Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2015-10-14, 21:38   ZdjÄ™cie z fotoradaru

Hej jechałem sobie wczoraj na trasie Rzeszów Warszawa i chyba 2 razy ustrzelił mnie fotoradar
1. W Skaryszewie , teren zabudowany ale nie miałem na zegarze więcej niż 60 wskazówka była poniżej
2. W Pamiątce i tam jest ograniczenie do 70 i jechałem 70 wiadomo , że wskazówka pokazywała na zegarze coś około 70 więc +/- 2 no ale i tak nie powinienem mieć zdjęcia
Po tym incydencie wyszedłem z auta i sprawdziłem czy nie mam np jednego światła niesprawnego , ale nic takiego nie było . Czy była jakaś zmiana przepisów ? Już za przekroczenie o 1 limitu dostaje się mandat ? O co chodzi
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-10-14, 21:49   

¦wiatła Ci się odbiły od obiektywu fotoradaru i miałeś takie wrażenie
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-10-14, 21:50   

Rhagar14 napisa³/a:

Już za przekroczenie o 1 limitu dostaje się mandat ? O co chodzi


Niemożliwe.
W prawie stoi wyraźnie, że obowiązuje pomiar w którym margines przekroczenia prędkości to 10km/h.
Owszem były już plany PO, w których chciano wprowadzić pomiar z dokładnością do 1km/h ale to jest czystej wody kretynizm.
Kto upilnuje wtedy wyznaczoną przepisami prędkość non stop :-D

Rhagar14 napisa³/a:

Hej jechałem sobie wczoraj na trasie Rzeszów Warszawa i chyba 2 razy ustrzelił mnie fotoradar


Błysk z fotoradaru nie zawsze oznacza, ze zrobił zdjęcie.
Policja bardzo często montuje same flesze w fotoradarach.

Rhagar14 napisa³/a:

Po tym incydencie wyszedłem z auta i sprawdziłem czy nie mam np jednego światła niesprawnego , ale nic takiego nie było . Czy była jakaś zmiana przepisów ?


¦wiatła czy niezapięte pasy nie mają nic do rzeczy - możesz dostać mandat, za te uchybienia gdy wyjdą na zdjęciu, ale fotoradar może pykać fotki tylko za prędkość.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2015-10-14, 22:25   

Cytat:

¦wiatła Ci się odbiły od obiektywu fotoradaru i miałeś takie wrażenie


Oby , ale nie wydaje mi się bo znam ten charakterystyczny blask już zostałem ustrzelony 2 razy i zapłaciłem te 600 zł :-D

Cytat:

Błysk z fotoradaru nie zawsze oznacza, ze zrobił zdjęcie.
Policja bardzo często montuje same flesze w fotoradarach.


Z Pamiątki dostałem wlasnie 2 poprzednie zdjęcia więc ten fotoradar napewno działa .


Jeżeli dostane 2 mandaty to chyba zaatakuje siedzibę straży miejskiej z siekierą
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-10-14, 22:56   

Rhagar14 napisa³/a:

Jeżeli dostane 2 mandaty to chyba zaatakuje siedzibę straży miejskiej z siekierą


Daj znać jak Ci poszło xD
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-10-14, 23:27   

Wobec tego wyjścia są trzy:
- zdjęcie było zrobione, ty przekroczyłeś jednak prędkość, a teraz walisz głupa ;)
- zdjęcie było zrobione, ty nie przekroczyłeś prędkości, a fotoradar należy do urzędu gminy i jest to typowe użycie niezgodnie z prawem
- zdjęcie zostało zrobione z innego powodu ( jakiego? - jedyne co mi przychodzi do głowy, to hipotetyczny pojazd, który jechał przed tobą, może jakiś motocykl? )

Rhagar14 napisa³/a:

nie wydaje mi się bo znam ten charakterystyczny blask już zostałem ustrzelony 2 razy i zapłaciłem te 600


Czyli coś tam jednak bywało.

Rhagar14 napisa³/a:

Jeżeli dostane 2 mandaty to chyba zaatakuje siedzibę straży miejskiej z siekierą


A na zdjęciu widać, ze to Ty prowadzisz?
Jak nie widać, po co przyjmujesz korespondencję od SM?
W ten sposób ustalają rzecz najważniejszą - adres do doręczeń.
Tzn. przyjąć może osoba inna niż z koperty, skąd wiadomo kto wtedy prowadził?
NastÄ™pnie doklejasz kartkÄ™ o pomyÅ‚kowym odbiorze cudzej korespondencji, gdzie adresat, jest niemożliwy do ustalenia – i odsyÅ‚asz na SM.
I tak np. mogą po namyśle jeszcze raz wysłać 7 zł + 7 zł. = ok. 14 zł. poszło?! 3 razu już nie będzie.
Adres do korespondencji – nieznany. Wniosek do sÄ…du jest nieważny ze wzglÄ™du na braki formalne. :-D

A jak im nie przejdzie, to zgrywasz głupka dalej, na oskarżycielu ciąży obowiązek udowodnienia, kto tym samochodem jechał.
Zatem, zgodnie zasadami prawidÅ‚owej legislacji a także poprawnej logiki, straż miejska nie jest uprawniona do żądania od wÅ‚aÅ›ciciela pojazdu udzielania informacji kto popeÅ‚niÅ‚ wykroczenie…
Skąd masz wiedzieć?
Pożyczyłeś samochód kumplowi, on zatrzymał się na poboczu odlać, a ty wsiadł do auta jakiś żul i sobie pojechał z 1500m dalej, przekroczył prędkość, porzucił auto itp. - potem twój kumpel je odzyskał. :oczami:
GÅ‚upie?
Może, ale tak się w sądzie wygrywa.

Niech sobie ustalają do usranej śmierci.
Sąd cię nie ukarze, bo nie ma dowodów, ze to ty.
 

sev3n  

User


Imię: Paweł

Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2015-11-21, 20:39   

Aaaa nie było czegoś takiego, że czasem fotoradaru ustawione są żeby pykały każdemu a potem np. za brak pasów mandat? Krąży taka legenda i aż sam jestem ciekaw czy prawdziwa :D
Pozdrawiam.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com