Akurat mam wdrozony system platnosci Tpay. Ma najwiecej metod platnosci (https://tpay.com/metody-platnosci) oraz niskie prowizje - dla mnie idealny.

fugazi

User

Wysłany: 2017-04-09, 23:35   

A co myślicie na przykład o otwarciu własnej strony internetowej, takiej platformy do oglądania filmów albo seriali, czy takie coś może pozwolić na zarobek? Wiadomo kwestia reklam - trzebaby to wypośrodkować, tak aby zarabiać na reklamach ale też ich ilość nie odstraszyła użytkowników.No i kwestia praw autorskich do filmów, ale jak rozumiem z tym akurat większego problemu nie ma. Dajcie znać co sądzicie o takim biznesie jak filmy online i seriale dostępne na stronie.

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko

Wysłany: 2017-04-10, 10:11   

fugazi napisał/a:

A co myślicie na przykład o otwarciu własnej strony internetowej, takiej platformy do oglądania filmów albo seriali, czy takie coś może pozwolić na zarobek? Wiadomo kwestia reklam - trzebaby to wypośrodkować, tak aby zarabiać na reklamach ale też ich ilość nie odstraszyła użytkowników.No i kwestia praw autorskich do filmów, ale jak rozumiem z tym akurat większego problemu nie ma. Dajcie znać co sądzicie o takim biznesie jak filmy online i seriale dostępne na stronie.

Ależ jak najbardziej taka strona może pozwolić na zarobek! Mało tego, takie strony już istnieją - nie mów, że nie słyszałeś np. o Netflixie czy choćby CDA.pl ;) Strony tego typu zwykle nie zarabiają jednak na reklamach, lecz abonamentach - choć osobiście przyznam, że fajna byłaby opcja freemium, czyli możesz oglądać za darmo, ale z reklamami, w gorszej jakości itp. (podobnie działa np. Spotify). Nie wiem czy jakikolwiek z obecnych VOD działa w ten sposób, tak więc być może byłby to Twój sposób na wyróżnienie się wśród niemałej konkurencji :-D Oprócz tego musisz zadbać o odpowiednią infrastrukturę serwisu (mocne serwery, spora ilość transferu itd.), duży repertuar, dostępność na różnych urządzeniach (responsywna strona, wiele formatów wideo, streaming w HTML5) oraz niezbyt wygórowaną cenę. To takie myślę podstawy - jak się do nich zastosujesz to strona powinna mieć szanse powodzenia :-)

bardo

Stały User

Wysłany: 2017-05-24, 15:57   

Da się zarobić dobre pieniądze na stronie internetowej, ale trzeba się na tym znać, a przede wszystkim umieć zachęcić userów do korzystania. Prawda jest taka, że z dobrze wypromowanej strony internetowej można mieć naprawdę fajne dochody, a nawet się utrzymywać. Tylko, że tutaj te zarobki rosną mocno stopniowo, a nie w momencie.

monikabert90  

User

Wysłany: 2017-05-29, 14:19   

Na stronie można również zarobić biorąc udział w programach partnerskich. Polega to na promowaniu jakiegoś produktu lub usługi. Kiedy ktoś zdecyduje się wydać pieniądze w tej danej firmie, czyli skorzystać z jej produktu lub usługi, i to dzięki naszemu poleceniu, to my otrzymamy wynagrodzenie. Proste, prawda? Dużo takich programów jest na przykład w serwisie MyLead . Można sobie tam założyć konto, wybrać programy, jakie nas interesują i można zacząć działać ;)

elabarbara

User

Wysłany: 2017-08-08, 13:27   

Ja w przeciwieństwie do Was zarabiam na obstawianiu meczy :) od kilku miesięcy interesuję się zakładami bukmacherskimi i szczerze przyznam że udaje mi się wygrać. Oczywiście mnóstwo osób w nią gra, dlatego też warto spróbować, obstawiając na początek małą ilość pieniędzy. Tak jak ja to robiłam. Jeśli chcecie spróbować warto tez poczytać w necie na temat zakładów bukmacherskich- http://lepszykurs.pl/milenium-bukmacher/

Eljot  

User

Wysłany: 2017-08-10, 11:57   

Kamerki internetowe. Bardzo szybki i łatwy zarobek. :evil:

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko

Wysłany: 2017-08-11, 12:28   

Eljot napisał/a:

Kamerki internetowe. Bardzo szybki i łatwy zarobek. :evil:

Trochę nie na temat, bo pytanie jest o to, jak zarabiać na stronach, nie ogólnie w Internecie...

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com