Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-03, 18:57   Aktualny rynek pracy

Jak oceniacie obecny rynek pracy?
Jaki jest jego stan dla ludzi młodych?
Szukacie lub oszukaliście ostatnio pracy?
Znaleźliście jakaś?
Ile wysłaliście CV?
Czy wasz życiorys jest bogaty w edukację i doświadczenia zawodowe?
Ile średnio zarabiacie?
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-03-03, 21:24   

Cytat:

Jak oceniacie obecny rynek pracy?
Jaki jest jego stan dla ludzi młodych?
Szukacie lub oszukaliście ostatnio pracy?
Znaleźliście jakaś?
Ile wysłaliście CV?
Czy wasz życiorys jest bogaty w edukację i doświadczenia zawodowe?
Ile średnio zarabiacie?



Moim zdaniem rynku nie należy weryfikować globalnie a lokalnie. Osoba szukająca pracy powinna skupić się na lokalnych możliwościach zatrudnienia, śledzić lokalny rynek pracy a nie skupiać się na ogolnikowych sloganach: w Polsce mamy tyle a tyle procent bezrobocia, humaniści nie dostają pracy, pożądane są osoby po tych czy tamtych studiach. Ja jestem humanistą a dostałam prace w zawodzie od razu po licencjacie, bo było zapotrzebowanie lokalne, tak samo zresztą było z moim mężem. Podań wyslalam około 60, odpowiedziało kilka i wybralam najlepsza opcje - szkole publiczna z możliwością awansu zawodowego. Nowej pracy na razie nie szukam.
Mój życiorys nie jest bogaty - studia zakończone magistrem, korepetycje, nauczanie w szkole publicznej i epizod w przedszkolu.
A ile zarabiam można zobaczyc w necie :-P wystarczy wpisać "stawki nauczycieli". Kokosy to nie są, ale da się wyzyc.

Ps. Nieladnie tak pytać o pieniądze :-D
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-03, 21:39   

Nie mówiłam nic o rozpatrywaniu globalnym bo to bez sensu;p co z tego, że 2500 km ode mnie będzie praca skoro nie planuję przeprowadzki ;p

Czasem i o kasę trzeba pytać :)

A co jeśli rynek lokalny jest nastawiony jedynie na 3 miesięczne staże i zatrudnianie osób po 40?
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-03-03, 21:47   

Cytat:

Nie mówiłam nic o rozpatrywaniu globalnym bo to bez sensu;p co z tego, że 2500 km ode mnie będzie praca skoro nie planuję przeprowadzki ;p



No dokładnie, tez tak twierdze dlatego tak napisalam :-) :-) zgadam się z Toba.

Cytat:

Czasem i o kasę trzeba pytać :)



To taki zarcik był :-P

Cytat:

A co jeśli rynek lokalny jest nastawiony jedynie na 3 miesięczne staże i zatrudnianie osób po 40?



Tu leży pies pogrzebany. Wtedy trzeba wiadomo szukać dalej, ja do pracy dojezdzam do półtorej godziny, chodzi mi bardziej o to, żeby skupiać się na swoin mieście i okolicy no chyba, ze dla kogoś nie jest problemem mieszkając np. na ¦ląsku wyjechać nad morze, bo tam jest jego wymarzona praca, kierowalam się swoimi odczuciami i doswiadczeniami bo ja osobiście nie chciałam opuszczać mojej miesciny, wiec szukalam lokalnie a skoro znalazłam to wyrobilam sobie o rynku właśnie takie zdanie :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com