Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

nten

User


Do³±czy³: 26 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:08   Ziomale z ELOHIM twierdzÄ…, że znajÄ… Boga!

Słyszeliście to?! Posłuchałem kilka ich tekstów i jestem w lekkim szoku, że rapują tak na totalnym luzie w kwestii religii czy wiary. Jak rozumieć teksty np. "Rozmawiam (z Bogiem) normalnie, jakbym mówił do mej żony w mej sypialni", normalnie porównuje relację z Bogiem do małżeństwa. I inne tego typu. http://www.myspace.com/elohimpl . Wiem, że to protestanci, może ta ich wiara tego naucza, czy jak...
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:12   

wielu twierdzi, że zna Szatana i co? ^^

zły dział
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Savoyen  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 13 Kwi 2010

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-05-26, 21:14   

Nie ma w tym nic dziwnego, istnieje od mnoga zespołów których teksty są o tematyce religijnej, choćby w samej Polsce. Przepraszam, czego ich wiara naucza?
 

nten

User


Do³±czy³: 26 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 22:15   

No tak, ale Elohim rapuje, że zna Boga twarzą w twarz, to poważna sprawa, np. : "Jestem tu, i On (Jezus) tu jest, ramię w ramię, face to face".
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-05-26, 22:25   

nten napisa³/a:

Jak rozumieć teksty np. "Rozmawiam (z Bogiem) normalnie, jakbym mówił do mej żony w mej sypialni", normalnie porównuje relację z Bogiem do małżeństwa.


nten napisa³/a:

No tak, ale Elohim rapuje, że zna Boga twarzą w twarz, to poważna sprawa


Nie rozumiem co Cię dziwi. Czy to, że ktoś może mieć do Boga bardzo osobisty stosunek? Bo wygląda to jakbyś zaraz miał o herezje kogoś posądzić... Czy też może to jakaś totalna prowokacja, bo bez urazy, ale to żałosne.
No i po co dwa tematy o tym samym? :-o
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-27, 00:10   

nten napisa³/a:

No tak, ale Elohim rapuje, że zna Boga twarzą w twarz, to poważna sprawa, np. : "Jestem tu, i On (Jezus) tu jest, ramię w ramię, face to face".

Tak, BARDZO POWA¯NA. Ja bym to w ogóle gdzieś zgłosił, no bo jak to tak, że oni w żywe oczy sobie śpiewają o tym, w co wierzą. Tak być nie będzie!
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-27, 08:41   

Ile jest utworów o Bogu? Raczej dużo, i jeszcze wiecej o szatanie, a nikt się ich nie czepia.

nten napisa³/a:

No tak, ale Elohim rapuje, że zna Boga



jak ja coś zarapuje, że kupiłem nowy samochód, a naprawdę nie kupiłem, to się na mnie rzucisz?
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

nten

User


Do³±czy³: 26 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-27, 09:52   

Frozy napisa³/a:

wielu twierdzi, że zna Szatana i co? ^^



Ta, ale Szatan to leszcz , bo wg biblii, musiał robić wypad z Nieba na ziemię, więc znać Szatana raczej łatwo, bo łazi przy ziemi.
 

Zuzia  

User

Ja.



ImiÄ™: Zuzia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-27, 10:02   

Jej ... A skąd wiesz, ze to nie przenośnia, pięknie(?) zawoalowany tekst? :P
_________________
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-05-27, 10:44   

nten, po pierwsze - spokojnie.

Mnie Twój pierwszy post wygląda raczej na marną próbę zareklamowania Elohim, niż faktyczne zbulwersowanie. Może się mylę, ale mam irytujące wrażenie, że Ty chciałeś po prostu narobić szumu. ;)

nten napisa³/a:

Wiem, że to protestanci, może ta ich wiara tego naucza, czy jak...


Popisujesz siÄ™ totalnÄ… ignorancjÄ….
Drogi nten, protestanci to też chrześcijanie!
W ostatnim czasie sama mocno zastanawiam się nad przejściem z katolicyzmu na protestantyzm.

"Ich wiara" to także wiara w Chrystusa, przyjęcie tej wiary z wszystkimi jej konsekwencjami. Protestanci, pomimo doktrynalnych różnic, nie wierzą w innego Boga niż katolicy. Odrzucają kult świętych, nie ma u nich nabożeństw do Maryi... ale Ty pewnie to wszystko wiesz. :)

Piszę to wszystko, bo zabolał mnie właśnie ten zwrot: "ich wiara tego naucza" - skoro tak Cię zbulwersował ich bezpośredni stosunek do Boga, to Ci współczuję. Choćby dlatego:

nten napisa³/a:

normalnie porównuje relację z Bogiem do małżeństwa.


BÄ™dziesz miÅ‚owaÅ‚ Pana, Boga swego, caÅ‚ym swoim sercem, caÅ‚Ä… swojÄ… duszÄ…, caÅ‚ym swoim umysÅ‚em i caÅ‚Ä… swojÄ… mocÄ… (Mk 12, 28–30)

Najpierw mamy kochać Boga, później ludzi. TO jest najważniejszym przykazaniem, związek z Bogiem ma być głębszy nawet niż relacja małżeńska.


nten napisa³/a:

"Rozmawiam (z Bogiem) normalnie, jakbym mówił do mej żony w mej sypialni"


Gorszy Cię to? To poczytaj Pieśń nad Pieśniami. Chciałabym wtedy zobaczyć Twoją minę. ;P
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

MrAlucarD  

Wymiatacz

Graffiti Boy



Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-27, 15:14   

O jejku, ja znam moja matke, a jak ona umrze to SzatuÅ› straci pracÄ™ ;)
To że kolo śpiewa że zna boga to chyba nie grzech, bo to przecież wyznanie wiary. Ponoć Bóg jest w każdym z nas tylko musimy go znaleźć i zacząć rozmawiać z nim :-)
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-05-27, 15:22   

Uważam, że boga nie ma. Jak dla mnie mogą mówić sobie co chcą.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

1976

User


Do³±czy³: 28 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-28, 16:06   

Ja tam wierzę, że Bóg jest i słyszałem Elohim na koncercie, było czadowo. Wygląda na to że oni naprawdę mają relację z Bogiem. Jeden ich raper mówił o relacji z Duchem ¦więtym , że Duch ¦więty mówił do niego w trudnych chwilach. Myślę że sobie tego nie zmyślili, bo i po co? Pozdrawiam.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-28, 21:49   

Cytat:

bo i po co?



Masz 10 lat czy po prostu nie myślisz? Nie wpadłbyś pewnie nigdy na to, że to świetna reklama. Tacy jak ty stwierdzą, że sa super spoko, czadowi i wgl
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com