Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Synthes

User


Do³±czy³: 04 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-04-04, 00:36   Zmiana liceum po 1. klasie

Cześć wszystkim, na początek chciałbym powiedzieć, iż jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Otóż w zeszłym roku poszedłem do 1 klasy liceum na profil humanistyczny. Niestety, ale dałem zrobić sobie wodę z mózgu, ponieważ zaślepiony wysokimi pozycjami w rankingach (które w 2017 roku już nie wyglądają tak kolorowo) oraz wychwalaniem tej szkoły przez jej uczniów na różnych promocjach, bez zastanowienia złożyłem tam papiery. I teraz po 7 miesiącach czuję, że to był błąd... Zacznę może od klasy - mamy tu 18 dziewcząt i mnie. Niestety, ale nie potrafię znaleźć z nimi wspólnego tematu, dlatego na przerwach przeważnie siedzę sam. Na dodatek, wśród płci pięknej utworzyły się tzw. "grupki", zwykle po 4 w każdej, które rozmawiają tylko ze sobą. To jeszcze mógłbym przeboleć, gdyby nie poziom nauki w tym liceum... jest on, krótko mówiąc, żenujący. Zwykle mamy codziennie jakieś zmiany w planie, a to nam lekcja przepadnie, a to zaczniemy lekcje o późniejszej godzinie. Niektórych nauczycieli widzę raz na dwa tygodnie! Ale kiedy łaskawie będą obecni w szkole, to będą kazali na siebie czekać, np. od polskiego pani przychodzi jakieś 20 minut po dzwonku. Identyczna sytuacja jest z nauczycielem od biologii i PP. Wybierając kontynuację języka angielskiego, chcę tę kontynuację, a nie, że na początku roku uczyliśmy się liczb. A tak właśnie zrobiła pani od englisza. Zdarza się też, ze maksymalną oceną ze sprawdzianów jest piątka, a nie szóstka, co automatycznie minimalizuje szanse na pasek na świadectwie. Oczywiście, niektórzy zadają nam zadania, wychodzą i już do dzwonka nie wracają. I ja się pytam, gdzie się podziała "renoma" tej szkoły, którą się tak wszyscy na drzwiach otwartych chwalili? To jest jakieś nieporozumienie.
Postanowiłem więc przepisać się do innego liceum w moim mieście, które przynajmniej piszą i głoszą 99% (bo nigdy nie można być pewnym na 100%) prawdę na swój temat.
Teraz pojawia się pytanie do Was: czy warto? Czy warto przepisać się do innej szkoły? Będzie to wiązało się z nowym środowiskiem, nowymi kolegami i koleżankami, którzy mogą, ale nie muszą mnie zaakceptować. Przynajmniej jednak poziom nauczania się zwiększy w takim wypadku. Co mam robić? Pomóżcie, bo teraz jestem w kropce.
Z góry dziękuję,
Synthes.
 

awfdg  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Mar 2017

Sk±d: mazowsze

   

Wys³any: 2017-04-04, 10:35   

Skoro w tej szkole przesiadujesz sam i nie masz znajomych to raczej fakt, że nie wiesz czy zaakceptują Cie w nowej nie powinien Cie powstrzymywać.

Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, a Ty oczekujesz wyższego poziomu nauczania itp to moim zdaniem warto zaryzykować i się przenieść, zawsze lepiej ruszyć z miejsca niż tkwić w nieszczęściu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com