Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ProrokBDG  

Wymiatacz

Nawiedzony



Imię: £ukasz

Wiek: 35

Do³±czy³: 31 Sie 2009

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:21   Â¦lub z przyzywczajenia?

Socjologia twierdzi że nie istnieje coś takiego jak ślub z miłości. ¦lub biorą ludzie, którzy są do siebie już przyzwyczajeni, znają swoje wady i zalety, swoje potrzeby. Uczucie miłości jest w nim zaledwie kilku procentowym udziałem. Jakby nie patrzeć coś jest na rzeczy skoro pary biorące szybko ślub (tzn. szybkie zakochanie), szybko się też rozwodzą. Czy zgadzacie się z opinią socjologów, że ślub jest większej mierze z przyzwyczajenia wzajemnego aniżeli z miłości.
_________________
Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia...
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:31   

ludzie biorą ślub z miłości, nie każdy się rozwodzi. Wiele osób to robi ale jeszcze więcej zostaje razem. Czasem ktoś się myli że kogoś kocha, ale ślub z przyzwyczajenia? Napewno nie. Idealny przykład moja siostra i jej świeży mąż ;D Zakochani po uszy.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:31   Re: ¦lub z przyzywczajenia?

ProrokBDG napisa³/a:

¦lub biorą ludzie, którzy są do siebie już przyzwyczajeni, znają swoje wady i zalety, swoje potrzeby.



A czy to nie jest właśnie dużym procentem miłości?
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:33   

Aby miłość była potrzebne jest całkowite zaufanie, czyli znanie się bardzo dobrze.
Dla mnie sama chęć spędzenia całego życia z T¡ właśnie osobą, jest wyrazem miłości. Akceptacja wad i humorków.

ProrokBDG napisa³/a:

Czy zgadzacie się z opinią socjologów, że ślub jest większej mierze z przyzwyczajenia wzajemnego aniżeli z miłości.


?
A czym jest miłość właśnie?> Bo nie jest zakochaniem, ani zauroczeniem, które trwa na początku...
Nie zgadzam się. Uważam, że właśnie pary, które po wieloletnich znajomościach, trwające wciąż w związkach ze sobą są najwierniejszym i najpiękniejszym przykładem MI£O¦CI.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:35   

Zdefiniuj miłość. Potem możemy się bawić w takie teorie.

Jeżeli jest ona przywiązaniem, to nie masz racji. Jeżeli jest ona eksplozją uczuć krótkotrwałych (koncepcja romansowa), to masz.
_________________
#truestory
 

ProrokBDG  

Wymiatacz

Nawiedzony



Imię: £ukasz

Wiek: 35

Do³±czy³: 31 Sie 2009

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:38   

Justencja napisa³/a:

Uważam, że właśnie pary, które po wieloletnich znajomościach, trwające wciąż w związkach ze sobą są najwierniejszym i najpiękniejszym przykładem MI£O¦CI


Ale długi wieloletni staż powoduje, że nieuchronnie wdziera się do związku nuda. Owszem, należy jej unikać jak ognia, lecz wiele par nawet nie wie że trwa już w rutynie. I co wtedy? Miłość miłością ale nuda i tak potrafi rozbić związek. Więc nie zawsze długi staż = miłość.

Cytat:

Zdefiniuj miłość.


Nie będę definiował miłości ponieważ definicji jest tyle ile osobników na Ziemii. Każdy niech odpowie w swoim mniemaniu i wyrazi zdanie na podstawie swojej definicji miłości.
_________________
Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia...
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:48   

kiedyś słyszałam czy czytałam już nie pamiętam... W każdym bądź razie kochamy w człowieku nie zalety a wady właśnie... ¦lub to poważny krok. Miłości nie da sie określic jednoznacznie, wydaje mi sie że posiada ona wiele etapów, od

Krit napisa³/a:

eksplozją uczuć krótkotrwałych (koncepcja romansowa)

do

Krit napisa³/a:

przywiÄ…zaniem,

. Slub poniekąd jest zawierany z przywiazania ale to po prostu inny jej odcień, powiedziałabym że nawet głębszy i w zasadzie ciekawszy.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-11, 13:52   

ludzie biorą ślub, bo chcą "przypieczętować" swój związek. według mnie z miłości.
miłość to przecież nie jest tylko zauroczenie i zakochanie, ale rodzące się z czasem przywiązanie, zaufanie.
na pewno nie z przyzwyczajenia.
_________________
meow
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 15:15   

Spotkałam się z przypadkiem, gdy pewien 20kilkuletni świeżo upieczony mąż powiedział mojej kumpeli tak:
" No byłem z nią już pięć lat, to trzeba się było w końcu ożenić. "
Dla uściśnienia mówił to na imprezie, na której nie był całkiem grzeczny..
Więc nie wiem ile w jego przypadku małżeństwo było ze szczerej, wielkiej miłości. Coś w tym jest, być moze on ożenił się dlatego, że zrywać nie chciał, a skoro juz byli tyle czasu razem..
Aczkolwiek nigdy nie wiadomo. Może w niektórych przypadkach to tylko tak dziwnie wygląda na naprawdę wchodzi w grę wielka miłość.
Moja mama mawia, że nawet jeśli małżeństwa są długie lata udane, to tylko w przyzwyczajenia. Ja nie wierzę, że tylko z przyzwyczajenia, ale chyba to przyzwyczajenie odgrywa jakąś rolę.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 17:04   

Mojej mamy brat tudzież mój wujek chodził 11 lat z swoją sąsiadką zza płotu. Babcia ciągle wmawiała im ,że to nie po chrześcijańsku żyć ze sobą a nie mieć ślubu więc zdecydowali się na niego , rok później przyszło na świat dziecko. Ale jakby nie wzmianki babci to ślubu by nie było.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-10-12, 16:17   

Myślę ,że zależy to od definicji miłości..Przyzwyczajenie także może być jej elementem.Wiadomo ,że już po pewnym czasie nie skacze nam żołądek na widok naszego 'wybranka'. A zaufanie, przyjaźń, dokładne poznanie drugiej osoby są w moim mniemaniu składnikami dobrego małżeństwa.Zwykle szaleństwo kiedyś się kończy, nie jesteśmy w stanie przewidzieć ,czy po jakimś czasie, gdy minie zauroczenie, motylki nadal będziemy coś czuć do partnera,czy nie zaczniemy nagle dostrzegać samych wad.
Uważam,że jest to także kwestia przyzwyczajenia, ale owo przyzwyczajenie jest częścią dojrzałeś miłości.
_________________
Drugs&hugs.
 

.peelka.  

User

fanka reggae.



ImiÄ™: ann.

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2009

Sk±d: .nik±d.?`

   

Wys³any: 2009-10-12, 20:07   

historie miłości są różne, tak jak i małżeństw.
niektórzy biorą ślub ze wzg. na naleganie rodziny, dziecko, z miłości.
różne czynniki na to wpływają.
gdyby wszystko było idealne, to nie byłoby zdrad i rozwodów.
_________________
.na co komu dziś wczorajsza miłość? </3
.na co komu dziÅ› wczorajszy sen?
.po co dalej pić to samo piwo, kiedy czujesz że uleciał gaz?

:)
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-10-12, 20:44   

Branie ślubu z przyzwyczajenia to dość dziwne postępowanie,myśle, że ludzie biorą ślub z miłości do drugiej osoby,a nie dla tego,że są z kimś długo. Chociaż różni ludzie, różne przypadki.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-12, 21:14   

A ja myślę, że ludzie nie pobierają się z przyzwyczajenia. No może jakiś malutki procent. Więcej żeni się/ wychodzi za mąż dla kasy.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

karolcia9303  

User


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-14, 22:39   

Moim zdaniem młodzi ludzie w dzisiejszych czasach biorą ślub ze względu na dziecko!:/-niestety
Ale z drugiej strony skoro "zrobili"już dziecko to się kochają....
Jest rowniez sporo przypadków że naprawdę z miłości to robią,a nie dla zabawy:)

Ważne jednak aby rodzina była potem szczęśliwa:*
_________________
Karolina
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com